Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№24-25
Червень 2017
Тема номера:
«Вугільна» пільга з ПДВ
Від редактора:

"Ну, громадяни ледарі, дармоїди, хулігани... хто бажає сьогодні попрацювати?" – якби цими словами Володимира Басова з комедії "Операция "Ы" спікер Верховної Ради відкривав кожне парламентське засідання, реакція більшості депутатів навряд чи відрізнялася б від реакції "клієнтів" виправної установ...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Природний убуток пального вважається понаднормативним: фіскальний підхід

індивідуальна податкова консультація ДФС від 22.05.2017 р. № 285/6/99-99-15-03-03-15/ІПК  

Компенсація витрат на оформлення візи для працівника: що з оподаткуванням

ІПК ДФСУ від 16.05.2017 р. № 204/6/99-99-13-02-03-15/ІПК  

Як присвоювати інвентарні номери бюджетним ОЗ: методрекомендації актуалізовано

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до деяких методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку для суб'єктів державного сектору" від 03.05.2017 р. № 481  

На підставі каліграфічно заповненого квитка можна відшкодувати витрати на проїзд?

лист Мінінфраструктури від 06.01.2017 р. № 62/25/10-17  

Житло надано працівнику відповідно до умов колдоговору: що з оподаткуванням

ІПК ДФСУ від 24.05.2017 р. № 324/6/99-99-13-02-03-15/ІПК  

Процедуру онлайн-подання документів до органу ліцензування урегульовано

постанова Кабміну "Про затвердження Порядку подання органу ліцензування документів в електронній формі" від 24.05.2017 р. № 363 

Акцизні зміни повсюди – від накладної до декларації

накази Мінфіну: "Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку" від 24.04.2017 р. № 451; "Про затвердження Змін до форми акцизної накладної, форми розрахунку коригування акцизної накладної, форми заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального" від 24.04.2017 р. № 452

Як Нацбанк рекомендує виявляти фіктивні фінансові операції

лист Нацбанку "Про критерії для виявлення клієнтів, фінансові операції яких містять ознаки фіктивності" від 26.05.2017 р. № 25-0008/37888 

Витрати на таксі під час відрядження: податківці роз'яснюють по-новому

ІПК ДФСУ від 29.05.2017 р. № 405/6/99-99-13-02-03-15/ІПК  

Терміни виплати зарплати: нагадує Мінсоцполітики

лист Мінсоцполітики від 10.04.2017 р. № 628/0/102-17/282  

Нова декларація з податку на прибуток: не пройшло і півроку

наказ Мінфіну "Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств" від 28.04.2017 р. № 467 

Виплата податковим агентом доходу ФОП, який припинив діяльність

ІПК ДФСУ від 24.05.2017 р. № 353/6/99-99-13-02-03-15/ІПК  

Не відобразили податковий кредит протягом 365 днів? Уточнюючий розрахунок врятує податковий кредит!

роз'яснення з розділу 101.13 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Збільшилася ціна після отримання попередньої оплати через 1095 днів? Розрахунку коригування – зась

Індивідуальна податкова консультація ДФС від 26.05.2017 р. № 380/6/99-99-15-03-02-15/ІПК  

До критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження госпдіяльності, внесено зміни

постанова Кабміну "Про внесення змін до методик розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю)" від 24.05.2017 р. № 362 

Тема номера
"Касовий" метод за операціями з вугіллям: нюанси процедури

У статті "Вугільна" пільга з ПДВ: особливості застосування" розглядалися загальні правила застосування касового методу з ПДВ за операціями з вугіллям. У цій статті ми зупинимося на деталях проведення цієї процедури.

"Вугільна" пільга з ПДВ: практичні ситуації

Застосування пільги з постачання вугілля та продуктів його збагачення пов'язано з низкою проблем. Деякі з них розглянуто у статті "Вугільна" пільга з ПДВ: особливості застосування". Водночас є такі питання, які зручніше проаналізувати на практичних прикладах. Частину з них ми розглянемо у статті.

"Вугільна" пільга з ПДВ: особливості застосування

Пільга з ПДВ з постачання вугілля діє з 01.01.2016 р. Одна з особливостей застосування цієї пільги полягає в тому, що платник має право від неї відмовитися. Причому процедура такої відмови з 01.01.2017 р. змінилася. Про пов'язані з цим проблеми йтиметься у статті.

Читати всю статтю...
Аналітична палітра
ПДВ-на пільга з видавничої діяльності: правила застосування

Формулювання пільги з ПДВ у частині постачання продукції видавничої діяльності востаннє змінювалося у 2015 році. Однак і останню редакцію "пільгової" норми сформульовано неідеально, що спричиняє різночитання в її трактуванні. На цей час більшість спірних питань роз'яснили податківці. Пропонуємо освіжити в пам'яті загальні правила застосування видавничої пільги з урахуванням останніх консультацій контролерів.

Виправлення помилок у декларації з ПДВ: практичні рекомендації

Помилки в декларації з ПДВ – не рідкість. Їхні причини можуть бути різними, наприклад, помилка контрагента, неуважність або неправильне трактування законодавчих норм. Тим часом будь-які помилки, у тому числі й ПДВ-шні, доводиться виправляти. Ми висвітлювали вже тему виправлення помилок у ПДВ-шній декларації в публікаціях "Уточнення декларації з ПДВ: загальні принципи", "Уточнення декларації з ПДВ: зіставлення рядків", "Уточнення декларації з ПДВ: приклади заповнення", "Уточнення додатків до декларації з ПДВ: проблемні ситуації". У цій статті розглянемо на практичних прикладах виправлення деяких помилок.

Бухгалтерські будні
Надання інформації про належні виплати працівникам – обов'язок роботодавця

Приводом для підготовки цього матеріалу послугувало запитання: "Працівник звернувся до бухгалтерії підприємства з проханням розшифрувати нарахування заробітної плати за місяць. Чи зобов'язаний роботодавець надавати такі відомості працівнику?".

Придбання ліцензії на провадження госпдіяльності: облікові орієнтири

Для провадження деяких видів підприємницької діяльності необхідною умовою є не лише держреєстрація як суб'єкта підприємницької діяльності, а й отримання відповідної ліцензії. Остання, як відомо, у всі часи вимагала особливих облікових рішень. А нещодавні "ліцензійні" новації додали цій темі актуальності.

Бюджет
Дарунки та внутрішньовідомча передача ОЗ: облікові нюанси в бюджетників

Продовжуючи тему відображення в бюджетному обліку безоплатно отриманих необоротних активів (див. публікацію "Безоплатне отримання необоротних активів у бюджетників: беремо на облік і нараховуємо амортизацію"), розглянемо ситуації з внутрішньовідомчою передачею таких активів та отриманням дарунків і благодійних внесків.

Безоплатне отримання необоротних активів у бюджетників: беремо на облік і нараховуємо амортизацію

Для бюджетних установ безоплатне отримання необоротних активів – явище досить звичне. Але їх облік значною мірою залежить від того, що саме отримано та від кого: основні засоби (далі – ОЗ) чи інші необоротні матеріальні активи (далі – інші НМА). Для обліку має значення й те, передано й отримано нові необоротні активи чи частково зношені. Про це та інше поговоримо у цій статті.

Читати всю статтю...
Бухгалтеру на замітку
Сумісник на підприємстві: особливості оформлення трудових відносин

Приводом для написання матеріалу стали запитання: "Працівник, який влаштовується на наше підприємство за сумісництвом на 0,5 ставки, працює повний робочий день на іншому підприємстві. Як оформити такого працівника? Чи потрібно подавати повідомлення про прийняття такого працівника до ДФС? Як вести в такому разі табель обліку робочого часу? Як сумісників показувати у звітності?"

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua