Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№36-37
Вересень 2017
Тема номера:
Поворотна фінансова допомога
Від редактора:

Шановні читачі!
Швидко й непомітно промайнуло літо, і ми зустрічаємо осінь, а більшість бухгалтерів так і не встигли відпочити. Натомість, доки наші депутати відпочивали, Уряд "підкинув" нам кілька важливих новин.
Так, Кабмін ухвалив законопроект щодо запровадження єдиного казначейського р...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Успадкований податковий збиток не зменшить фінрезультат до оподаткування

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 17.08.2017 р. № 1637/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Чекаємо на чергове підвищення мінімальних цін на алкоголь

постанова Кабміну "Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957" від 09.08.2017 р. № 634 

Установа ліквідовується: як перерахувати правонаступнику залишки коштів власних надходжень

лист ДКСУ від 21.07.2017 р. № 16-10/710-12195 

"Електронний кабінет" незабаром оновлять

наказ Мінфіну "Про затвердження Порядку функціонування Електронного кабінету" від 14.07.2017 р. № 637 

За помилки в розрахунку держдивідендів штрафних санкцій не передбачено

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 21.07.2017 р. № 1289/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Авансові внески стягувачів зараховуються до доходу приватного виконавця

індивідуальна податкова консультація від 16.08.2017 р. № 1632/А/99-99-13-01-02-14/ІПК 

Техпідтримка програмного забезпечення: що з ПДВ

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 14.08.2017 р. № 1597/6/99-99-15-03-02-15/ІПК та індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 17.08.2017 р. № 1649/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Неприбутківець вирішив розмістити вільні кошти на депозиті? Податківці не проти

Індивідуальна податкова консультація від 23.08.2017 № 1732/6/99-99-15-02-02-15/ІПК  

Із фактичними видатками в бюджетній звітності можна буде попрощатися

проект наказу Мінфіну "Про внесення змін до Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування" (неофіційний текст)

Оновлено Порядок списання податкового боргу платника податків у разі ліквідації, що не пов'язана з банкрутством

постанова Кабміну "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. № 1231" від 18.08.2017 р. № 618  

Чергові послаблення антикризових обмежень на валютному ринку від Нацбанку

постанова Правління Нацбанку "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року № 410" від 22.08.2017 р. № 81 

Тема номера
Поворотна фінансова допомога: бухгалтерський облік

Бухгалтерський облік поворотної фінансової допомоги (ПФД) у нормативних документах чітко не визначено. Норми вітчизняних П(С)БО незалежні фахівці трактують по-різному, а роз'яснень офіційних органів щодо цього практично немає. Разом із тим від обраного варіанта бухгалтерського обліку зараз прямо залежить оподаткування прибутку (див. статтю "Поворотна фінансова допомога: податковий облік"). У статті ми навели свою позицію щодо цієї проблеми.

Довгострокові безпроцентні позики: облік за МСФЗ

Облік довгострокових безпроцентних позик у системі МСФЗ ґрунтується на методі дисконтування. Цю процедуру деякі практики використовують і у вітчизняному обліку, що загалом не є обов'язковим, однак і не заборонено. У цій статті ми розповімо про те, у чому вона полягає.

Поворотна фінансова допомога: правові аспекти

На практиці нерідко виникає необхідність отримання поворотної фінансової допомоги (позики) від сторонніх осіб: засновників, дружніх підприємств або звичайних контрагентів. У цій статті ми розповімо про те, на що потрібно звернути увагу під час здійснення таких операцій.

Читати всю статтю...
Поворотна фінансова допомога: податковий облік

Податковий облік поворотної фінансової допомоги має особливості. Безпосередньо на оподаткування впливає поворотна фінансова допомога, отримана за певних умов платником єдиного податку. Однак і у платників податку на прибуток виникають запитання, пов'язані з оподаткуванням таких операцій. Про це і йтиметься у статті.

Аналітична палітра
Облік окремих видів реклами: інтернет-реклама й роздача брошур

Інтернет-реклама зараз особливо популярна як одна з найефективніших. Утім, поряд із новими способами рекламування зберігаються й традиційні, зокрема реклама у вигляді роздавання брошур. Про облік цих рекламних заходів ітиметься в статті.

Облік окремих видів реклами: зовнішня і телевізійна реклама

У сучасних умовах без реклами навряд чи вийде досягти успішності бізнесу. Тому для суб'єктів господарювання важливо продумати ефективні способи рекламування своїх товарів, робіт, послуг, а бухгалтерові – правильно відобразити рекламні витрати в обліку. У цій статті ми розповімо про облік витрат на деякі види реклами, а саме – зовнішню рекламу та рекламу на телебаченні.

Бухгалтерські будні
Мерчендайзинг: облік у виробника, торговця й дистриб'ютора

Мерчендайзинг тепер невід'ємний атрибут роздрібної торгівлі. Без продуманих заходів щодо правильного викладення товару та інших заходів, проведених у межах мерчендайзингу, ефективність продажів суттєво знизиться. У цій статті розповімо про те, як відобразити такі витрати в обліку виробника, торговця й дистриб'ютора (дилера).

Віртуальний первинний документ: користуємося перевагами "цифри"

І хоча паперова галузь все ще працює, використання паперових документів у госпдіяльності потроху починає набувати ознак архаїчності. Та це й не дивно, адже в епоху розвитку цифрових технологій паперові носії інформації вже не безальтернативний варіант. Тепер набагато зручніше користуватися "цифрою". Саме тому все більше суб'єктів господарювання віддають перевагу електронному документообігу, одну з головних ролей у якому відведено саме електронній первинці. Про те, яким чином оформити "цифрову" первинку та як з нею поводитися, поговоримо у сьогоднішній публікації.

Дискусійний клуб
Нерезидент – платник податку на прибуток чи ні?

Бачила я таку нісенітницю, в порівнянні

з якою ця нісенітниця – тлумачний словник!

(Л. Керрол "Аліса в країні див")

Нерідко виникають запитання стосовно порядку оподаткування доходів нерезидентів та відображення в податковому обліку витрат за операціями з нерезидентами. Так, зокрема, ще один сюрприз очікує під час прочитання ПКУ в пошуках відповіді на запитання: "Якщо українська компанія за рішенням суду виплачує на користь нерезидента (резидент Швейцарії) штрафи, пені та упущену вигоду, чи має така компанія право на витрати в податковому обліку на підставі пп. 140.5.1 ПКУ?" Отже, про те, що з'ясувалося, – дізнаємося зі статті.

Підприємець
Особливості повернення коштів єдинником 2-ї групи

Повернення коштів покупцеві товарів чи отримувачу послуг тепер відбувається ледь не щодня. Загальний механізм повернення коштів визначено в Законі про РРО. Але для платників єдиного податку 2-ї групи є певні особливості. Про них і читайте в статті.

Бухгалтеру на замітку
У колишнього спецрежимника не закрито рахунок 48: як бути

За часів спецрежиму ПДВ розрахунки за ним у бухобліку відображалися певним чином, зокрема використовували рахунок 48. У деяких сільгосппідприємств на цьому рахунку досі є деякі суми. Куди їх закрити?

Читати всю статтю...
Чи можна в трудовій зробити запис "Бухгалтер по зарплаті" або "Бухгалтер з виробництва"

Приводом для написання статті стало таке запитання: "Допоможіть, будь ласка, розібратися з класифікатором професій, цікавить назва посади бухгалтер. Код даної посади – 3433. Скажіть, будь ласка, чи можна цю посаду назвати бухгалтер по виробництву та бухгалтер з обліку праці та нарахування".

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua