Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№28-29
Липень 2017
Тема номера:
"Прибуткова" декларація за Іпівріччя
Від редактора:

Шановні читачі!
Минулого тижня остаточно стало відомо, що звітувати з податку на прибуток платники повинні за оновленою формою декларації – податківці надали відповідне роз'яснення. Тож, аби полегшити вашу працю, тему номера ми присвятили саме цьому питанню.
Мінфін розробив відповідний зак...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Оновлено порядок інформування про порушення застосування ПСП

наказ Мінфіну від 19.05.2017 р. № 514 "Про затвердження Порядку інформування роботодавців платника податку про наявність порушень застосування податкової соціальної пільги, позбавлення платника податку або відновлення його права на податкову соціальну пільгу та форми повідомлення про наявність порушень"  

Підтвердження витрат на проїзд відрядженого працівника: роз'яснює ДФСУ

лист ДФСУ від 10.05.2017 р. № 7601/5/99-99-14-05-01-16  

Виробнича практика учнів ПТНЗ: чи потрібно повідомляти орган ДФС

лист Держпраці від 19.05.2017 р. № 5783/4.1/4.1-ДП-17  

Інформація про попит на робочу силу (вакансії): чи передбачено відповідальність за неподання

лист Мінсоцполітики від 25.05.2017 р. № 420/0/126-17/243  

Уточнено правила виключення установи з мережі розпорядників бюджетних коштів

наказ Мінфіну "Про внесення змін до Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами" від 18.05.2017 р. № 506  

Чи вплине ремонт ОЗ на застосування прискореної "податкової" амортизації?

індивідуальна податкова консультація ОВПП ДФС від 20.06.2017 р. № 732/ІПК/28-10-01-03-11  

Коли неприбутківцю дозволять повторно потрапити до Реєстру

індивідуальна податкова консультація ДФС від 19.06.2017 р. № 726/6/99-99-15-02-02-15/ІПК  

Слідами квартальної звітності: Казначейство розбирає типові помилки бюджетників

лист ДКСУ від 12.06.2017 р. № 14-08/468-9522 

"PETYA A" не дав можливості вчасно зареєструвати податкові накладні? Є шанс уникнути штрафу!

проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних"

Систему кіберзахисту в банківській сфері планують удосконалити

проект постанови Правління Нацбанку "Про затвердження Положення про організацію заходів із забезпечення інформаційної безпеки в банківській системі України" (неофіційний текст)

Використання "старих" забезпечень на оплату відпусток: податково-прибуткові можливості

індивідуальна податкова консультація ДФС від 23.06.2017 р. № 809/6/99-99-15-02-02-15/ІПК  

Чи можливе повернення коштів, перерахованих для поповнення обсягу залишку підакцизного пального

індивідуальна податкова консультація ДФС від 23.06.2017 р. № 813/6/99-99-15-03-03-15/ІПК 

Тема номера
Декларація з податку на прибуток: операції переоцінки необоротних активів

Порядок відображення операцій переоцінки необоротних активів у "прибутковому" обліку з 01.01.2017 р. зазнав зміни. Ці корективи вплинули й на заповнення податкової декларації з податку на прибуток підприємств. Як саме – розповімо в статті.

Декларація з податку на прибуток: прискорена амортизація

Прискорена амортизація – одне з приємних нововведень у ПКУ, що набрали чинності з 01.01.2017 р. Між тим застосувати цю преференцію можна тільки до деяких  основних засобів, які відповідають установленим критеріям. Про особливості нарахування прискореної амортизації та відображення її в "прибутковій" декларації піде мова в статті.

Декларація з податку на прибуток за півріччя: головні новації

Наближається термін подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств за півріччя 2017 р. І, як стало відомо, платники податків подаватимуть її за оновленою формою. У цій статті розповімо про основні зміни, які було внесено до декларації.

Читати всю статтю...
Декларація з податку на прибуток: операції з невиробничими необоротними активами

Податковий облік операцій із невиробничими необоротними активами раніше зумовлював питання. На початку року правила оподатковування таких активів було уточнено, а тепер ці новації реалізовано в оновленій формі "прибуткової" декларації. У цій статті розглянемо особливості відображення в декларації операцій із невиробничими необоротними активами.

Читати всю статтю...
Аналітична палітра
Надання в оренду нерухомого майна фізичною особою: правила оподаткування

Фінансова криза нерідко змушує фізичних осіб здавати в оренду власне майно. Тож у статті розглянемо нюанси, що виникають під час оподаткування у фізичної особи, у тому разі, якщо вона здає в оренду належне їй нерухоме майно.

Бухгалтерські будні
Пеня згідно з пп. 129.1.1 ПКУ: з якої дати?

Приводом для написання цього матеріалу стало питання: "Прошу роз'яснити нарахування пені згідно з пп. 129.1.1 ПКУ. Оскільки ця норма ґрунтується на останньому дні сплати податкового зобов'язання, який настає через 10 днів із дати граничного строку подання податкової декларації. А строк грошового зобов'язання регулюється п. 57.3 ПКУ та визначається податковим повідомленням-рішенням. Тому незрозуміло, яка з дат буде початком пені: через 10 днів після подання декларації за період, у якому виявлено порушення, чи через 10 днів із дати податкового повідомлення-рішення?"

Бюджет
Шукаємо відповіді на проблемні питання: бюджетні ОЗ і запаси

У продовження тематики, розпочатої в матеріалі "Шукаємо відповіді на проблемні питання: звітність бюджетників за півріччя", розглянемо нагальні питання і в царині бюджетних основних засобів та запасів.

Шукаємо відповіді на проблемні питання: звітність бюджетників за півріччя

Цьогоріч склалася непроста ситуація: бухгалтерів бюджетних установ лишили наодинці з низкою питань, що виникають під час застосування НП(С)БОдс. Адже багато питань, пов'язаних із застосуванням нових Плану рахунків і Типової кореспонденції, ще не врегульовані. Визнаючи це, Мінфін підготував на початку року зміни до чинних нормативно-правових актів, але минуло вже півроку, а їх так і не прийняли. Тож напередодні подання фінансової та бюджетної звітності за І півріччя зупинімося на тих запитаннях, які нині найбільше хвилюють бухгалтерів.

Читати всю статтю...
Порада юриста
Проведення перевірок у сфері трудових відносин

26 квітня було затверджено Порядок № 295, відповідно до якого визначено ще два види контролю, який мають право здійснювати не лише інспектори Держпраці, а й інспектори органів місцевого самоврядування.

Таким чином законодавець розширив перелік органів, які мають повноваження перевіряти додержання законодавства у сфері трудових відносин, перелік підстав для перевірок і перелік суб'єктів, які підлягають перевіркам.

Отже, у статті визначимо органи, уповноважені проводити перевірки у сфері трудового законодавства, суб'єктів, які підлягають такому контролю, та умови допуску до перевірки.

Проведення перевірок органами Держпраці

З кінця 2014 року до законодавства почали вносити зміни щодо посилення фінансової відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю. Так, відповідно до Закону № 77 загальні положення ст. 265 КЗпП: "Особи, винні в порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством" – було замінено конкретно визначеними порушеннями та штрафами. Згідно із Законом № 734 ст. 265 КЗпП було доповнено новим положенням про відповідальність за недотримання встановлених законом гарантій і пільг працівникам, яких залучають до виконання обов'язків, передбачених законами України "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а відповідно до Закону № 1774 (набув чинності з 01.01.2017) у ст. 265 КЗпП виділено ще 2 окремі види порушення: щодо недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні.

Крім того, через установлення розміру мінімальної заробітної плати на рівні 3200 грн значно збільшено розміри штрафних санкцій за порушення законодавства про працю, передбачені ст. 265 КЗпП.

Таким чином, з огляду на значне збільшення санкцій за порушення у сфері трудових відносин питання проведення перевірок органами Держпраці знову стає актуальним. Нижче розглянемо види перевірок і порядок їх проведення органами Держпраці.

Нові заходи контролю у сфері трудових відносин

Законом № 1774 право перевіряти додержання законодавства про працю та зайнятість населення делеговано органам місцевого самоврядування. Згідно із внесеними до ст. 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" змінами виконавчим органам міських рад міст обласного значення та об'єднаним територіальним громадам делеговано здійснення на відповідних територіях повноважень Держпраці у сфері державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Для реалізації зазначених повноважень Кабмін Постановою № 295 затвердив Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю. Таким чином, на цей час законодавець розширив коло суб'єктів, які мають право перевіряти додержання законодавства у сфері трудових відносин, надав додаткові повноваження органам Держпраці. Далі розглянемо такі зміни.

Бухгалтеру на замітку
З 1 липня система блокування податкових накладних працює в штатному режимі: на що звернути увагу

Ми всі знаємо про те, що автоматизована система відповідності податкових накладних / розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення їх реєстрації (СМКОР), щокварталу вдосконалюватиметься (п. 4 Наказу № 567). Ба більше – нам обіцяли, що до 1 липня до Критеріїв № 567 буде внесено зміни. Про головні новації та плани Мінфіну щодо вдосконалення Критеріїв № 567 ми писали в матеріалі "Наближається 1 липня: зустрічайте критерії блокування податкових накладних від Мінфіну". Проте не так сталося, як гадалося, й традиційно маємо те, що маємо. Тож настав час докладніше вивчити це питання, про що і поговоримо у статті.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua