Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№09
Лютий 2017
Тема номера:
 Договори відповідального зберігання: правові аспекти й облік
Від редактора:

Шановні читачі!
"Ліквідована – не ліквідована, ліквідована – не ліквідована..." – свою версію популярної дитячої гри "Кохає – не кохає" розіграли депутати Верховної Ради минулого тижня. У результаті за поправку в законопроекті 0940, що повертає податкову міліцію в правове поле, не знайшлося д...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Не сплачені держдивіденди не вважаються податковим боргом

лист ДФСУ від 24.01.2017 р. № 1310/6/99-99-15-02-02-15  

Відправили основні засоби на капремонт – про податкову амортизацію можете забути

лист ДФСУ від 25.01.2017 р. № 1468/6/99-99-15-02-02-15 

Чи впливає зміна системи оподаткування учасника тендера на умови договору про держзакупівлі

лист Мінекономрозвитку від 17.01.2017 р. № 3302-06/1340-06 

Валютні обмеження для операцій, пов'язаних із ЗЕД: чергове пом'якшення

постанова Правління Нацбанку "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року № 410" від 22.02.2017 р. № 13 

Що робити з витратами на медстрахування звільненого працівника: податково-прибутковий аспект

лист ДФСУ від 24.01.2017 р. № 1316/6/99-99-15-02-02-15  

Перевірка щодо нарахування зарплати не нижче мінімальної: роз'яснює ДФСУ

лист ДФСУ від 14.02.2017 р. № 2932/6/99-99-13-02-03-15  

ПДВ-реєстрація й облік платників податків: чергові зміни від Мінфіну

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість" від 21.12.2016 р. № 1125 

Бюджетні дотації для сільгоспвиробників: з'явилися порядок розподілу та проект заяв про внесення до Реєстру

Порядок розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції у 2017 році, затверджений постановою Кабміну від 08.02.2017 р. № 83, проект наказу Мінфіну "Про затвердження форм заяв про внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру отримувачів бюджетної дотації та про зняття сільськогосподарського товаровиробника з реєстрації як отримувача бюджетної дотації" (неофіційний текст)

Акцизний податок – 2017: зміни очима податківців

лист ДФСУ від 08.02.2017 р. № 3080/7/99-99-12-03-03-17 

Бюджетні форми аналітичного обліку, регістрів і фінзвітності буде актуалізовано

проекти наказів Мінфіну (неофіційні тексти) "Про затвердження Порядку складання форм меморіальних ордерів суб'єктів державного сектору", "Про затвердження Порядку складання форм карток і книг аналітичного обліку суб'єктів державного сектору" і "Про затвердження деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі"

Тема номера
Договори відповідального зберігання: особливості обліку

Операції, пов'язані з передаванням товарів за договорами відповідального зберігання, відображаються в обліку за загальними правилами надання (одержання) послуг. Порядок обліку таких операцій розглянемо в статті.

Договори відповідального зберігання: правові аспекти

Договори відповідального зберігання використовуються на практиці для різних цілей. У деяких випадках суб'єктам господарювання дійсно необхідно певний час зберігати товар на площах зберігача. Активно застосовуються такі договори й у схемах оптимізації оподаткування. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН зупиниться на правових аспектах укладення договорів відповідального зберігання.

Читати всю статтю...
Аналітична палітра
Аутстафінг як спосіб оптимізації управління персоналом

Аутстафінг є одним з видів діяльності, що потребують появи нових регуляторних нормативних документів. Однак цей вид діяльності на сьогодні існує. Тому в цьому матеріалі поговоримо про оптимізацію бізнес-процесів на підприємстві за допомогою аутстафінгу.

Бухгалтерські будні
Договори товарного кредиту: особливості обліку

Договори товарного кредиту застосовуються на практиці досить давно. Вони дають змогу відстрочити платіж за товари на законних підставах і при цьому оптимізувати облік у сторін. Зокрема, продавець може "відтягнути" дату виникнення податкових зобов'язань з податку на прибуток і ПДВ (у частині процентів), а покупець – оптимізувати ПДВ за рахунок не включення відсотків до мінімальної бази оподаткування товарів. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про облік операцій за такими договорами.

Запитували? Відповідаємо
Звільнення працівника під час перебування на лікарняному

Працівник підприємства перебуває на лікарняному (операція з видалення металевих пластин). Більше трьох тижнів на зв'язок з роботодавцем не виходить, але, зі слів дружини, перебуває на реабілітації в іншому місті. Як роботодавцю бути в цьому випадку?

(І. М.)

Отримано нову довідку про грошову оцінку: з якого моменту обчислювати земельний податок по-новому?

З 01.01.2017 змінився порядок нормативної грошової оцінки землі (№ 489 від 25.11.2016). І на сьогодні Держгеокадастр масово видає довідки із застосуванням коефіцієнта функціонального використання Кф = 2 через відсутність у кадастрі коду Класифікації видів цільового призначення земель.

Запитання 1: чи зобов'язане підприємство, подаючи декларацію на 2017 рік, розраховувати податок на землю на підставі нової довідки про грошову оцінку землі (п. 286.2 ПКУ)?

Запитання 2: під час внесення змін до земельного кадастру та отримання нової довідки про грошову оцінку підприємство має виправити податок з 1 січня чи з моменту отримання нової довідки?

(м. Дружківка)

Читати всю статтю...
Платник ПДВ застосовує касовий метод: особливості списання сумнівної заборгованості

Підприємство – платник ПДВ та податку на прибуток (не проводить коригування фінансового результату) виконує роботи для бюджетної організації (оплата за рахунок бюджетних коштів). Дата виникнення зобов'язань із ПДВ визначається за датою зарахування коштів на поточний рахунок (згідно з п. 187.7 ПКУ).

Виконання робіт у бухгалтерському обліку відображається такими проведеннями:

Дт 361 Кт 703 – 21300,00;

Дт 703 Кт 6432 – 3550,00 (ПДВ).

За такими роботами в підприємства виникає прострочена дебіторська заборгованість (робота виконана, але не оплачена). Підкажіть, будь ласка, як у цій ситуації правильно провести списання в бухгалтерському й податковому обліку.

Як нарахувати зобов'язання з ПДВ, у який момент – нарахування резерву чи списання, а також як при цьому виписати податкову накладну?

(Олена)

Підприємець
Зняття з обліку ФОП як платника податків і зборів

Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи не припиняє її зобов'язань, що виникли під час провадження підприємницької чи незалежної професійної діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов'язань та застосування санкцій за їх невиконання, тож, як після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичній особі знятись з обліку в контролюючих органах і йтиметься в цьому матеріалі.

Порядок припинення діяльності ФОП у 2017 році

Зміни в податковому законодавстві, унесені наприкінці 2016 року (див. матеріал "Реформа оплати праці: в новий рік – за новими правилами" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 01-02 за 2017 рік), змусили ФОП замислитися, чи варто їм взагалі працювати в таких умовах. Тож у цій статті йтиметься про те, як ФОП припинити діяльність за правилами 2017 року.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua