Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№28
Липень 2015
Про головне у номері
Тема номера:
Створення підприємства: правові та облікові аспекти
Від редактора:
Шановні читачі!
Цього року ми з вами святкуємо День бухгалтера вже вдванадцяте. Наше професійне свято традиційно припадає на середину, можна сказати, екватор літа. Нинішній же рік приніс екваторіальну жару як у прямому, так і в переносному (професійному) сенсі.
Система електронного адмініструв...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Змінено порядок розрахунку лікарняних та декретних

постанова Кабміну "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 1266" від 26.06.2015 р. № 439 

Лікарняні за перші 5 днів і наступні оплачуються в однаковому розмірі: затверджено новий Порядок

постанова Кабміну від 26.06.2015 р. № 440 

Грошове забезпечення військовослужбовців не оподатковуватиметься військовим збором

Закон України "Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції" від 18.06.2015 р. № 548-VIII 

Хто сплачує авансові внески з податку на прибуток у 2015 році: роз'яснюють податківці

запитання-відповідь з розділу 102.21 ресурсу База податкових знань ("ЗІР")

Умови безоплатної видачі працівникам молока або інших рівноцінних харчових продуктів: роз’яснює Держгірнагляд

лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України від 13.03.2015 р. № 1475/0/8-5/6/15  

Тема номера
Створення акціонерного товариства: правові аспекти

Акціонерне товариство (далі – АТ) є найскладнішою формою організації підприємства, яка вимагає суттєвих витрат на держреєстрацію та забезпечення діяльності. У статті "БУХГАЛТЕР&ЗАКОН" розгляне основні моменти, пов'язані зі створенням АТ.

Створення підприємства: облікові аспекти

Продовжуючи тему створення підприємств, у цій статті ми розповімо про облік таких операцій.

Створення ТОВ: правові аспекти

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) – мабуть, найпоширеніша організаційно-правова форма підприємств. Здебільшого це пояснюється зручностями державної реєстрації та чіткістю правової регламентації. У цій статті "БУХГАЛТЕР&ЗАКОН" розповість про процедуру створення ТОВ.

Читати всю статтю...
Створення приватного підприємства: правові аспекти

Правові особливості створення приватного підприємства в нормативних актах не обумовлено. У зв'язку з цим виникають питання, на які в статті відповість "БУХГАЛТЕР&ЗАКОН".

Аналітична палітра
Виплати мобілізованим працівникам у формі Д4 звіту з ЄСВ

Про порядок оподаткування виплат мобілізованим працівникам ми неодноразово розповідали на сторінках видання "БУХГАЛТЕР&ЗАКОН". У цьому матеріалі поговоримо про нюанси відображення виплат мобілізованому працівнику у звітності з ЄСВ за формою № Д4.

Запитували? Відповідаємо
Податкову накладну помилково виписано не на того контрагента, а той відмовляється реєструвати в ЄРПН розрахунок коригування: план дій

Як бути, якщо податкову накладну було виписано помилково не на того контрагента, а той відмовляється реєструвати в ЄРПН розрахунок коригування на зменшення?

Як визначати норму тривалості робочого часу на підприємстві з річним підсумованим обліком при звільненні працівника

На підприємстві встановлено річний обліковий період. Річна норма тривалості робочого часу, розрахована за графіком 5-денного робочого тижня на 2015 рік, становить 1995 год. Щомісячна тривалість робочого часу, встановлена графіком роботи (змінності), коливається протягом облікового періоду, але загальна сума годин роботи за обліковий період дорівнює нормі робочого часу в обліковому періоді. Якщо працівник пропрацював на підприємстві менше річного облікового періоду та звільняється, яка тривалість робочого часу вважається нормою?

(Ірина Б.)

Читати всю статтю...
ФОП – платник єдиного податку на третій групі: інтернет-торгівля

ФОП на третій групі єдиного податку (неплатник ПДВ) бажає організувати інтернет-магазин із продажу спецодягу та ЗІЗ. Чи потрібен РРО (під час оплати на банківську картку або відкриття розрахункового рахунку)?

Поки у такого ФОП нема діяльності та доходу, чи потрібно сплачувати ЄСВ за себе (найманих працівників немає)?

Під час отримання оплати післяплатою (через ту саму "Нову пошту") чи подає перевізник відомості про передані гроші до податкової?

Під час реєстрації краще вибрати ФОП на третій групі єдиного податку чи ТОВ? Під час реєстрації ТОВ – яким є мінімальний внесок до статутного капіталу?

(Наталія В.)

Несвоєчасне отримання первинних документів: наслідки в обліку

Первинні документи на отримання послуг/матеріалів надійшли до бухгалтерії із запізненням. Відповідно до облікової політики підприємства ці первинні документи були проведені в обліку не за датою складання (в поточному місяці), а в наступному – датою їх надходження в бухгалтерію. Які ризики несе підприємство у зв'язку з несвоєчасним відображенням в обліку первинних документів?

(Ірина В.)

Акумулятор продається спеціалізованому підприємству як вторсировина (металобрухт): чи коригувати податковий кредит

Чи потрібно коригувати податковий кредит, якщо відпрацьований акумулятор, який використовувався в оподатковуваних операціях господарської діяльності, продається спеціалізованому підприємству як вторинна сировина (металобрухт)?

(Алла Л.)

Збитки, збитки... прибуток! Чи подавати прибуткову декларацію за 1-ше півріччя?

Ми – підприємство з річним доходом понад 20 млн. грн. За результатами 2014 року нами отримано збитки, що задекларовано в декларації з прибутку за 2014 рік. Тобто в 2015 році ми не сплачуємо авансові внески з податку на прибуток.

За перший квартал 2015 року нами також отримано збитки, прибуток буде лише за результатами півріччя. Чи потрібно нам подавати декларацію з податку на прибуток за півріччя 2015 року?

(Віта Л.)

Податкову накладну відправлено на реєстрацію в ЄРПН, але квитанція не надійшла: чи є факт реєстрації?

Відправили податкову накладну для реєстрації в ЄРПН. Квитанція не прийшла. Чи можемо ми вважати цю податкову накладну зареєстрованою та на підставі якого документа, якщо жодної відповіді з ЄРПН не надійде? На підставі чого наш покупець включить цю податкову накладну до податкового кредиту?

(Олександра Ф.)

Пільги з оподаткування для демобілізованого учасника АТО

Які пільги з оподаткування передбачені для демобілізованого учасника бойових дій, який брав безпосередню участь в АТО?

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua