Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№50-51
Грудень 2017
Тема номера:
Заставні операції
Від редактора:

Шановні читачі!
Перехід на складання фінансової звітності за МСФЗ із наступного року, навіть для деяких підприємств, які раніше цього не робили, є цілком реальним. Тож, кому це треба, а кому все ще ні – читайте на сторінках нашого видання.
Маю хорошу новину для платників ПДВ: Мінфін відпов...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Актуалізовано порядок продовження граничних строків для подання податкової звітності й оскарження рішень фіскалів

Порядок застосування норм пунктів 102.6 – 102.7 статті 102 глави 9 розділу II Податкового кодексу України, затверджений наказом Мінфіну від 20.10.2017 р. № 861

Мінфін не проти бюджетного відшкодування ПДВ за авансами

лист Мінфіну від 21.07.2017 р. № 11310-09-10/19633  

У яких випадках видатки за КЕКВ 2800 проводять як необмінні операції?

лист Мінфіну від 17.11.2017 р. № 35220-06-5/31577  

Особливості розрахунку декретних єдинникам першої групи

роз'яснення ГУ ДФС в Закарпатській області 

Податково-прибуткові наслідки безоплатного отримання ОЗ від неприбутківця

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 16.11.2017 р. № 2623/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Як звітувати екс-неприбутківцю після 1 липня 2017 року?

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 17.11.2017 р. № 2662/6/99-99-15-02-02-15/ІПК  

Збільшено строки реєстрації податкових накладних: набули чинності зміни до ПКУ

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України" від 09.11.2017 р. № 2198-VIII 

Бюджетники обзаведуться оновленими меморіальними ордерами й не тільки

наказ Мінфіну "Про затвердження типових форм меморіальних ордерів, інших облікових регістрів суб'єктів державного сектору та порядку їх складання" від 08.09.2017 р. № 755 

Підприємство має договір на утилізацію відходів: чи сплачувати екоподаток?

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 01.12.2017 р. № 2788/6/99-99-12-02-03-15/ІПК 

Індексація заробітної плати: як знайти істину?

лист Мінсоцполітики від 07.09.2017 р. № 2341/0/101-17  

Деякі особливості використання ФОП-єдинниками банківських рахунків

ІПК від 09.11.2017 р. № 2561/П/99-99-13-01-02-14/ІПК; роз'яснення з розділу 301.09 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Спрощенець 4-ї групи користується підземними водами: яку ренту сплачувати?

індивідуальна податкова консультація ГУ ДФС у Чернігівській області від 01.12.2017 р. № 2795/ІПК/25-01-12-03-06 

Реєстрація мобільних абонентів: зручність vs безпека

Порядок реєстрації абонентів, які отримують телекомунікаційні послуги без укладення договору в письмовій формі (неофіційний текст)

Тема номера
Заставні операції: бухгалтерський облік у заставодавця

Порядок відображення заставних операцій у бухгалтерському обліку заставодавця дуже важливий. Адже тепер на підставі даних бухгалтерського обліку розраховують податок на прибуток (див. "Заставні операції: податковий облік у заставодавця"). Правила ведення такого обліку розглянемо в цій статті.

Заставні операції: облік у заставодержателя

Облік операцій оприбуткування заставного майна в заставодержателя має особливості, оскільки здебільшого в цьому випадку відбувається операція з обміну активами. Про те, як вести такий облік, ітиметься в статті.

Заставні операції: правові аспекти

Операції з передання майна в заставу досить часто відбуваються на практиці. Адже такі дії дають змогу підстрахуватися кредиторові. У цій статті розглянемо правові аспекти договорів застави.

Читати всю статтю...
Заставні операції: податковий облік у заставодавця

Податковий облік заставних операцій викликає питання, оскільки в заставу можна передати різне майно. Складність полягає також у тому, що під час відчуження заставного майна воно зазвичай просто переходить у власність заставодержателя без грошової компенсації. Про те, як відобразити заставні операції в податковому обліку заставодавця, розкажемо у статті.

Аналітична палітра
Перехід на МСФЗ: чому, хто, коли та чи все всім зрозуміло

Нова редакція Закону про бухоблік, яка набуде чинності з 01.01.2018, викликала безліч запитань, хвилювань і в деяких випадках навіть непорозумінь. Одне з таких непорозумінь стосується дати переходу підприємств на міжнародні стандарти фінансової звітності (далі – МСФЗ). Тож спробуймо провести власне розслідування та, як справжні детективи, почнімо з відповідей на запитання.

Паралельний облік, трансляція і... трансформація

Ви все-таки переходите на МСФЗ і не знаєте з чого почати, куди бігти, у кого питати і що робити? Спокійно. Починати потрібно з теоретичної підготовки, а далі за роботу візьмемося разом. Тож почнемо з основних понять...

Читати всю статтю...
З місця подій
Консолідація професій бухгалтера й аудитора: крига скресла

24 листопада 2017 року в Прес-центрі ІА "ЛІГАБізнесІнформ" дві найбільші професійні організації: Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України (ФПБАУ) і Спілка аудиторів України (САУ), підписали Меморандум про консолідацію професій бухгалтера й аудитора. Що це означає для професії та які цілі консолідації, ми розповімо в статті.

Підприємець
Єдинник надає майно в оренду: що врахувати в роботі

Надання в оренду майна платниками єдиного податку має низку особливостей. Зокрема, єдинникам необхідно пам'ятати про обмеження, встановлені чинним законодавством, а також умови провадження такого виду діяльності, як надання орендних послуг. Про все поговоримо у статті.

Бухгалтеру на замітку
Ремонтно-поліпшувальні роботи орендованих ОЗ: облік в орендодавця

Хоч тема ремонтів (поліпшень) орендованого майна й не нова, та з часом вона все одно не втрачає актуальності. Тому пропонуємо освіжити її в пам'яті, зосередивши увагу на облікових наслідках указаних робіт для орендодавця.

Ремонтно-поліпшувальні роботи орендованих ОЗ: облік в орендаря

Продовжуючи тему, розпочату в статті "Ремонтно-поліпшувальні роботи орендованих ОЗ: облік в орендодавця", з'ясуємо облікові нюанси цієї самої тематики тільки вже з позиції іншого учасника орендних відносин – орендаря.

Операційна оренда: облік у орендаря

У статті "Операційна оренда: облік у орендодавця" ми розібрались із орендними обліковими наслідками для орендодавця, однак є нюанси і для орендаря. Про це й поговоримо у статті.

Особливості оформлення договору оренди

Правильно складений договір оренди допоможе орендодавцю й орендарю уникнути безлічі суперечок під час відносин, що виникають у зв'язку з орендною майна. Основні умови, які мають бути в договорі, розглянемо у статті.

Операційна оренда: облік у орендодавця

На сьогодні операційна оренда є найоптимальнішим варіантом, якщо, скажімо, орендодавець певний період планує не використовувати основні засоби, а продати за бажану ціну немає змоги. Можливий такий розвиток подій і якщо внаслідок скорочення бізнесу підприємство не може ефективно використовувати основний засіб. Тобто крім того, що об'єкт основних засобів перебуває під наглядом, то ще й за гроші підтримується його робочий стан. До речі, для декого операційна оренда є основним видом діяльності, тобто спеціально придбаваються основні засоби (зокрема нерухомість), аби потім здавати їх у операційну оренду. Тож у цій статті розглянемо внутрішньоукраїнські облікові особливості операційної оренди в орендаря-резидента.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua