Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№22-23
Травень 2017
Тема номера:
Бартерні операції в ЗЕД
Від редактора:

Шановні читачі!
Останні два тижні неабияк сколихнули Україну внаслідок санкцій, зокрема, щодо програмного забезпечення "1С". Однак нині експерти та представники СБУ зійшлися на тому, що заборона на придбання програмних продуктів компаній, які потрапили під санкції, стосується насамперед держа...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Під час планування витрат на встановлення огорожі застосовують "капітальні" КЕКВ

лист ДКСУ від 22.02.2017 р. № 16-08/191-3083 

Плануєте видатки – правильно застосовуйте КЕКВ: 12 типових ситуацій у роз'ясненнях ДКСУ

лист ДКСУ від 29.03.2017 р. № 16-05/320-5167 

Одночасне надання послуг оплатного зберігання й складування товарів та оренди приміщень ФОП – платником єдиного податку

ІПК Головного управління ДФС у м. Києві від 04.05.2017 р. № 62/ІПК/26-15-13-02-13 

Відсутність податкового боргу учасник тендера може підтвердити електронною довідкою

лист Мінекономрозвитку від 04.05.2017 р. № 3304-06/14682-06  

Оприлюднено проект оновленого Звіту з ЄСВ

проект наказу "Про внесення змін до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (неофіційний текст)" від 05.05.2017 р.  

Ставки податку на нерухомість на 2017 рік змінено: з якої дати уточнювати зобов'язання

ІПК ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 05.05.2017 р. № 83/ІПК/04-36-12-23-19 

Невже облікові поневіряння хмарних сервісів припиняться? Думки Комітету ВРУ з інформпитань

лист Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв'язку від 13.02.2017 р. № 04-21/13-74(34081) 

Внесено зміни до Порядку ведення ЄРПН

постанова Кабміну "Про внесення змін до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" від 26.04.2017 р. № 341 

Витрати на комплектувальні вироби: шукаємо відповідний КЕКВ

лист ДКСУ від 22.02.2017 р. № 16-08/188-3084  

Оновлений статус первинки відтепер і в Положенні про документальне забезпечення бухзаписів

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку" від 11.04.2017 р. № 427  

Підприємство орендує паї в іншій місцевості: куди сплачувати ПДФО та військовий збір

ІПК Головного управління ДФС в Полтавській області від 12.05.2017 р. № 139/ІПК/10/16-31-13-01-23 

Тема номера
Бартер неподібними запасами у сфері ЗЕД: облік у розрізі практичних ситуацій

Завершуючи розмову про відображення в обліку операцій за бартерними контрактами у сфері ЗЕД, у цій статті ми зупинимося на операціях з обміну неподібними запасами. Такий обмін на практиці найпоширеніший, а відображення його в обліку має нюанси.

Бартер подібними запасами у сфері ЗЕД: облік і оподаткування

Облік бартерних операцій у зовнішньоекономічній сфері справедливо вважається одним із найскладніших. Податок на прибуток розраховують виходячи з даних бухгалтерського обліку, у якому порядок відображення таких операцій залежить від того, які запаси використано для обміну. У цій статті розглянемо облік операцій з обміну подібними запасами.

Бартерні операції в ЗЕД: правова регламентація та валютний контроль

Валютне регулювання бартерних операцій у зовнішньоекономічній діяльності має специфіку. Причому за порушення в цій сфері накладають досить серйозні санкції. У зв'язку з цим у статті розглянемо загальні питання, пов'язані з правовою регламентацією бартерних операцій і валютним контролем.

Читати всю статтю...
Аналітична палітра
Безоплатне ввезення товарів: валютне регулювання й облік

Резидент може ввозити товари на територію України на безоплатній основі з різних причин. Приміром, це може бути імпорт зразків товарів; деталей, що використовуються для гарантійної заміни (ремонту) товарів; гуманітарна допомога тощо. Кожен випадок індивідуальний, однак є загальні риси в оподаткуванні, притаманні "безоплатному" імпорту. Про них і розповімо в статті.

Безоплатний експорт товарів: валютне регулювання й облік

На безоплатній основі товари вивозять із території України досить рідко. Здебільшого це якісь специфічні ситуації, наприклад постачання рекламних зразків продукції, гарантійна заміна товарів (обладнання) тощо. У цій статті розглянемо загальні питання, пов'язані з валютним регулюванням та обліком таких операцій.

Бухгалтерські будні
Розреєстрований платник вирішив знову повернутися до лав ПДВ: як це зробити

Приводом для написання цієї статті стало запитання читача: "Підприємство існує з 2014 р. і було платником ПДВ, а у вересні 2015 року ПДВ-реєстрацію анульовано за рішенням місцевої ДПІ, оскільки протягом цього періоду подавалися "нульові" декларації з ПДВ, а потім не подавалися взагалі. Зараз ми хочемо розпочати виробництво на давальницьких умовах і нам потрібна реєстрація ПДВ. Якими мають бути наші дії? (Наталія)"

Бюджет
Новий план рахунків для бюджетників: від заборгованості до витрат і доходів

Із проблемами зіставлення старих субрахунків із новими бухгалтери стикаються не лише в обліку необоротних активів і запасів. Не менше запитань виникає під час відображення дебіторської та кредиторської заборгованостей, а також доходів і витрат. Докладніше про них розповімо в цьому матеріалі.

Необоротні активи та запаси у світлі нових бюджетних субрахунків

У деяких субрахунків змінилися тільки номери, у деяких – іще й найменування субрахунків, але геть не завжди можна співставити старий субрахунок із новим. Тому зупинімося саме на тих запитаннях, які найчастіше виникають у бухгалтерів під час застосування нових субрахунків.

Підприємець
Лікарняний для ФОП: як розрахувати та отримати

Якщо підприємець захворів, то він може отримати допомогу по тимчасовій непрацездатності від Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – ФСС з ТВП). Однак необхідно, щоб були додержані певні умови. Розглянемо, у яких випадках це можливо та як розрахувати й отримати лікарняний у разі хвороби ФОП.

Допомога по вагітності та пологах жінкам-ФОП

Як усім відомо, жінки, які зареєстровані як фізичні особи – підприємці, у разі відсутності заборгованості з ЄСВ можуть розраховувати на отримання допомоги по вагітності та пологах. Крім того, для отримання такої допомоги ФОП потрібно підготувати пакет документів, але розлогіше про це – далі.

Бухгалтер і комп'ютер
Заборонити не можна використовувати: що робити далі з "1С"?

Після виходу гучного президентського Указу № 133/2017, під який поряд з російськими сайтами потрапили і "1С" з "Парусом", користувачі цих продуктів захвилювалися: як працювати далі? Чи можна продовжувати використовувати "1С", куплену раніше? Чи не прийдуть з обшуком? Що буде з оновленнями? 17 травня ми провели круглий стіл, на якому поставили ці запитання представникам СБУ та РНБО. Сьогодні намагатимемося розвіяти ваші побоювання.

Читати всю статтю...
Бухгалтеру на замітку
Директор витратив власні кошти для потреб підприємства: коли подавати авансовий звіт

Приводом для написання цього матеріалу стало запитання, що надійшло до редакції: "Директор оплатив за власні кошти установку відеокамер на підприємстві ще 03.03.2017 р. (є чеки) і отримав від підприємства-установника документи (акт і видаткову накладну), також оформлені 03.03.2017 р., документи до бухгалтерії директор віддав у травні. Відповідно, до ф. № 1ДФ ці суми не потрапили. Чи можемо ми провести ці документи травневим авансовим звітом та відобразити у ф. № 1ДФ теж 2 кварталом, чи будуть за це штрафи за ф. № 1ДФ або будь-які інші?

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua