Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№26-27
Червень 2017
Тема номера:
Податкові штрафи та пеня
Від редактора:

Шановні читачі!
Минулого тижня увага професійної спільноти була прикута до Критеріїв зупинення реєстрації податкових накладних, які запрацюють із 1 липня 2017 року. Їх затверджено, проте з великою вірогідністю можна сказати, що до затвердженого документа до набрання ним чинності буде внесено...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Суми компенсації, виплачені члену наглядової ради – іноземцю, не є базою нарахування ЄСВ

ІПК ДФС від 07.06.2017 р. № 520/6/99-99-13-02-03-15/ІПК  

Імпортуєте пальне у "мілкій" тарі – сплатіть акциз!

лист ДФСУ від 04.04.2017 р. № 6930/6/99-99-12-03-03-15  

Отримання знижки на товари та послуги підприємств: чи оподатковувати ПДФО

ІПК ДФС від 02.06.2017 р. № 459/6/99-99-13-02-03-15/ІПК 

Плата за імпортне програмне забезпечення очима податківців

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 24.05.2017 р. № 320/6/99-99-15-02-02-15/ІПК  

У неприбутківців свято – оновили форму Звіту про використання доходів (прибутків)

наказ Мінфіну "Про затвердження змін до форми Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації" від 28.04.2017 р. № 469 

Уточнення податкового зобов'язання з єдиного податку в разі повернення авансу покупцю

ІПК ДФС від 06.06.2017 р. № 470/6/99-99-12-02-03-15/ІПК 

Нюанси здійснення діяльності ТОВ без призначення директора: роз'яснюють податківці

ІПК ДФС від 01.06.2017 р. № 435/6/99-99-15-02-02-15/ІПК  

Зберігаєте чуже пальне – організовуйте акцизний склад!

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 14.06.2017 р. № 635/6/99-95-42-03-15/ІПК  

Наближається 1 липня: зустрічайте критерії блокування податкових накладних від Мінфіну

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджені наказом Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567

Бухгалтер заподіяв шкоду своєму підприємству: яка відповідальність за це світить

лист Мін'юсту від 23.02.2017 р. № 6508/105-0-2-17/7  

Придбання в неприбутківців: коли доведеться застосовувати "прибутково-коригувальні" різниці?

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 07.06.2017 р. № 533/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Податківці не хочуть бачити у складі витрат ФОП-загальносистемника витрати на бухгалтерські послуги

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 07.06.2017 р. № 517/С/99-99-13-01-02-14/ІПК  

Чи буде штраф, якщо звітність подали до неналежного органу ДФС?

ухвала ВАСУ від 25.04.2017 р. у справі № К/800/19377/16 

"Прибуткові" коригування не зачіпають проценти на користь "непов'язаного" резидента

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 06.06.2017 р. № 465/6/99-99-15-02-02-15/ІПК  

Тема номера
Штрафи за порушення реєстрації податкових накладних, що накладаються за результатами перевірок

Як відомо, покупець може подати скаргу на продавця за порушення, допущені у зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної або за їх нереєстрацію в ЄРПН. За результатами такої скарги виноситься податкове повідомлення-рішення про накладення штрафних санкцій. Порядок застосування таких санкцій розглянуто в цій статті.

Штрафні санкції за порушення строків реєстрації податкових накладних

Процедура накладення штрафів за порушення реєстрації податкових накладних змінилася з 01.01.2017 р. Причому нові штрафні норми сформульовано далеко не ідеально, що призводить до різночитань на практиці. У цій статті ми поговоримо про загальні штрафи, що застосовуються за порушення строків реєстрації податкових накладних (не за результатами перевірки, що проводиться на прохання покупця). Про такі перевірки ми розповіли у статті "Штрафи за порушення реєстрації податкових накладних, що накладаються за результатами перевірок".

Пеня за порушення податкового законодавства: процедура розрахунку

З розрахунком "податкової" пені доводиться стикатися багатьом платникам. З деяких причин не порушити податкове законодавство достатньо складно, а в разі самоуточнення чи донарахування платежів контролюючими органами нараховується пеня. Її розрахунок має особливості, які й розглянемо у статті.

Штрафи за порушення реєстрації акцизних накладних

Акцизний податок з обсягів перевищення пального – мабуть, один із найскладніших в адмініструванні. Відповідальність за допущені порушення за цим податком вельми серйозна, і нещодавно податківці роз'яснили особливості накладення "акцизних" штрафів. Про це і йтиметься у статті.

Штрафні санкції за податкові порушення: реєстраційні й облікові дані

Продовжуючи тему застосування штрафних санкцій за податкові порушення, у цій статті ми детально розглянемо штрафи, що накладаються за порушення порядку реєстрації в податкових органах і подання інформації про фізичних осіб – платників податків.

Штрафні санкції за податкові порушення: загальні правила застосування

У сучасних реаліях не порушувати податкове законодавство досить складно. Як і щодо будь-яких порушень, за податкові огріхи передбачено відповідальність, яку необхідно знати. У статті йтиметься про загальні принципи накладення штрафів за податкові порушення.

Читати всю статтю...
Штрафні санкції за порушення розрахунку та сплати податкових зобов'язань

Помилки, пов'язані із зазначенням недостовірних даних у податковій звітності та порушенням порядку сплати податків, на практиці зустрічаються найчастіше. Особливості застосування штрафних санкцій за такі порушення розглянемо в статті.

Штрафні санкції за порушення подання податкової звітності

У цій статті розглянемо порядок накладення штрафів за порушення, пов'язані з неподанням податкової звітності, недотриманням правил "самоуточнення" та зберігання документів.

Аналітична палітра
Чи перераховується розмір пенсії інвалідам у зв'язку з працевлаштуванням

Приводом для написання цієї статті стало запитання: "На підприємстві працюють три інваліди третьої групи, перший з яких досяг пенсійного віку і отримує пенсію за віком, другий – не пенсіонер і отримує пенсію по інвалідності, а третій отримує допомогу по інвалідності в органі соціального захисту у зв'язку з відсутністю страхового стажу перед настанням інвалідності. Чи будуть перераховані пенсії цим працівникам у зв'язку з працевлаштуванням та в яких розмірах?"

Автограф у "цифрі", або Як обліковувати ключі ЕЦП?

Протягом тривалого часу податківці невідступно говорять про "нематеріально-активну" природу електронних цифрових підписів. Що ж, наразі ця позиція незмінна. Пересвідчитися в цьому дуже легко, достатньо заглянути до одного з нещодавніх роз'яснень ДФСУ. Ми ж, зі свого боку, пропонуємо розглянути альтернативу такому обліковому рішенню.

Бухгалтерські будні
Допомогу на лікування надано фізособі: нюанси відображення в обліку

Приводом для написання цієї статті послугувало запитання: "Юридична особа – платник єдиного податку хоче надати допомогу на лікування члену сім'ї працівника. Як правильно документально оформити цю операцію (медзаклад повинен бути державним чи приватним) та відобразити в бухгалтерському й податковому обліку?".

Дискусійний клуб
Водій за кермом уже третю добу: особливості оплати праці

Незабаром відпустка, багато хто збере свої речі та помандрує у далекі світи. А мандрувати можна різними способами: хтось полетить літаком, хтось почимчикує пішки, а хтось скористається послугами автобуса. Якщо поїздка буде далекою, зверніть увагу, що автобусом по черзі керуватимуть два водії. І сьогодні ми дізнаємося, як оплачується їм така нелегка праця.

Бюджет
Облік благодійних внесків у грошовій формі в бюджетних установах

Добровільні та "примусово-добровільні" благодійні внески в школах, дитячих садках, лікарнях – явище повсякденне. Здавалось би, які можуть бути питання. Однак вони виникають: чи можна благодійний внесок внести в касу бюджетної установи, чи обов'язково ці кошти зараховувати на реєстраційний рахунок, куди й на що їх витрачати, як обліковувати придбані за рахунок благодійних внесків необоротні активи й запаси. Про це і йтиметься в статті.

Читати всю статтю...
Підприємець
Повернення передоплати ФОП: чи відображати в ф. № 1ДФ

У процесі виконання договірних зобов'язань виникають ситуації, коли покупець повертає постачальнику попередню оплату, наприклад, підприємство заплатило аванс фізичній особі – підприємцю (далі – ФОП) за надання послуг, проте послуги надано не було і кошти ФОП повернув. Тож у цій статті розглянемо, чи потрібно підприємству відображати таку операцію в податковому розрахунку за ф. № 1ДФ.

Читати всю статтю...
Бухгалтеру на замітку
Зміна номенклатури товару: як заповнити розрахунок коригування

Приводом для написання цього матеріалу стало запитання читача: "Як оформити розрахунок коригування до податкової накладної на попередню оплату, якщо замість однієї позиції товару постачатиметься кілька? При цьому підсумок за таким розрахунком коригування виходить "нульовий".

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua