Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№50
Грудень 2016
Тема номера:
Невизначеність припиняється – облікова політика застосовується!
Від редактора:

Шановні читачі!
Минулого тижня Верховна Рада прийняла в першому читанні два важливі законопроекти. Перший із них (№ 5130) готує вітчизняне законодавство до двократного підвищення мінімальної зарплати. Зверніть увагу: поки що це не підвищення мінімалки, а лише підготовка до нього. Саме підвище...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Складаємо первинні документи по-новому: час і місце вже не актуальні

Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг" від 03.11.2016 р. № 1724-VIII  

Податково-прибуткові коригування не поширюються на пенсійні забезпечення

лист ДФСУ від 15.11.2016 р. № 24551/6/99-99-15-02-02-15 

Скільки відпочиватимемо у 2017 році

розпорядження Кабміну від 16.11.2016 р. № 850-р "Про перенесення робочих днів у 2017 році"  

Компенсація ЄСВ для роботодавців при працевлаштуванні учасників АТО

постанова КМУ "Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. № 198 і від 15 квітня 2013 р. № 347" від 30.11.2016 р. № 879 

Перший пішов: депутати підтримали урядову реформу оплати праці

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 15.09.2016 р. № 5130 

Другий пішов: за основу прийнято проект змін до ПКУ

проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні)" від 07.11.2016 р. 

Недоцільність оприлюднення виправленої фінзвітності можна пояснити несуттєвістю помилки

лист Мінфіну від 15.08.2016 р. № 31-11410-07/23-2644/2467  

Тема номера
Елементи облікової політики підприємства: практичні рекомендації

Під час розроблення облікової політики слід взяти до уваги, що "варіативні" елементи зазвичай впливають на фінансові результати підприємства. Для тих платників податку на прибуток, які не проводять коригувань фінрезультату, це особливо важливо. Адже від обраного варіанта інколи суттєво залежать показники бухгалтерського прибутку й податку на прибуток. У статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розгляне можливі варіанти вибору елементів облікової політики.

Облікова політика підприємства: проблемні ситуації

Продовжуючи тему облікової політики, у цій статті розглянемо проблемні ситуації, з якими бухгалтери зазвичай стикаються на практиці.

Облікова політика підприємства: головні моменти

Розпорядчий документ про облікову політику підприємства – основний локальний нормативний документ, яким регламентовано особливості ведення бухгалтерського обліку на конкретному підприємстві. Цей документ особливо важливий для платників податку на прибуток, у яких податковий облік ґрунтується на показниках бухгалтерського обліку. Щодо особливостей його складання розповість видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Читати всю статтю...
Аналітична палітра
Трудова книжка: оформлення та ведення

Сьогодні точиться багато суперечок щодо скасування трудових книжок працівників, проте і в ст. 48 КЗпП, і в ст. 51 проекту Трудового кодексу України зазначено, що трудова книжка є документом про трудову діяльність працівника. Тому ведення трудових книжок і надалі залишається актуальним.

Національна поліція vs підприємство: Закон про Нацполіцію та КПК

Статтею 19 Конституції встановлено, що органи державної влади й органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та в спосіб, що передбачені Конституцією й законами України. Це обмеження потенційних дій посадових осіб державних органів надає право кожному відповідати на будь-яку вимогу державного органу зустрічним питанням: "А якою нормою якого закону передбачено Ваше право вимагати..?". Особливою гостротою вирізняються випадки спілкування з правоохоронними органами, які мають у розпорядженні певний арсенал примусових заходів. Які саме примусові заходи Нацполіції, що не потребують процесуальної взаємодії з прокурором і слідчим суддею, визначено в Законі про Нацполіцію та КПК, – ми розглянемо в цій статті.

Національна поліція vs підприємство: повноваження у сфері ОРД

Чув колись байку: нібито в середині 90-х років напередодні свят співробітникам міліції достатньо було зайти до першого офісу, що впаде в око, пред'явити посвідчення зі словами "Міліція, перевірка!" для того, аби забезпечити цікаві та змістовні канікули собі та своїй родині.

На щастя, з тих часів змінилося багато: законодавча база, правова захищеність підприємств, врешті-решт, склад співробітників правоохоронних органів. На сьогодні ми маємо законодавство, що досить детально регламентує повноваження державних органів, види, підстави та порядок проведення перевірок. Також достатньо детально регламентовано діяльність Національної поліції України (Нацполіція). Саме сьогоденню та перспективам взаємодії Нацполіції з підприємствами, а також повноваженням Нацполіції у сфері оперативно-розшукової діяльності присвячено першу частину нашої статті.

Запитували? Відповідаємо
Відмітки про перетин кордону під час закордонного відрядження

Водій – представник перевізника перетинає кордон на автомобілі. Відмітки про перетин кордону ні в паспорті, ні в подорожньому листі йому не проставлені. Така ж ситуація складається й у разі, коли працівник направляється у відрядження на автомобілі. Чи обов'язкові ці відмітки та які наслідки їх відсутності?

(Ірина)

Вимушені переселенці із зони АТО без трудових книжок: особливості працевлаштування

Роботодавець бажає взяти на роботу працівника, який мешкав у зоні проведення АТО, у якого відсутній запис про звільнення або трудова книжка взагалі.

(Лариса Ш.)

Цільова допомога: особливості обліку

Наше підприємство одержало фінансову допомогу в рамках Проекту "Адаптація переселенців та підприємців із зони АТО та Криму". Чи правильно, що ця фіндопомога не оподатковується ПДВ, оскільки відсутній об'єкт оподаткування? І чи оподатковується сума фіндопомоги податком на прибуток? Як показувати суму фіндопомоги у звітності з ПДВ і прибутку?

(Ірина К.)

Чи може ФОП заводити трудові книжки на вперше працевлаштованих працівників?

Який порядок оформлення найманих працівників ФОП? Чи може ФОП заводити трудові книжки на вперше працевлаштованих працівників?

(Інна М.)

Читати всю статтю...
З основного місця роботи на роботу за сумісництвом: заповнюємо трудову книжку

Працівник, який працює на підприємстві на основному місці роботи, хоче забрати трудову книжку і залишитися працювати на цьому підприємстві сумісником. Як потрібно заповнити трудову книжку перед видачею?

(Катерина К.)

Товар пошкоджено перевізником під час транспортування: особливості обліку в продавця

Товар, який було застраховано, пошкоджено перевізником під час транспортування покупцеві. Покупець відмовляється приймати пошкоджений товар, і перевізник повертає його продавцю (постачальнику). Страхова компанія виплачує власникові товару (продавцеві) страхове відшкодування. Оскільки товар пошкоджено, то підприємство-власник списує вартість товару на витрати. Які слід зробити записи в бухгалтерському обліку? Чи сплачується ПДВ із суми страхового відшкодування, отриманого від страхової компанії? Як правильно списати такий товар?

Бюджет
Облікова політика бюджетної установи: враховуємо ефект підпорядкованості

Облікова політика бюджетної установи – симбіоз самостійно обраних методів оцінки, обліку, процедур і єдиних облікових підходів, визначених розпорядником бюджетних коштів вищого рівня. Про те, як, зважаючи на таку особливість, бюджетній установі формувати власну облікову політику, поговоримо у цій статті.

Бухгалтеру на замітку
Допомога на поховання: оподаткування й облік

Як відобразити в обліку допомогу на поховання, коли та за яких умов вона є об'єктом оподаткування, як показати конкретну виплату в податковому розрахунку за ф. № 1ДФ – про все це ми розповімо в цій статті.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua