Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№30-31
Липень 2017
Тема номера:
 "Прибуткова" декларація: показуємо резервно-забезпечувальні та перехідні особливості
Від редактора:

Шановні читачі!
Головною темою липня 2017, безсумнівно, став запуск системи блокування податкових накладних у повноцінному режимі. Щоправда, "повноцінним" його можна назвати з великою натяжкою, оскільки, усупереч обіцянкам блокувати тільки "скрутчиків", під удар потрапили й добросовісні платн...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Коригування середньої зарплати при реорганізації юрособи: думка Мінсоцполітики

лист Мінсоцполітики від 11.05.2017 р. № 1398/0/101-17  

"Компенсуючі" податкові зобов'язання за п. 198.5 ПКУ: коли нараховувати

індивідуальна податкова консультація від 19.06.2017 р. № 708/6/99-99-15-03-02-15/ІПК 

Амортизація основних засобів ФОП на загальній системі: роз'яснення ДФС

ІПК від 29.06.2017 р. № 894/О/99-99-13-01-02-14/ІПК 

Зі знищенням первинки поспішати не варто: на що натякають у ДФС

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 08.06.2017 р. № 550/6/99-99-14-03-01-15/ІПК 

Чи будуть ПДВ-наслідки в разі ліквідації ОЗ: позитив від ДФС

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 03.05.2017 р. № 48/ІПК/28-10-01-03-11 

Середньоринкову вартість легковика розраховуємо за оновленою методикою

постанова Кабміну "Про внесення змін до Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів" від 21.06.2017 р. № 428 

Необоротній малоцінці не місце в прибутковій декларації

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 26.06.2017 р. № 821/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Ресурсну звітність актуалізували: ознайомлюємося зі змінами

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з рентної плати" від 31.05.2017 р. № 545  

ДФСУ затвердила перелік "ризикових" товарів

Перелік кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, які застосовуються для здійснення автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування Критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом ДФСУ від 30.06.2017 р. № 461

У яких випадках можуть повторно призупинити операції з бюджетними коштами

лист Мінфіну від 24.04.2017 р. № 04310-09-10/11126  

Закралася помилка у фінзвітності – уточнюйтесь і в "прибутковій" декларації

роз'яснення з розділу 102.23.02 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Постраждалих від Petya.A Рада вирішила не штрафувати за несвоєчасну реєстрацію податкових і акцизних накладних

Закон України "Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (щодо незастосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових і акцизних накладних унаслідок несанкціонованого втручання у роботу комп'ютерних мереж платників податків" (законопроект № 6684)

Мінфін затвердив порядок ведення ІПК

Порядок ведення єдиного реєстру індивідуальних податкових консультацій, затверджений наказом Мінфіну від 24.05.2017 р. № 523

Відмовили в реєстрації податкової накладної? Рішення ДФСУ можна оскаржити: прийнято відповідний Порядок

Порядок розгляду скарг на рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою Кабміну від 04.07.2017 р. № 485

Чи сплачувати податки на нерухомість суб'єктам господарювання за об'єкти, що розташовані в зоні проведення АТО

ІПК від 16.06.2017 р. № 695/6/99-99-12-02-03-15/ІПК 

Перспективне законодавство
Податок на виведений капітал: друга спроба

Уперше ідея замінити в Україні податок на прибуток підприємств податком на виведений капітал серйозно прозвучала восени 2015 року. Тоді її було втілено в ліберальному законопроекті № 3357, але на жаль, вона не знайшла розуміння серед більшості законодавців. Утім, ситуація змінюється швидко, і ось уже восени 2016 року Національна рада реформ підтримала цю ідею. На сьогодні вже маємо схвалений Кабміном проект закону, який у разі прийняття запрацює з 1 січня 2018 року. Тому саме час поцікавитися, чим він відрізняється від попереднього.

Тема номера
Декларація з податку на прибуток: "перехідні" доходи та витрати

Облік "перехідних" доходів і витрат не перший рік викликає запитання. Частину з них "знято" після внесення з 01.01.2017 р. змін до ПКУ, однак усі "перехідні" проблеми так і не вирішено. У цій статті йтиметься про облік перехідних операцій і відображення їх у декларації з податку на прибуток.

Декларація з податку на прибуток: забезпечення під реструктуризацію

Вітчизняні підприємства досить рідко створюють забезпечення під реструктуризацію. Водночас у міжнародній практиці за допомогою цього інструменту іноді "маніпулюють" даними фінансової звітності, у зв'язку з чим його зараховують до способу "згладжування прибутку". Про переваги створення таких забезпечень у контексті податку на прибуток ітиметься у статті.

Декларація з податку на прибуток: резерв сумнівних боргів

До 01.01.2017 р. через некоректні формулювання у ПКУ виникали проблеми з відображенням у обліку з податку на прибуток витрат з безнадійної дебіторської заборгованості. Тепер цю некоректність виправили, але деякі проблеми все-таки залишилися. У цій статті розповімо про те, як показати в декларації витрати, пов'язані зі списанням безнадійної заборгованості.

Читати всю статтю...
Аналітична палітра
"Блокування" нормальної роботи платників ПДВ

І ось із 1 липня 2017 року запрацював механізм блокування реєстрації податкових накладних – це відчули всі платники ПДВ України (і не тільки ті, яких блокують) у зв'язку з різким збільшенням затримки відгуку системи електронного адміністрування ПДВ на будь-яка дію в цій системі. У статті розглянемо ці животрепетні проблеми.

Бухгалтерські будні
"Шеф, усе пропало!", або Що робити з комп'ютером, який постраждав від кібератаки

Нещодавнє масове зараження комп'ютерів вірусом Petya.A фактично паралізувало роботу багатьох підприємств не лише державного, а й приватного сектору. І хоча кібератака вщухла, та залишила по собі чималу кількість виведених із ладу комп'ютерів. Що робити далі з непрацездатною технікою та які при цьому можливі облікові рішення – розглянемо в цій статті.

Дискусійний клуб
Уточненки за періоди до 1 липня 2015 р.: чи є шанс збільшити регліміт?

Зі спливом двох років із моменту запровадження системи електронного адміністрування ПДВ утворилася маса проблем. Розв'язати деякі з них можливо лише в судах. Серед них і збільшення суми, на яку платник-підприємство має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування в ЄРПН, визначеної згідно з п. 2001.3 ПКУ (далі – реєстраційна сума), у зв'язку з уточненням рядка 24 декларації з ПДВ за червень 2015 року. Суди щодо цього питання єдиної позиції так і не виробили, але кількість рішень на користь платників податків все-таки збільшилася. З'ясуймо, у чому ж проблема та чи варто звертатися до представників Феміди, аби збільшити реєстраційний ліміт.

Бюджет
Списання держмайна в бюджетних установах: процедура та облік

Ця тема завжди була актуальною, тим паче, що недавно внесли корективи до Порядку № 1314 й оновили форми для списання необоротних активів, та й методологія бухобліку змінилася з 01 січня 2017 року. Тому залишилися не лише старі, а й постали нові питання щодо відображення списання активів у бухобліку. У статті докладно розглянемо процедуру списання й облікові нюанси.

Читати всю статтю...
Що робити із зараженим комп'ютером: облікові наслідки кібератаки для установи

Як ми вже згадували в статті "Шеф, усе пропало!", або Що робити з комп'ютером, який постраждав від кібератаки", держсектору від цифрового вірусу Petya.A теж перепало. Наслідки відомі – чимало комп'ютерів-жертв перетворились в купу непотребу. Що та як можна зробити з таким "добром", спробуємо з'ясувати в цій статті.

Бухгалтеру на замітку
Громадянин України – власник підприємства в Естонії та в Україні: коли визнаємо контрольовані операції

Приводом для написання цієї статті стало запитання клієнта: "Громадянин України в Естонії зареєстрував на своє ім'я підприємство. Надалі через це естонське підприємство імпортується до України товар, який продається через юридичну особу, зареєстровану на нього ж в Україні. Чи вважатимуться такі операції контрольованими, якщо річний дохід українського підприємства – менше 150 млн. грн?"

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua