Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№14-15
Квітень 2017
Тема номера:
Облік інвестиційної нерухомості
Від редактора:

Шановні читачі!
Минулого тижня нас неабияк змусив хвилюватись лист фіскальної служби, в якому податківці висловились на користь застосування штрафних санкцій у разі порушення платником податку термінів реєстрації, а також у разі відсутності реєстрації в ЄРПН податкових накладних, складених пр...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Визначення суми допомоги в окремих випадках: роз'яснення ФСС з ТВП

лист ФСС з ТВП від 04.01.2017 р. № 5.2-28-4  

Установи отримали нову версію порядку складання бюджетної звітності

наказ Мінфіну "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 24 січня 2012 року № 44" від 07.02.2017 р. № 44 

Зв'язок між внеском ОЗ до статкапіталу та контрольованою операцією знайдено

лист ДФСУ від 09.03.2017 р. № 5898/7/99-99-14-01-02-17 

Яким чином суттєвість може вплинути на контрольованість операції?

листи ДФСУ від 13.02.2017 р. № 2746/6/99-99-15-02-02-15 та від 22.02.2017 р. № 3722/6/99-99-15-02-02-15

Який вигляд матиме повідомлення про укладання біржових угод: з'явився проект

проект наказу Мінфіну "Про затвердження форми Повідомлення про укладання форвардного або ф'ючерсного контракту" від 17.03.2017 р. (неофіційний текст)

За І квартал 2017 року бюджетники вперше складатимуть Баланс і Звіт про фінрезультати за новими формами

наказ Мінфіну "Про затвердження Порядку заповнення форм фінансової звітності в державному секторі та Змін до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 101 "Подання фінансової звітності" від 28.02.2017 р. № 307 

"У мене є власна думка, але я з нею не згоден": фіскали просять Мінфін погодити позицію щодо застосування штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних

лист ДФСУ від 03.03.2017 р. № 709/4/99-99-15-03-02-15  

Які суми штрафів обійдуть стороною податково-прибутковий механізм коригування

листи ДФСУ від 03.03.2017 р. № 4486/6/99-99-15-02-02-15 і від 02.03.2017 р. № 4347/6/99-99-15-02-02-15

Внесено зміни до ПКУ щодо оподаткування спадщини та дарунків

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини" від 23.02.2017 р. № 1910-VIII  

Тема номера
Облік інвестиційної нерухомості: дохідні операції та вибуття

Порядок відображення в обліку операції передачі інвестиційної нерухомості в оренду має нюанси. Існують також різні варіанти обліку операцій вибуття такої нерухомості. Ці питання в статті розгляне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Облік інвестиційної нерухомості: операції з оприбуткування

Порядок відображення в обліку об'єктів інвестиційної нерухомості має особливості. Адже облік таких об'єктів регламентується нормами окремого П(С)БО 32. Податковий облік інвестиційної нерухомості також зазвичай викликає запитання, оскільки в ПКУ він описаний украй лаконічно. Про це й ітиметься в статті.

Читати всю статтю...
Аналітична палітра
Декларування доходів фізосіб – 2017: інвестиційний прибуток

Темою матеріалу є порядок оподаткування доходів, які отримала фізична особа у вигляді інвестиційного прибутку, та порядок подання і заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) у разі отримання таких доходів.

Декларування доходів фізосіб – 2017: порядок заповнення декларації

У цьому матеріалі розглянемо особливості та покроковий алгоритм заповнення декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація).

Читати всю статтю...
Декларування доходів фізосіб – 2017: порядок подання декларації

У цьому матеріалі розглянемо, у яких випадках декларують свої доходи громадяни – платники ПДФО та військового збору, а коли можуть зробити це задля своєї вигоди. Також розглянемо строки, коли потрібно подати декларацію до контролюючого органу та сплатити податки.

Бухгалтерські будні
Оновлений "Звіт із праці" № 1-ПВ (квартальна): практичні рекомендації щодо завершення заповнення

Наша робота близька до завершення. Залишилось заповнити лише три розділи Звіту, але кожен із них особливий. Продовжимо...

Оновлений "Звіт із праці" № 1-ПВ (квартальна): практичні рекомендації щодо заповнення

Ви готові продовжити роботу над заповненням Звіту? Думаємо, що так. Тоді з радістю й готовністю розпочнімо нашу титанічну працю.

Оновлений "Звіт із праці" № 1-ПВ (квартальна): готуємося до заповнення

Багато статистичних форм під час їх заповнення не викликають у бухгалтера чи працівника відділу кадрів жодних емоцій, крім роздратування. Але... заповнювати потрібно. Маю надію, що ця стаття допоможе перетворити нудну й нецікаву роботу у феєрверк нових емоцій і вражень.

Запитували? Відповідаємо
ФОП зареєстрований у м. Донецьку: нюанси здійснення діяльності

ФОП – платник єдиного податку 3 групи, зареєстрований у м. Донецьку, переїхав на підконтрольну територію України. Довідку "переселенця" не оформляв, але продовжував працювати, здавав звіти і сплачував податки на території України. Проте з 1 січня 2017 року набрав чинності п. 38.9 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ, згідно з яким при нарахуванні доходів ФОП з місцезнаходженням або місцем проживання на окупованій території та/або лінії зіткнення податкові агенти повинні утримувати ПДФО за ставкою 18 %. При цьому на таких ФОП не поширюється дія п. 177.8 ПКУ. Який документ можна пред'явити ФОП для підтвердження свого місцезнаходження та чи підійде, зокрема, копія договору оренди житла? Чи достатньо для податкового агента копії такого договору й свідоцтва про реєстрацію ФОП, аби не утримувати ПДФО?

Субсидії: чи потрібно розподіляти податковий кредит з ПДВ?

Згідно з п. 196.1.6 ПКУ до операцій, які не є об'єктом оподаткування, належать операції з виплати у грошовій формі зарплати (інших прирівняних до неї виплат), а також пенсії, стипендії, субсидії тощо. Наше підприємство отримує фінансування за кодом "Субсидії та поточні трансферти підприємствам" (КЕКВ 2610), яке використовується на виплату зарплати, придбання матеріалів та оплату послуг. Чи підпадаємо ми під ст. 199 ПКУ та чи потрібно нам розподіляти ПДВ?

Підприємство подарувало фізособам самостійно виготовлені вироби: що з оподаткуванням

Підприємство подарувало фізособам самостійно виготовлені вироби за собівартістю, за якими "вхідний" ПДВ включався до складу податкового кредиту. Чи треба в частині ПДВ на обидва подарунка двічі нараховувати податкові зобов'язання на собівартість? Як бути з ПДФО та військовим збором (яка база оподаткування)?

(Наталія)

Чи має ФОП право на податкову знижку?

Чи має право ФОП на спрощеній системі оподаткування на податкову знижку?

(Марина В.)

Ресторан реалізує напої: який код згідно з УКТ ЗЕД зазначати в податковій накладній

Ресторан (ТОВ) займається реалізацією алкогольних і безалкогольних напоїв (коктейлі, чаї, фреші тощо). Чи правильно складати податкову накладну за щоденними підсумками, указавши номенклатуру послуги "Обслуговування напоями" (56.30) згідно з основним КВЕД? Якщо ні, то які коди вибирати в напоях (коктейлях), якщо вони складаються з різних товарів?

(Вікторія С.)

Бюджет
Як списати витрати установи на періодику в умовах дії нових бухгалтерських рахунків?

Приводом для написання цієї статті стало запитання до редакції видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН: "Наприкінці минулого року наша установа передплатила періодику на перше півріччя 2017 року. У 2016 році витрати на передплату було віднесено на субрахунок 851 "Витрати майбутніх періодів". У зв'язку з цим виникає запитання: яким чином списувати ці витрати у 2017 році, якщо нова типова кореспонденція бухгалтерських рахунків відповідної проводки не містить?".

Уроки судової практики
Науково-правова експертиза як новий практичний інструмент

Як засвідчує практика, під час виконання обов'язків щодо здійснення правосуддя суди з метою правильного застосування норм законодавства дедалі частіше враховують рекомендації вчених-правників щодо правозастосування в конкретній справі.

На перший погляд використання судом висновків науково-правових експертиз ставить під сумнів знання й компетенцію суду, однак це не так. На суд покладається нелегке завдання – приймати рішення, які впливають на долі людей. Зважаючи на постійні зміни в законодавстві та значну завантаженість судів справами, суду не завжди просто без ґрунтовного системного аналізу низки законодавчих актів розібратися в існуючих колізіях законодавства. Саме в таких випадках висновок авторитетного вченого, заснований на детальному аналізі конкретних положень закону, не лише може бути додатковим обґрунтуванням вашої правової позиції як учасника процесу, а й суттєво допомогти суду завершити розгляд справи, прийняти законне й обґрунтоване рішення.

Науково-правова експертиза: правовий статус і законодавчі підстави її проведення

Необхідність науково-правової експертизи обумовлена насамперед пришвидшенням соціально-економічних змін у суспільстві та пов'язаних з ними безперервними змінами у законодавстві. Оскільки потреби правових суб'єктів різноманітні та часто дуже індивідуальні, коло правових питань, які можуть бути розглянуті за допомогою науково-правової експертизи, є надзвичайно широким. Цінність науково-правової експертизи полягає в тому, що вона дає змогу отримати значиме правове обґрунтування, необхідне для прийняття судом законного рішення.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua