Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№04
Січень 2017
Тема номера:
Прощання зі спецрежимом ПДВ
Від редактора:

Шановні читачі!
І січень, і лютий традиційно є "гарячими" в плані подання звітності. Тож поточний номер видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН присвячено саме цій темі. І це не випадково, адже якщо навіть немає майже нічого нового, відновити інформацію не буде зайвим.
Крім того, хочу повідомити вам...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Бухгалтерська дооцінка і податкова амортизація – дві паралелі, що не перетинаються

лист ДФСУ від 28.12.2016 р. № 2649/2/99-99-15-02-02-10  

Бюджетне відшкодування за новими правилами – зачекайте, орієнтовно до 1 березня

Проект постанови Кабміну "Про затвердження Порядку ведення та форми Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість" (неофіційний текст)

Що прибутківцю можна, те неприбутківцю – зась

лист ДФСУ від 23.12.2016 р. № 27822/6/99-99-15-02-02-15  

Витрати на пенсійні програми не беруть участі в податкових коригуваннях

лист ДФСУ від 30.12.2016 р. № 28730/6/99-99-15-02-02-15  

Оподаткування роялті, виплаченого на користь нерезидента: що з довідкою про резидентство?

лист ДФСУ від 29.12.2016 р. № 28476/6/99-99-15-02-02-15 

Скасування спецрежиму ПДВ: Мінфін планує оновити Положення про реєстрацію платників ПДВ

проект наказу Мінфіну "Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість" (неофіційний текст)

Бюджетні стандарти обліку доходів та витрат підкоригували

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі" від 23.12.2016 р. № 1135  

Оплата праці бюджетників у 2017 році: роз'яснює Мінсоцполітики

роз'яснення Мінсоцполітики від 12.01.2017 р.  

Готуємось зустрічати інспектора з праці: оприлюднено проект порядку інспекційних перевірок

проект постанови Кабміну "Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (неофіційний текст)

Виправляємо помилку в ІПН покупця: рекомендації контролерів

лист ДФСУ від 27.12.2016 р. № 28193/6/99-95-42-03-15  

Тема номера
Бюджетні дотації сільгосппідприємствам: умови надання й облік

З метою "пом'якшення" негативного ефекту від скасування спецрежиму ПДВ для сільгосппідприємств законодавці запровадили механізм надання бюджетних дотацій. Ці норми набрали чинності з 01.01.2017 р., однак деталі такого механізму наразі невідомі, оскільки відповідних підзаконних нормативних актів ще немає. У статті ми зупинимося на основних моментах, пов'язаних з наданням "сільськогосподарських" дотацій.

Скасування спецрежиму оподаткування ПДВ для сільгосппідприємств: облікові наслідки

З 1 січня 2017 року припинено дію спеціального режиму оподаткування ПДВ у сільгосппідприємств. У зв'язку з цим виникли облікові проблеми, про вирішення яких розповість видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Скасування спецрежиму оподаткування ПДВ для сільгосппідприємств: що змінилося

З 1 січня 2017 р. припинено дію спеціального режиму оподаткування ПДВ для сільгосппідприємств. Про те, що змінилося та як сплачувати податкові зобов'язання за грудень 2016 р., і піде мова в статті.

Читати всю статтю...
Аналітична палітра
Перевірки – 2017: кого та коли не можуть перевіряти

Мораторій на перевірки продовжено до кінця 2017 року. Цей захід запроваджено не тільки задля полегшення ведення бізнесу, а є дещо вимушеною, адже більшість контролюючих органів в Україні знаходяться на стадії реформування чи реорганізації. Розберемося, кому у 2017-му році слід очікувати перевіряючих, а кому можна "розслабитись".

Бухгалтерські будні
Оплата праці: нововведення 2017 року

З 1 січня 2017 року змінилося традиційне поняття мінімальної заробітної плати (далі – МЗП). Тож саме тому, як застосовувати нову МЗП, який оклад працівникам установлювати, і присвячено цей матеріал.

Підприємець
Звітність ФОП на загальній системі оподаткування

ФОП на загальній системі оподаткування за результатами 2016 року не пізніше 9 лютого 2017 року зобов'язані подати до контролюючих органів за місцем податкової адреси декларацію про майновий стан і доходи. Тож про те, як заповнити таку декларацію, розповімо в цьому матеріалі.

Звітність ФОП на єдиному податку

Платники єдиного податку подають до органів ДФС податкову декларацію платника єдиного податку за підсумками звітного періоду. Оскільки такі звіти є податковими деклараціями, їх заповнення, подання, а також виправлення в них помилок здійснюються за загальновстановленими для податкових декларацій правилами. Про це детальніше поговоримо в статті.

Читати всю статтю...
Бухгалтеру на замітку
Річна фінзвітність "на низькому старті": час згадувати основи і враховувати новації

На щастя, для фінансово-звітної сфери минулий рік пройшов відносно спокійно – не вдосконалювали форми звітності, не переставляли строки подання, навіть технологію її складання не чіпали. Проте пильність у цій справі краще не втрачати.

Тож пропонуємо ще раз пригадати звичний порядок складання та подання звітності та водночас проаналізувати деякі новорічні новації, які можуть певним чином порушити ідилію цьогорічної звітної кампанії.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua