Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№32-33
Серпень 2017
Тема номера:
Відокремлений підрозділ за кордоном
Від редактора:

Шановні читачі!
Відповідаючи на запитання "що нового?", можу лише констатувати той факт, що система блокування податкових накладних остаточно виснажила вітчизняних бухгалтерів. Так, непросто нині й податківцям, але бухгалтерам значно важче. Що ж маємо? Маємо повний колапс. Адже ця "суперсисте...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
"А Баба Яга проти": фіскали про незастосування 365-денного терміну для реєстрації податкових накладних, складених до 1 січня 2017 року

індивідуальна податкова консультація від 10.07.2017 р. № 1082/6/99-99-15-03-02-15/ІПК  

Мінфін продовжує латати облікову нормативку для бюджетників: вийшов черговий "патч"

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі" від 13.06.2017 р. № 571 

Придбання в неприбутківців: у разі коригування фінрезультату на появу витрат не чекаємо

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 26.06.2017 р. № 816/6/99-99-15-02-02-15/ІПК  

Про Закон щодо звільнення від штрафів за несвоєчасну реєстрацію червневих податкових та акцизних накладних і зміну позиції фіскалів

Закон України "Про внесення змін до підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо незастосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних внаслідок несанкціонованого втручання в роботу комп'ютерних мереж платників податків" від 13.07.2017 р. № 2143-VIII  

Облікова доля нерухомості на території АТО: податківці продовжують "антиамортизаційну" кампанію

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 15.06.2017 р. № 675/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Тема номера
Відокремлений підрозділ за кордоном: оподаткування

Оподаткування операцій, які проводить відокремлений підрозділ за кордоном, має особливості. Адже на такий підрозділ можуть поширюватися правила українського й закордонного законодавства. У статті розглянемо особливості оподаткування з позиції українського законодавства.

Відокремлений підрозділ за кордоном: бухгалтерський облік

Порядок складання фінансової звітності з урахуванням показників діяльності відокремленого підрозділу за кордоном визначає головне підприємство. У статті розглянемо можливі варіанти.

Відокремлений підрозділ за кордоном: організаційні моменти

Нерідко підприємства, які успішно займаються бізнесом в Україні,виявляють бажання розширити свою діяльність за кордоном. І тоді виникають питання, пов'язані з вибором організаційної форми закордонного відокремленого підрозділу. На них і відповімо в статті.

Читати всю статтю...
Відокремлений підрозділ за кордоном: дозвільні документи

Відкриття відокремленого підрозділу за кордоном потребує оформлення низки дозвільних документів, про що й розповімо в статті.

Аналітична палітра
Скорочення штату та чисельності працівників під час реорганізації

Зазвичай під час реорганізації підприємства відбувається скорочення штату або чисельності працівників. Задля уникнення трудових спорів роботодавець повинен додержуватися процедури скорочення, визначеної трудовим законодавством.

Читати всю статтю...
Особливості трудових відносин у разі реорганізації

Іноді задля вирішення певних питань щодо розвитку підприємства керівництво удається до реорганізації, яка може відбуватися у формі злиття, приєднання, поділу, виділення чи перетворення. Вплив реорганізації на трудові відносини з працівниками багато в чому залежить від її форми, але загальний механізм припинення трудового договору має бути додержано.

Припинення трудового договору в разі повної ліквідації підприємства

Ліквідація підприємства може бути підставою для припинення трудового договору з підприємством. Розглянемо, які норми трудового права мають бути враховані для запобігання подальшим трудовим спорам із працівниками.

Бухгалтерські будні
Імпорт без увезення: валютне регулювання й облік

На практиці іноді трапляються ситуації, коли резидент імпортує товар без увезення в Україну. При цьому такий товар може експортуватися іншому нерезиденту, а може використовуватися й самим резидентом за кордоном. Валютне регулювання й облік таких операцій мають певні особливості, які й розглянемо в статті.

Дискусійний клуб
"Річна" особливість розподілу ЗВВ на сільгосппідприємствах

Розподіл загальновиробничих витрат (далі – ЗВВ) на сільгосппідприємствах має одну суттєву особливість, яку ми тут розглянемо та яка на практиці викликає постійні дискусії й призводить до конфліктних ситуацій. Цю особливість описано передусім у Методрекомендаціях № 132, меншою мірою – у Методрекомендаціях № 1315.

Бюджет
Бухоблік і звітність у бюджетних установах: відповіді на актуальні запитання

Правила бухобліку та складання звітності бюджетних установ оновлено з 1 січня 2017 року. Та все ж запитань у зв'язку з цим не поменшало. Деякі з них пропонуємо з'ясувати прямо зараз.

Як скласти графік документообігу бюджетної установи

Як відомо, найбільше документів проходить саме через бухгалтерську службу бюджетної установи, що вимагає суворого дотримання строків. У цьому може допомогти графік документообігу бюджетної установи, у якому чітко прописано строки складання документів, перевірки та їх подальшого руху.

Облікова політика бюджетної установи: зразок наказу та положення

Продовжуючи обліково-політичну тематику, наведемо зразок наказу та положення, які бюджетна установа може взяти за основу під час формування власного розпорядчого документа про облікову політику.

Облікова політика бюджетної установи: організаційні моменти

З 1 січня 2017 року діють 19 НП(С)БОдс, а незабаром іще мають затвердити НП(С)БОдс 136. Одночасно докорінно змінилися План рахунків, порядок його застосування та методологія бухобліку. Тому бюджетні установи не можуть застосовувати раніше затверджені облікову політику, робочий план рахунків і кореспонденцію субрахунків, а отже, повинні затвердити їх у новій редакції.

Облікова політика бюджетної установи: від аналітики до робочого плану рахунків

На продовження тематики, розпочатої у статті "Облікова політика бюджетної установи: організаційні моменти", докладніше розглянемо роль аналітичного обліку та робочого плану рахунків у системі облікової політики.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua