Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№42-43
Жовтень 2017
Тема номера:
Оптимізація "трудових" витрат
Від редактора:

Шановні читачі!
За досить невеликий проміжок часу маємо пенсійну реформу та поки що не опубліковані зміни до Закону про бухгалтерський облік. Щодо першої – не можу позбутися відчуття, що це черговий популізм та окозамилювання. Поміркуйте самі: на цей час немає реальних джерел покриття витрат...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Потрапивши до Реєстру наукових установ, держпідприємства можуть розраховувати на податкові пільги

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 27.09.2017 р. № 2061/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Про КВЕДи в заяві єдинника, ЄСВ у Книзі обліку загальносистемника: найцікавіші роз'яснення фіскалів для ФОП

індивідуальна податкова консультація від 25.09.2017 р. № 2039/Н/99-99-13-01-02-14/ІПК; індивідуальна податкова консультація від 15.09.2017 р. № 1972/6/99-99-12-02-03-15/ІПК; роз'яснення з розділу 108.01 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ; роз'яснення з розділу 104.08 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Читати всю статтю...
Де сховано минулорічні авансові переплати з податку на прибуток

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 26.09.2017 р. № 2049/6/99-99-15-02-02-15/ІПК  

Читати всю статтю...
Готівковий обіг єдинників пропонують контролювати ретельніше

проект закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо заходів з детінізації обігу товарів і послуг" від 27.09.2017 р. № 7142 

ФОП-орендодавець отримує компенсацію комунальних платежів: податковий облік

індивідуальна податкова консультація від 20.09.2017 р. № 2003/Х/99-99-13-01-02-14/ІПК 

Обіцяні зміни в системі бухобліку вже на підході: Парламент – "за", слово за Президентом

проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (щодо удосконалення деяких положень)" від 16.06.2017 р. № 4646-д  

CМКОР повернули обличчям до аграріїв

Зміни до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджені наказом Мінфіну від 18.09.2017 р. № 776

Оновлено форми ППР і Порядок їх надіслання

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків" від 21.07.2017 р. № 658" 

Дохід у вигляді дивідендів від нерезидента не зменшить фінрезультат до оподаткування

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 03.10.2017 р. № 2116/6/99-99-15-02-02-15/ІПК  

Підприємці можуть оформити видачу коштів на відрядження або під звіт будь-яким первинним документом

роз'яснення з розділу 109.14 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Тема номера
Оптимізація "трудових" витрат: як позбутися надурочних робіт

Наслідком надурочних робіт найчастіше є не лише збільшення витрат на оплату праці, а й нераціональне використання фонду оплати праці. Розглянемо, як можна оптимально використовувати робочий час для виконання трудових обов'язків працівниками.

Оптимізація "трудових" витрат: аналіз складу виплат соцпакета

У період кризи роботодавці насамперед намагаються скоротити витрати на персонал, безпосередньо не пов'язані з оплатою праці. Зазвичай під цю категорію підпадає так званий соцпакет. Однак склад соцпакета на законодавчому рівні не регламентовано, тому кожен роботодавець розробляє його самостійно. Розглянемо, які виплати із соцпакета можуть потрапити під скорочення та який порядок їх скасування.

Оптимізація "трудових" витрат: правомірність і процедура зменшення зарплати

У деяких випадках роботодавці для зменшення витрат на оплату праці персоналу вдаються не лише до урізання надбавок, премій, зміни систем преміювання, скасування заохочувальних виплат, а й до прямого зменшення окладів (тарифних ставок). Чи законне таке зменшення та в яких випадках воно можливе?

Читати всю статтю...
Оптимізація "трудових" витрат: аналіз структури фонду оплати праці

Підвищення розміру мінімальної заробітної плати до 3200 грн змушує роботодавця, який не має фінансових можливостей зберігати колишні умови оплати праці, але не бажає вдаватися до звільнень і скорочень, шукати шляхи вирішення через оптимізацію структури заробітної плати. Розглянемо, які можливості має такий роботодавець.

Аналітична палітра
Звільнення за підсумками атестації

У разі звільнення роботодавці часто вдаються до звільнення за підсумками атестації. Але чи така вже незаперечна ця підстава для розірвання трудових відносин? Розгляньмо, яких обов'язкових умов і процедур необхідно дотримати в цьому випадку, щоб не доводити свою правоту в суді.

Періоди, за які може бути проведено перевірку податковими органами

Приводом для написання цієї статті послугувало запитання читача, у якого було призначено документальну перевірку. У зв'язку з цим він зацікавився, як правильно розрахувати строк, за який може бути проведено перевірку податковими органами. Пропонуємо розібратися з цим питанням разом.

Зменшення нарахувань ЄСВ: чи є законні шляхи

Не секрет, що більшість роботодавців бажають зменшити нарахування ЄСВ, адже вони становлять вагому частину витрат на оплату праці. Але чи можна зробити це законними методами та без привернення зайвої уваги контролюючих органів? Спробуємо розібратися.

Пенсійна реформа та сплата ЄСВ: точки перетину

Дивно було б, якби пенсійна реформа не зачепила законодавство про ЄСВ. Адже пенсії виплачуються саме за рахунок надходжень частини єдиного внеску, що розподіляється між соціальними та Пенсійним фондами згідно з пропорціями, установленими Постановою № 675. Тому до Закону про ЄСВ внесено низку змін, частина яких набуває чинності з 11.10.2017, а решта – з 01.01.2018. Проаналізуймо нововведення.

"Осучаснення" пенсій: чого чекати теперішнім і майбутнім пенсіонерам?

Більшість експертів скептично сприймає підвищення пенсій згідно із Законом № 2148. Адже так звана пенсійна реформа не містить стратегічних напрямів реформування й реальних джерел для покриття витрат на пенсійне забезпечення.

Тож традиційно маємо багато розмов і красиву обгортку, у яку загорнули пенсійну реформу. Більшість же майбутніх пенсіонерів нарешті зрозуміють, що гідної пенсії вони не дочекаються, а якщо й доживуть до цього "щасливого" дня, то на пенсію не проживуть. Чому так скептично? Давайте розберемося, чи можна назвати осучасненням пенсій запропоновану Урядом "реформу".

Бухгалтерські будні
Перевзуваємо "залізного коня", або Про облік сезонної заміни шин

Поступово наближається зима, тож необхідно не лише утеплити приміщення, а й підготувати авто. І найперше, що треба зробити, – замінити літні шини на зимові. При цьому може виникнути необхідність списання одного з комплектів. Про облікові особливості заміни та списання шин поговоримо у статті.

Оренда рухомого майна в нерезидента з Естонії: чи утримувати податок на доходи нерезидента

Приводом для написання статті стало таке запитання клієнта: "Юридична особа має намір орендувати напівпричепи в нерезидента з Естонії для перевезення технічних газів. Чи повинні ми утримувати під час виплати податок на доходи з нерезидента в розмірі 15 %? Між Україною та Естонією є Конвенція про уникнення подвійного оподаткування. У статті 21 цієї Конвенції чітко вказано, що якщо в договорі не прописано доходи у вигляді орендної плати / лізингу, то податок утримувати не потрібно. Довідку нерезидент надасть".

Дискусійний клуб
Товар оплачено через "платіжних" посередників у неробочий час: коли друкувати чек РРО та визнавати ПЗ з ПДВ

Приводом для дискусії стало запитання читача: "Товар оплачено за допомогою компаній, що спеціалізуються на наданні посередницьких послуг з приймання платіжних карток в Інтернеті (Liqpay, Рortmone тощо), після закінчення робочого дня або у вихідні чи святкові дні. Постачання товару здійснює сам продавець або покупець забирає його в інтернет-магазині. На яку дату визнавати податкові зобов'язання з ПДВ та друкувати чек РРО?". Питання надзвичайно актуальне і цікавить сьогодні багатьох суб'єктів господарювання, які здійснюють інтернет-продажі. Та українське законодавство, зокрема в цій частині, не встигає іти в ногу із прогресом, і причина тому невідома – чи то не ті пишуть наші закони, чи то продавці самі собі створюють проблеми, прагнучи покращити рівень обслуговування покупців. Одне слово, питання вічне й риторичне. Проте ми відкинемо філософські роздуми на цю тему та у статті спробуємо знайти вихід, запропонувавши власний варіант.

Бюджет
Зимова "гума" для авто: облікові тонкощі сезонної заміни шин у бюджетній установі

І хоча календарна зима ще не настала, метеоумови потроху натякають, що час замислюватися над підготовкою автівок до зимової пори. Стосується це, зокрема, і казених "залізних коней". Про те, як в умовах цьогорічних бухгалтерських змін у бюджетній сфері відобразити звичне сезонне "перевзування" транспортних засобів, розкажемо в цій статті.

Підприємець
Пенсійний стаж для підприємців: привілей від держави чи пастка?

Ми вже звикли, що будь-які "покращення" чи "привілеї" від держави лягають тягарем на бізнес і підприємців. Тож, на перший погляд, дещо дивним видається такий привілей пенсійної реформи, як зарахування до пенсійного стажу періодів, за які підприємець-єдинник сплачував страхові внески в меншому розмірі, ніж мінімальний страховий внесок. Тому відразу шукаємо причину й розмірковуємо, чого очікувати далі.

Читати всю статтю...
Бухгалтеру на замітку
Декларація з податку на прибуток за 9 місяців: виправлення помилок

Напередодні подання податкової декларації з податку на прибуток за 9 місяців пропонуємо освіжити в пам'яті механізм виправлення помилок у прибутковій декларації.

Звіт про суми податкових пільг: важливі акценти

Звіт про суми податкових пільг потрібно подавати щокварталу. І хоча ця форма застосовується давно, у практиків все-таки виникають питання, пов'язані з її поданням. Напередодні подання дев'ятимісячного звіту розглянемо ці проблемні моменти в статті.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua