Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№08
Лютий 2017
Тема номера:
СЕАРП: усе, що потрібно знати
Від редактора:

Шановні читачі!
За багаторічною традицією, вслід за черговими новорічними ПДВ-змінами в Податковому кодексі змінюються форми податкової накладної та декларації. 2017 рік не буде винятком – ДФСУ з Мінфіном уже підготували проект змін, про які ви можете прочитати у коментарі в цьому номері.
...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Як у бухобліку виправити старі зарплатні помилки: мінфінівські орієнтири

лист ДФСУ від 21.12.2016 р. № 31-11410-07-25/36420 

Кому скаржитися на збої в роботі електронної системи закупівель

лист Мінекономрозвитку від 07.02.2017 р. № 3302-06/3810-03  

Відступлення права вимоги в обмін на грошові кошти – жодних ПДВ-наслідків

лист Головного управління ДФС у м. Києві від 06.02.2017 р. № 2350/10/26-15-12-01-18 

"17 миттєвостей ..." податку на прибуток: огляд змін від ДФСУ

лист ДФСУ від 08.02.2017 р. № 2991/7/99-99-15-02-01-17  

Що врахувати під час розробки тендерної документації: 5 порад від Мінекономрозвитку

лист Мінекономрозвитку від 07.02.2017 р. № 3302-06/3812-06  

Продаж неціннопаперових корпоративних прав: чи будуть коригування?

лист ДФСУ від 24.01.2017 р. № 1314/6/99-99-15-02-02-15  

Зміни до ПДВ-звітності: оприлюднено проект Мінфіну

проект наказу Мінфіну "Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України" (неофіційний текст)

Які ЗЕД-послуги опинились у межах недосяжності валютного контролю?

лист Нацбанку від 07.02.2017 р. № 40-0005/9793  

Незабаром з'явиться оновлена форма податкової накладної та Порядок її заповнення: оприлюднено відповідний проект

проект наказу Мінфіну "Зміни до форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної" (неофіційний текст) 

Тема номера
Декларація акцизного податку: акциз із обсягів перевищення пального

Нову форму декларації акцизного податку вперше подавали за підсумками грудня 2016 р. Разом з тим деякі моменти її заповнення викликають запитання, які й розглянемо в цій статті.

СЕАРП: актуальні роз'яснення податківців

Новації, унесені до ПКУ, вирішили деякі проблемні питання, пов'язані з роботою СЕАРП. Тим часом залишається ще низка проблем, які можуть роз'яснити тільки офіційні органи. У цій статті ми навели актуальні консультації податківців.

Система електронного адміністрування реалізації пального: новації 2017 року

"Новорічні" корективи, внесені до ПКУ, торкнулися й акцизного податку з операцій перевищення обсягів пального. Видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН уже розглядало ці нововведення, і зараз настав час поговорити про них докладніше.

Читати всю статтю...
Аналітична палітра
Платник єдиного податку четвертої групи: виправлення помилок у звітності

Звітним періодом для платників єдиного податку четвертої групи є календарний рік (ст. 294.1 ПКУ). Такі платники складають звітність за період з 1 січня по 31 грудня поточного року (ст. 294.2 ПКУ). У 2017 році платники єдиного податку четвертої групи мали відзвітувати не пізніше 20 лютого 2017 року. Тобто суму податку розраховують, так би мовити, наперед: не "за", а "на" звітний період. Проте ніхто не застрахований від помилок, тож у цьому матеріалі поговоримо про правила виправлення помилок у вже складеній декларації.

Військовий облік на підприємстві

Військовий облік – завдання не з простих. За умов порівняно невеликої відповідальності за неведення такого обліку керівництво підприємства часто обирає ризик накладення штрафу, ніж його організацію. Водночас не слід забувати, що ми живемо в часи зовнішньої агресії, а тому значущість військового обліку значно зростає. Про те, як потрібно вести військовий облік на підприємстві, розповімо в цьому матеріалі.

Читати всю статтю...
Дискусійний клуб
Індексація грошової оцінки землі за 2016 рік для спрощенців 4 групи: який індекс застосовувати?

Платникам єдиного податку 4 групи цього року доводиться несолодко. Мало того, що ставки податку підвищуються вже другий рік поспіль, так ще й Мінфін всупереч Держгеокадастру наполягає на індексації грошової оцінки землі з використанням офіційного індексу інфляції 112,4 %. Що ж робити спрощенцям-сільгоспвиробникам, податкове навантаження на яких при цьому зростає майже на третину?

Запитували? Відповідаємо
Навчання працівника протягом декількох місяців

Підприємство оплатило курс дистанційного навчання працівника (1С Бухгалтерія) у грудні 2016 року. Контрагент повідомив, що акт наданих послуг надійде нам після закінчення навчання. Як у такому випадку бути з витратами? Чи не буде оплата за таке навчання (прізвище працівника в документах не фігурує) доходом для працівника?  

Кредиторська заборгованість платника єдиного податку – юридичної особи

У юридичної особи, що перебувала на загальній системі оподаткування, виникла кредиторська заборгованість, строк позовної давності якої на цей час минув. Зараз юридична особа перебуває на спрощеній системі оподаткування без сплати ПДВ. Чи включати таку заборгованість до доходу? І як розуміти ст. 292.3 ПКУ "До суми доходу платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ, за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності" – як таку, що стосується тільки спрощенців – платників ПДВ?

(Надія Ф.)

Підприємство здає в оренду приміщення нерезидентові: що в обліку

Підприємство надає нерезидентові послуги з оренди нежитлового приміщення на території України. Як таку операцію відображати в бухгалтерському та податковому обліку?

Придбання та обслуговування комп'ютерної програми: особливості обліку

Підприємство оплатило в грудні рахунок, в якому за першою позицією є зазначена комп'ютерна програма, а за другою – послуги у сфері обслуговування програми на термін 12 місяців. У цьому ж рахунку підприємству надано знижку. Як розподілити витрати і які з них віднести до поточних витрат, а які до витрат майбутніх періодів?

Бухгалтеру на замітку
Добровільне медичне страхування працівників: облік та оподаткування

На сьогодні все більш поширеною стає практика здійснення компаніями з метою соціального захисту та мотивації персоналу добровільного медичного страхування своїх працівників. Тож у цьому матеріалі мова піде про порядок відображення в обліку та оподаткування операцій за договорами добровільного медичного страхування.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua