Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№34-35
Серпень 2017
Тема номера:
Продаж товарів в Україні за ціною, що прив'язана до валюти: проблеми та можлива альтернатива
Від редактора:

Шановні читачі!
Продовжується "спека" навколо СМКОР і, на жаль, внесені до Критеріїв блокування правки питання не вирішують. Щоправда, констатуємо офіційне покращення умов роботи фіскального органу. Так, відтепер, на радість податківцям, письмові пояснення та копії документів, зазначені у Вич...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Бюджетники вестимуть аналітику за новими формами

наказ Мінфіну "Про затвердження форм карток і книг аналітичного обліку суб'єктів державного сектору та порядку їх складання" від 29.06.2017 р. № 604  

Які документи податківці додають до акта документальної перевірки

індивідуальна податкова консультація від 04.08.2017 р. № 1490/6/99-99-14-03-03-15/ІПК 

"Нульовики" звітуватимуть перед податківцями спрощено: форма декларації вже є!

постанова Кабміну "Про затвердження Порядку переходу платників податку на прибуток підприємств до подання спрощеної податкової декларації з такого податку та форми спрощеної податкової декларації з податку на прибуток підприємств, який оподатковується за ставкою 0 відсотків відповідно до пункту 44 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України" від 09.08.2017 р. № 592  

Затверджено нову форму Книги обліку доходів і витрат для фізосіб

наказ Мінфіну "Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу та Порядку ведення обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу" від 23.06.2017 р. № 591 

Оновлено декларацію з транспортного податку

наказ Мінфіну "Про внесення змін до форми Податкової декларації з транспортного податку" від 27.06.2017 р. № 595 

Акциз на горілку та коньяк пропонують знизити

проект закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком окремих товарів" від 07.08.2017 р. № 7019 

(Не)прибутківець після 1 липня: як звітувати в разі зміни статусів

лист ДФСУ від 10.08.2017 р. № 21192/7/99-99-12-02-04-17 

Відрядження зачепило вихідний: чи включати відшкодовані витрати до оподатковуваного доходу

Індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 18.05.2017 р. № 238/6/99-99-13-02-03-15/ІПК 

Адвокат припиняє практику: як знятися з податкового обліку

Індивідуальна податкова консультація від 09.08.2017 р. № 1542/Д/99-99-13-04-02-14/ІПК 

Кабмін дозволить бюджетникам купувати дорожчі комп'ютери

постанова Кабміну "Про внесення зміни до граничних сум витрат на придбання легкових автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, комп'ютерів, придбання і утримання мобільних телефонів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету" від 09.08.2017 р. № 593 

Там, де 2500, там і 6000: податківці про колізію з вартісним критерієм ОЗ

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 04.08.2017 р. № 1495/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Увага! Внесено зміни до "блокувальних" критеріїв

наказ Мінфіну "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року № 567" від 21.07.2017 р. № 654 

Тема номера
Альтернативні варіанти підвищення договірної ціни: оформлення й облік

У статті "Продаж товарів в Україні з прив'язкою ціни до валютного еквівалента: проблемні питання" ми аналізували підводні камені перерахунку ціни відповідно до курсу іноземної валюти. У цій статті розглянемо деякі альтернативні варіанти, які дають змогу підвищити договірну ціну.

Продаж товарів в Україні з прив'язкою ціни до валютного еквівалента: проблемні питання

Економічна ситуація в Україні далека від ідеалу, зокрема і через зростання інфляції. Один із варіантів вирішення "інфляційної" проблеми для контрагентів за внутрішньоукраїнськими операціями ґрунтується на тому, що встановлена в договорі "гривнева" ціна прив'язується до валютного еквівалента. Однак цей спосіб вираження ціни має підводне каміння, про яке й розповімо у статті.

Читати всю статтю...
Аналітична палітра
Валютні позики від нерезидентів: коригування за процентами з пов'язаними особами

У податковому обліку позик, отриманих від нерезидентів – пов'язаних осіб, найбільшу складність становлять коригування за нарахованими процентами. Норми ПКУ сформульовано вкрай невиразно, що спричиняє проблеми у практиків. У цій статті викладемо власну позицію щодо розрахунку таких коригувань з урахуванням останніх роз'яснень податківців.

Валютні позики від нерезидентів: валютне регулювання

Вітчизняні підприємства часто отримують валютні позики від "родинних" нерезидентів. Крім основної мети – поповнення оборотних коштів, за рахунок таких операцій можна також оптимізувати оподаткування прибутку. Але при цьому необхідно врахувати низку моментів, зокрема особливості валютного регулювання, про що й ітиметься в статті.

Фінансові витрати: бухгалтерський облік

Фінансові витрати відображають у бухгалтерському обліку в особливому порядку. Зокрема, бухгалтерові потрібно ухвалити рішення стосовно капіталізації, що безпосередньо впливає на податковий облік. У цій статті розповімо про те, як це зробити.

Валютні позики від нерезидентів: податковий і бухгалтерський облік

Облік валютних позик, отриманих від нерезидентів, має нюанси. На деякі з них ми вже звертали увагу, а в цій статті розглянемо моменти, пов'язані з особливостями податкового й бухгалтерського обліку будь-яких відсоткових позик, отриманих в іноземній валюті.

Бухгалтерські будні
Скасування норм зі списання нафтопродуктів: облікові наслідки

Одним із найнесподіваніших нововведень, що відбулися після прийняття Постанови № 1066, стало скасування норм списання нафтопродуктів. Оскільки це питання торкнулося багатьох суб'єктів господарювання, пропонуємо його розглянути докладніше.

Вплив скасування норм списання ТМЦ на податковий і бухгалтерський облік у сільгоспвиробників

Цього року Постановою № 1066 було скасовано "радянські" норми природних втрат на деякі види продукції. Найбільше зазначені зміни торкнулися сільгоспвиробників, що вплинуло й на облік. Про це й поговоримо в статті.

Бюджет
Наказ про організацію бухгалтерського обліку: що врахувати

Навіщо ж потрібен цей документ, якщо є положення про облікову політику? Річ у тім, що в обліковій політиці прописують процедури, методи, оцінки бухобліку, які застосовуються в бюджетній установі. А решту неузгоджених моментів щодо запровадження додаткових аналітичних форм для обліку основних засобів, запасів, грошових документів, а також особливості використання деяких видів запасів можна визначити в наказі про організацію бухобліку.

Бюджетна установа самостійно розробляє кореспонденцію субрахунків господарських операцій

У статті "Наказ про організацію бухгалтерського обліку: що врахувати" ми розповіли, як скласти наказ про організацію бухгалтерського обліку з низкою додатків до нього. А сьогодні складемо кореспонденцію субрахунків, у якій наведемо господарські операції з урахуванням останніх змін, унесених Наказом № 571.

Уроки судової практики
СУДІТЬСЯ, і НЕ СУДИМІ будете, або Про практичні аспекти судового розблокування ПН/РК

У цьому матеріалі ми продовжуємо досліджувати особливості захисного алгоритму від "напрацювань" СМКОР. Зараз черга дійшла до "фемідного" способу відстоювання своїх прав та інтересів.

Читати всю статтю...
Порада юриста
"Розжалобимо" фіскалів, або Про практичні фішки адміністративного оскарження блокування ПН/РК

Думаю, не помилюся, якщо скажу, що більша частина малого та середнього бізнесу перебуває зараз у стані, близькому до передінфарктного. Причина "недуги" одна та відома всім, тому поговоримо ліпше про те, як покращити своє "самопочуття" найбільш практичними й актуальними способами.

Бухгалтеру на замітку
Застосування звичайної ціни сільгоспвиробниками під час розрахунків із пайовиками в рахунок плати за оренду землі

Спосіб розрахунків із пайовиками власною продукцією зручний як для сільгоспвиробника, так і для пайовика. Тому він отримав найбільше поширення на практиці. Разом із тим у цьому випадку виникають питання в частині застосування звичайної ціни. У статті розкажемо про те, як її розрахувати.

Блокування податкових накладних: відповідаємо на запитання

Сьогодні завдяки "витівкам" системи блокування податкових накладних / розрахунків коригування серед бухгалтерів поширений жарт: хто хизується кількістю машин чи вілл, а бухгалтер – кількістю заблокованих податкових накладних. Було б дуже смішно, аби не було так сумно та прикро, адже маємо воістину ще один єзуїтський експеримент над бухгалтерами, які остаточно забули про спокій і про те, який вигляд має, зокрема, не лише відпустка, а й нормальне життя загалом. Не має сенсу говорити про кількість недоспаних ночей, витрачених нервів та тонн підготовлених пакетів документів, адже цю статтю присвячено відповідям на ваші запитання, які надходять до нас.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua