Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№20-21
Травень 2017
Тема номера:
Відпустки-2017
Від редактора:

Шановні читачі!
Дозвольте загадати вам загадку: що спільного між пошуковиком Google, Мінфіном і Укравтодором? Здаєтеся?
Кажуть, Google тримає в секреті й регулярно змінює свої пошукові алгоритми, щоб спритні господарі сайтів не могли "накручувати" собі результати пошуку. Мінфін зі своїми к...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Майно юрособи на "службі" в армії: податкова амортизація – стоп!

лист ДФСУ від 28.03.2017 р. № 6386/6/99-99-15-02-02-15 

Спрощенець примкнув до лав загальносистемників: за який період подавати прибуткову декларацію?

лист ДФСУ від 05.04.2017 р. № 7102/6/99-99-15-02-02-15  

На якому субрахунку бюджетникам обліковувати комп'ютери?

лист Мінфіну від 17.02.2017 р. № 31-11420-07-10/4541  

Ранній заїзд або пізній виїзд: нюанси відшкодування витрат на проживання в готелі

лист Мінфіну від 17.02.2017 р. № 31-08030-16-10/4511 

Обов'язкові попередні профілактичні огляди до прийняття на роботу: роз'яснює ДФСУ

лист ДФСУ від 14.04.2017 р. № 8055/6/99-99-13-02-03-15 

Чи можна вважати заборгованість безнадійною лише за умови, що строк її позовної давності минув?

лист ДФСУ від 06.04.2017 р. № 7207/6/99-99-15-02-02-15  

Повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету коштів: Мінфін вніс зміни до відповідного порядку

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів" від 06.04.2017 р. № 415  

Податково-прибуткові коригування штрафів, нарахованих на користь ФОП: Мінфін зафіскалив

лист Мінфіну від 10.04.2017 р. № 11210-09-10/9617  

Мінфін оновив проект критеріїв блокування реєстрації податкових накладних: спроба № 2

проект наказу Мінфіну "Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та Переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" (неофіційний текст)

Оновлено Положення про реєстрацію платників ПДВ

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість" від 17.03.2017 р. № 368 

Правила оподаткування подарунка нерезиденту: роз'яснює ДФСУ

лист ДФСУ від 26.04.2017 р. № 9030/6/99-99-13-02-03-15  

Тема номера
Розрахунок відпускних: практичні приклади

У матеріалі "Алгоритм розрахунку відпускних" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 20-21 за 2017 рік) ми розглянули загальний алгоритм розрахунку відпускних. Проте окремі ситуації потребують більш детального аналізу. Тож розглянемо їх на практичних прикладах.

Перехідні відпускні: нарахування, оподаткування, звітність

Відпустки, які починаються в одному місяці, а закінчуються в наступному, називають перехідними. Відпускні, нараховані за такі відпустки, мають свої особливості нарахування, оподаткування податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), військовим збором (далі – ВЗ), єдиним соціальним внеском (далі – ЄСВ) та відображення у звітності.

Навчальна відпустка

Додаткові відпустки у зв'язку з навчанням або, як найчастіше їх називають – навчальні відпустки, мають низку специфічних відмінностей від щорічних відпусток, що обумовлює особливий характер їх надання й оплати. Тож цей матеріал присвячено порядку надання навчальної відпустки, а також нарахуванням і відображенню в обліку виплат, пов'язаних з такою відпусткою.

Відпустки: правила та порядок надання

Починається довгоочікуваний сезон відпусток. Проте потрібно не лише спланувати відпочинок, а й розпланувати роботу на підприємстві так, аби вона продовжувалася у звичайному ритмі. А для цього необхідно пам'ятати про основні правила та порядок надання щорічних відпусток.

Читати всю статтю...
Порядок оформлення щорічної відпустки

Всі працівники мають право на щорічну відпустку. Як правильно роботодавцю оформити надання щорічної відпустки, аби не наразитися на штрафні санкції за недодержання законодавства про працю, розглянемо у статті.

Алгоритм розрахунку відпускних

Розрахунок відпускних зводиться до доволі чіткого алгоритму. Але в тих чи інших випадках він має низку особливостей, на які слід звернути увагу, зокрема під час визначення розрахункового періоду та включення до розрахунку окремих виплат.

Аналітична палітра
Реімпорт при поверненні товарів нерезидентом: практичні ситуації

Завершуючи розмову про облік операцій реімпорту, у цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН на практичних ситуаціях продемонструє порядок відображення в обліку операцій реімпорту в разі повернення товарів нерезидентом.

Реімпорт при поверненні товарів нерезидентом: валютне регулювання й облік

Продовжуючи тему реімпорту, у представленій статті розглянемо найпоширеніший випадок реімпорту при поверненні експортованих товарів нерезидентом.

Реімпорт товарів: митне регулювання й оподаткування

У митний режим реімпорту товари поміщуються в особливих ситуаціях. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розгляне загальні моменти, пов'язані з митним регулюванням і оподаткуванням таких операцій.

Порада юриста
"Зупинити не можна, продовжити", або Про сьогоднішні проблеми виконавчого провадження

Останнім часом нашу країну охопило реформування: реформується медицина, судова система, будівництво. Одним словом, майже все. Уряд та окремі міністри не втомлюються рапортувати в стилі: "ми все, що було, розвалили та створили абсолютно нову концепцію всього". При цьому якість дуже часто приноситься в жертву кількості. Замість хірургічних змін щодо найуразливіших місць старі закони "викидаються" й ухвалюються абсолютно нові. При цьому часом разом із "сміттям" "викидається" багато корисних напрацювань. Не уникло цієї долі й виконавче провадження. Нижче розглянемо приклад, що називається з життя.

Читати всю статтю...
Бухгалтеру на замітку
Зарплата за першу половину місяця: оподаткування та відображення в обліку

На перший погляд, виплатити аванс – це дуже просто, та запитання в бухгалтерів виникають усе одно. Тож цей матеріал присвячено тому, як правильно розрахувати аванс, утримати податки під час виплати авансу й відобразити такі виплати та нарахування в обліку.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua