Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№46-47
Листопад 2017
Тема номера:
Агентські договори
Від редактора:

Шановні читачі!
Нещодавно ми з вами отримали оновлений Мінфіном Порядок обліку платників ЄСВ, про всі зміни в цій частині читайте у нашому коментарі. Крім того, планується оновлення фінзвітності для держсектору – ми також проаналізували відповідний проект. От тільки шкода, що "драйвер реформ...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Як фіскали намагалися постійному представництву нерезидента податок донарахувати

постанова окружного адміністративного суду м. Києва від 17.10.2017 р. № 826/16863/14 

Читати всю статтю...
Відрядження до Швейцарії: скільки коштів Кабмін готовий виділити на проживання

постанова Кабміну "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р. № 98" від 25.10.2017 р. № 806 

Візит інспектора праці без повідомлення – чи правомірно це?

лист Держпраці від 08.09.2017 р. № 9135/4/4.1-ДП-17 

Національний бухоблік став ближчим до європейських традицій: чого чекати від оновленого Закону

Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" щодо удосконалення деяких положень" від 05.10.2017 р. № 2164-VIII 

Податково-облікові особливості поворотної допомоги, що частково стала безповоротною

індивідуальна податкова консультація від 24.10.2017 р. № 2349/ІПК/26-15-12-03-11 

Помилкові податкові накладні: податківці не хочуть їх бачити в декларації

індивідуальна податкова консультація від 03.10.2017 р. № 2096/6/99-99-15-03-02-15/ІПК 

Оновлено Порядок обліку платників ЄСВ

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 25.09.2017 р. № 803 

Скільки звітів з ЄСВ має подати ФОП, що знявся з реєстрації та зареєструвався повторно

індивідуальна податкова консультація від 27.10.2017 р. № 2411/С/99-99-08-02-01-14/ІПК 

Через рік використання ЕЦП та електронних печаток регулюватиметься новим законом

Закон України "Про електронні довірчі послуги" від 05.10.2017 р. № 2155-VIII 

За яким КЕКВ проводять сплату подвійного тарифу за перевитрачену електрику

лист ДКСУ від 06.10.2017 р. № 16-13/931-16652 

Фінзвітність для держсектору планують оновити

проекти наказів Мінфіну "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі" (неофіційний текст) і "Про примітки до річної фінансової звітності" (неофіційний текст)

Збільшення номенклатури після першої події: податківці радять виписати нову податкову накладну

індивідуальна податкова консультація від 27.10.2017 р. № 2417/6/99-99-15-03-02-15/ІПК 

Поповнили мобільний рахунок для невиробничих розмов – готуйтесь оподатковувати благо!

лист ДФСУ від 13.10.2017 р. № 13643/Г/99-99-15-02-02-14  

Тема номера
Агентський договір на продаж товарів у ЗЕД: облік у сторін

Облік агентських договорів у сфері зовнішньоекономічної діяльності (далі – ЗЕД) досить складний, оскільки в розрахунках між сторонами використовується валюта. У зв'язку з цим виникають питання, пов'язані з обчисленням курсових різниць. У статті розглянемо облік агентських договорів, за якими принципал – резидент України дає доручення агенту – резиденту України продати товар покупцеві-нерезиденту.

Агентський договір на придбання товарів у ЗЕД: облік у сторін

Агентські договори в зовнішньоекономічній діяльності (ЗЕД) можна укладати на різні операції. У цій статті розглянемо схему, за якою агент – резидент України купує в нерезидента товар для принципала – резидента України.

Агентський договір на купівлю: облік у сторін

Агентські договори на купівлю на практиці трапляються рідше, ніж договори на продаж. Порядок відображення таких договорів в обліку принципала й агента має особливості, які й розглянемо в статті.

Агентські договори: правові аспекти

У підприємницькій практиці агентські договори популярні давно. Адже вони дають змогу вчиняти від імені довірителя не лише юридичні, а й фактичні дії. У цій статті нагадаємо правові аспекти, пов'язані з укладанням таких договорів.

Читати всю статтю...
Агентський договір на продаж: облік у сторін

Облік операцій, які проводять у межах агентського договору на продаж, зазвичай не зумовлює труднощів. Водночас є низка нюансів, на які сторони мають звернути увагу. Про це й поговоримо в статті.

Бюджет
Щорічна інвентаризація: інспектуємо майно та зобов'язання установи

Загалом, питання організації процесу інвентаризації ми розібрали у матеріалі "Організаційні моменти проведення інвентаризації". Тож цю публікацію пропонуємо присвятити темі обліку результатів такої процедури в бюджеті. До того ж у світлі цьогорічних бухоблікових змін ця тематика виглядає більш актуальною.

Бухгалтеру на замітку
Дбаємо про достовірність фінзвітності – інвентаризуємо активи й зобов'язання

Щороку наприкінці осені в більшості бухгалтерів з'являється додатковий клопіт – проведення суцільної інвентаризації, під час якої потрібно виявити та зафіксувати всі облікові "хвости" й нестиковки перед складанням річної фінансової звітності. Тож, зважаючи на важливість та актуальність цієї теми, пропонуємо освіжити в пам'яті ключові інвентаризаційні процедури.

"Опис, прОтокол, здав, прИйняв...": оформлюємо результати інвентаризації

Ну яка ж бухгалтерська подія може обійтися без документального її засвідчення, тим паче, якщо йдеться про щорічну інвентаризацію. Тож, продовжуючи цю тематику, з'ясуємо її "документальний" бік.

Підбиваємо підсумки інвентаризації: лишки, нестача чи пересортиця?

Закінчення будь-якої інвентаризації супроводжується підбиттям підсумків. Так, буває, що фактичні показники не відрізняються від облікових, і це ідеальний варіант, а бувають і відхилення, якими, зокрема, можуть бути лишки або нестачі. Крім того, може мати місце звичайна пересортиця. Тож у цій статті поговоримо про облікові особливості виявлених відхилень під час інвентаризації.

Організаційні моменти проведення інвентаризації

Інвентаризація – важливий процес у господарській діяльності, який дає змогу виявити нестачі активів і переконатися в достовірності бухгалтерського обліку. У статті розглянемо організаційні моменти проведення інвентаризації: коли саме її проводити, строки проведення, чи можуть податківці вимагати провести інвентаризацію та чи потрібно її проводити ФОПам.

Інвентаризаційна комісія: Хто? Де? Коли?

Кінець року, як завжди, для бухгалтера є напруженою порою, адже необхідно подумати не лише про подарунки для всієї родини, а й підготуватися до річної звітності. А ось для достовірності останньої необхідно провести інвентаризацію.

Гроші лічбу люблять: інвентаризуємо готівку та кошти на рахунках у банку

Гроші лічбу люблять – відома приказка, що вже давно стала буденним висловом для українських бухгалтерів. Дійсно, адже щороку перед поданням фінзвітності необхідно проінвентаризувати касу й банківські рахунки, виявити нестачу чи надлишки та встановити, хто за це відповідатиме. З чого почати і чим завершити – читайте у статті.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua