Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№48-49
Листопад 2017
Тема номера:
Облік нематеріальних активів
Від редактора:

Шановні читачі!
Ми з вами вкотре отримали чергове "вдосконалення" СМКОР. Так, замість переведення цього "монстра" у тестовий режим Мінфін наполегливо продовжує вносити недолугі правки, які в окремих випадках викликають у платників ПДВ ще більше запитань. Докладніше про зміни до "блокувальних...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Скоротився бізнес – переходьте на спрощену фінзвітність

лист Мінфіну від 12.06.2017 р. № 35210-07-10/15486 

У які строки проводити інвентаризацію – вирішує керівник підприємства

лист Мінфіну від 11.09.2017 р. № 35220-07/23-3607/7/2824 

Кібератакам протистоятимуть на законодавчому рівні: підписано Закон

Закон України "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України" від 05.10.2017 р. № 2163-VIII  

Яблуня – ОЗ, а яблука – сільгосппродукція: у бухстандартах очікуються зміни

проект наказу Мінфіну "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку" (неофіційний текст)

У яких випадках торгівля відпрацьованим мастилом потрапляє під акциз?

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 14.11.2017 р. № 2617/6/99-99-15-03-03-15/ІПК 

Уточнили лише "прибуткову" декларацію – фінзвітність повторно подавати не треба

роз'яснення з розділу 102.23.02 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Актуалізовано Порядок обліку платників податків

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів" від 06.10.2017 р. № 839 

Мінфін знову вдосконалив "блокувальні" критерії

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" від 09.11.2017 р. № 926  

У 2018 році можуть зрости ставки акцизу на тютюн, екоподатку та ренти за ліс

проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році" від 14.11.2017 р. № 6776-д  

Тема номера
Бухгалтерський облік нематеріальних активів: нарахування амортизації

Нарахування амортизації на нематеріальні активи (НА) має особливості. Насамперед потрібно правильно встановити строк використання НА й обрати метод амортизації, що іноді буває непросто. Про це й поговоримо в статті.

Облік нематеріальних активів: інвентаризація та операції вибуття

Інвентаризацію об'єктів нематеріальних активів (НА) проводять в особливому порядку й оформлюють окремими документами. Найчастіше на підставі даних інвентаризації в обліку відображають операції вибуття НА. У статті розповімо про те, як провести такі операції в обліку.

Бухгалтерський облік нематеріальних активів: визнання й оцінка

Нематеріальні активи (далі – НА) – досить специфічний об'єкт обліку. Тому процедура відображення таких об'єктів зазвичай викликає запитання. У цій статті ми розповімо про процедуру визнання й оцінки НА у бухгалтерському обліку.

Читати всю статтю...
Бухгалтерський облік нематеріальних активів: класифікація та моделі оцінки після визнання

Для правильного нарахування амортизації об'єкти нематеріальних активів (далі – НА) необхідно розподілити за групами. Далі слід вибрати модель подальшої оцінки. Як це зробити, розповімо у статті.

Аналітична палітра
Виплата роялті: податковий і бухгалтерський облік

Оподаткування операцій з роялті має нюанси. Основні проблеми пов'язані з трактуванням роялті, про що йшлося у статті "Роялті в українських реаліях оподаткування: проблеми інтерпретації". Втім, є й інші особливості, які ми розглянемо у статті.

Роялті в українських реаліях оподаткування: проблеми інтерпретації

Тема зарахування платежів до роялті викликає жваві дискусії не перший рік. Це пов'язано насамперед із проблемами в інтерпретації роялті для цілей податкового обліку. Причому з 01.01.2015 невизначеність посилилася, оскільки визначення роялті в податковому й бухгалтерському обліку не збігається. Про ці проблеми та їх вирішення йтиметься у статті.

Бухгалтерські будні
"Печатна" справа: обліковуємо витрати на придбання штампів і печаток

Приводом для написання статті стало запитання читача: як правильно провести в обліку виготовлення печатки підприємства й придбання до неї оснастки?

Два рішення про відмову в реєстрації в ЄРПН ПН/РК – одна скарга

Приводом для написання цього матеріалу стало запитання читача: "Чи можна однією скаргою оскаржити два рішення ДФСУ про відмову в реєстрації податкових накладних?"

Бюджет
Ремонт автомобіля бюджетної установи – не лише технічний клопіт, а й бухгалтерський

У процесі експлуатації будь-який автомобіль "втомлюється" й потребує відновлення своїх первісних властивостей. Зазвичай періодичне техобслуговування на деякий час подовжує належне функціонування "залізного коня", та все ж таки є випадки, коли без ремонту зовсім не обійтися. Про те, які бувають авторемонти і як саме їх відображати в бухобліку бюджетної установи, ітиметься у статті.

Підприємець
Загальносистемник перейшов на спрощенку: коли звітувати з податку на прибуток

Приводом для написання статті стало запитання читача: "Наше підприємство з IV кварталу перейшло із загальної системи оподаткування на єдиний податок (III група зі сплатою ПДВ). Коли потрібно подати податкову декларацію з податку на прибуток?"

З чого підприємцю розпочати перехід із загальної системи оподаткування на спрощену

Наближається кінець року й багато підприємців, які провадять діяльність на загальній системі оподаткування, розмірковують над переходом на спрощену. У статті розглянемо, з чого ж розпочати такий перехід.

Повернення авансу, лікарняні, компенсація за перевезення пільговиків: що ФОПу-єдиннику зараховувати до доходів

Наприкінці року всі звикли підбивати підсумки. Найчастіше саме за підсумками річної діяльності перед єдинниками постає питання про зміну групи або перехід на загальну систему. І все це залежить від доходів, які підприємці отримують упродовж року. У цій статті відповімо на запитання читачів щодо особливостей зарахування тих чи інших коштів до доходу ФОПа-єдинника.

Уроки судової практики
Істина в останній інстанції: чи стане конституційна скарга ефективним інструментом захисту в податкових спорах?

В Україні триває судова реформа. Одночасно зі скороченням кількості інстанцій у судах загальної юрисдикції в нашій країні з'являється новий інструмент юридичного захисту – інститут конституційної скарги, передбачений новим Законом про КСУ. Чи допоможе він захистити інтереси платників податків у податкових спорах?

Читати всю статтю...
Бухгалтеру на замітку
Перевищено граничний розмір розрахунків понад два місяці тому: чи застосовуються штрафні санкції?

Приводом для написання цього матеріалу послугувало запитання читача:

"Підприємство видало засновнику з каси в рахунок погашення раніше наданої ним поворотної фінансової допомоги: у червні 100000 грн одним касовим ордером (від 05.06.2017) і в липні – 120000 грн також одним касовим ордером (від 05.07.2017). Виходить, ми порушили граничний розмір готівкових розрахунків між підприємством і фізособою? Чи можуть до нас застосувати штрафні санкції, зважаючи на те, що ст. 38 КУпАП установлює для цього двомісячне обмеження з моменту вчинення правопорушення?".

Оформлюємо й оплачуємо простій на підприємстві

Простій на підприємстві може виникнути з багатьох причин: ремонт обладнання, неотримання сировини вчасно, дія непереборних обставин тощо. Оплата простою залежить від того, з чиєї вини він виник. Якщо вини працівника в простої немає, такий простій необхідно оплатити відповідно до чинного законодавства. Про те, як оформити простій на підприємстві та оплатити його період, ітиметься в статті.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua