Ще восени минулого"/>
Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№01-02
Січень 2018
Тема номера:
Зміни до ПКУ-2018
Від редактора:

Шановні читачі!
"Немає нічого більш постійного, ніж щорічні податкові зміни", – мабуть, так розуміють наші депутати принцип стабільності, закладений у Податковому кодексі.
Ще восени минулого року здавалося, що ось воно, нарешті, настане бухгалтерське щастя і ми вперше за багато років зустр...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Чи може сільськогосподарський обслуговуючий кооператив бути неприбутківцем?

індивідуальна податкова консультація від 15.12.2017 р. № 3017/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Будинок перекочував із комунальної опіки до ОСББ: податково-прибуткові наслідки

індивідуальна податкова консультація від 18.12.2017 р. № 3028/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Українському бізнесу відтепер доступні рахунки ескроу

постанова Правління НБУ "Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" від 18.12.2017 р. № 133 

Як із 1 січня 2018 року бюджетники обліковують біоактиви та сільгосппродукцію

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 136 "Біологічні активи", затверджене наказом Мінфіну від 15.11.2017 р. № 943

Держбюджет-2018: із чим входимо в новий рік

Закон України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" від 07.12.2017 р. № 2246-VIII  

Як оформити документ на повернення переплати платежів до бюджету

лист ДКСУ від 08.11.2017 р. № 16-08/1019-18601 

Як заповнити розділ 3 форми № 20-ОПП: роз'яснення податківців

роз'яснення з розділу 119.11 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Автомобіль передано для потреб ЗСУ: що з податковою амортизацією?

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 18.12.2017 р. № 3025/6/99-99-15-02-02-15/ІПК  

Тема номера
Зміни до ПКУ – 2018: місцеві податки

Традиційні новорічні зміни до ПКУ не оминули місцевих податків. Тішить, що вони не передбачають нового порядку їх справляння. Однак є кілька нюансів, на які варто зважати єдинникам і платникам податку на нерухомість. Про них і поговоримо в статті.

Зміни до ПКУ – 2018: екоподаток, рента та плата за землю

Із 1 січня 2018 року набрав чинності Закон № 2245, який вніс зміни до низки норм ПКУ. У цій статті розглянемо, що саме зміниться для платників екоподатку, рентної плати та плати за землю.

ПДФО, ЄСВ та відповідальність фіскалів, або Що ще потрібно знати про зміни-2018

Приємна новина: завдяки Закону № 2245 у ПКУ з'явилася норма, яка запроваджує, зокрема, відповідальність фіскалів за завдану шкоду платнику податків неправомірними рішеннями. Водночас з 1 січня 2018 року набули чинності зміни до ПКУ щодо ПДФО, а також окремі норми Закону про ЄСВ. Щоправда, останні побачили світ у жовтні 2017 року і ми писали про них. Тож у цій статті поговоримо не лише про окремі зміни до ПКУ, а й стисло нагадаємо про зміни в частині ЄСВ.

Зміни до ПКУ – 2018: податок на прибуток і ТЦУ

Напередодні 2018 року законодавці, як водиться, знову поклали нам "подарунок під ялинку" – новорічні зміни до Податкового кодексу. В частині податку на прибуток змін не дуже багато, але деякі з них досить важливі. Тож уважно їх вивчимо.

Читати всю статтю...
Зміни до ПКУ – 2018: ПДВ

У світлі чергових змін до ПКУ під Новий рік навіть не хочеться давати оцінку такій "сталості", адже традиційно це відбувається не по-людськи стосовно вітчизняних бухгалтерів. Тож, відкинувши емоції, у статті поговоримо про зміни до ПКУ в частині ПДВ.

Зміни до ПКУ – 2018: акцизний податок

Якщо охарактеризувати акцизні зміни коротко, то розмір ставок, зокрема, на тютюнові вироби, як завжди, підвищився. Однак це ще не всі новації Закону № 2245. Детальніше про них читайте в статті.

Аналітична палітра
Топ-10 новацій КАСУ

Однією з ключових і довгоочікуваних топ-прем'єр грудня 2017 р., поряд із "Зоряними війнами", "Трьома богатирями", "Фердинандом", можна по праву назвати нові процесуальні кодекси України – ЦПК, ГПК, КАСУ, які набули чинності 15.12.2017.

Часу докладно проаналізувати фінальні редакції кодексів було відносно небагато, але кожному судовому юристу-практикові хоч по діагоналі, та вдалося ознайомитися з новаціями й підкреслити для себе основні моменти, з якими вже доводиться мати справу на практиці.

У цій статті ми хотіли б оглядово звернути увагу на найцікавіші, на наш погляд, процесуальні нововведення КАСУ та поділитися своїми спостереженнями.

Бухгалтерські будні
Перерахунок ПДВ – 2017 за необоротними активами, придбаними до 01.07.2015

Перерахунок ПДВ за результатами 2017 року за "старими" необоротними активами проводять ті платники ПДВ, які ввели їх в експлуатацію в період з 01.01.2014 по 01.07.2015. І хоча з цією процедурою зіткнеться вузьке коло осіб, для них нагадаємо процедуру перерахунку, яку проводять за старими правилами, що діяли до 01.07.2015.

Перерахунок ПДВ – 2017: відображення в декларації

На "фінальному" етапі результати річного перерахунку ПДВ відображають у податковій декларації з ПДВ (далі – Декларація). У цій статті продемонструємо на прикладах процедуру заповнення додатків до Декларації, у яких відображають показники перерахунку.

Перерахунок ПДВ – 2017: головне

Платники ПДВ, які одночасно здійснюють оподатковувані й неоподатковувані операції, в останній податковій декларації з ПДВ відображають результати перерахунку за 2017 рік. Процедура ця досить клопітка, тому пригадаємо головні моменти, пов'язані з її проведенням.

Перерахунок ПДВ – 2017 за новими придбаннями

Перерахунок ПДВ за товарами (роботами, послугами), необоротними активами, придбаними у 2017 році для одночасного використання в оподатковуваних і не оподатковуваних ПДВ операціях, має особливості. Зокрема, чимало тут залежить від того, які види неоподатковуваних операцій платник податків проводив у 2017 році. Про це поговоримо в статті.

Дискусійний клуб
Наслідки несвоєчасної реєстрації змін до кредитного договору

Хто хоч раз стикався у роботі з процедурою реєстрації кредитних договорів, отриманих від нерезидента, чітко пам'ятає, що за несвоєчасну реєстрацію такого договору передбачено штраф. А от за несвоєчасну реєстрацію змін до договору штрафу не передбачено. Тому на практиці реєстрація змін до договору відбувається досить повільно. Спробуємо розглянути наслідки таких повільних дій для бухгалтерського та податкового обліку.

Читати всю статтю...
Бюджет
Річна бюджетна звітність: орієнтуємось швидко – подаємо вчасно

Продовжуючи звітну тематику, розпочату в статті "Річна фінзвітність для держсектору: освоюємо оновлені форми", розглянемо ключові моменти складання та подання бюджетної звітності за 2017 рік.

Річна фінзвітність для держсектору: освоюємо оновлені форми

Напередодні Нового року Мінфін по-своєму привітав бюджетників – презентував річний комплект оновлених форм фінансової звітності. Ми ж, зі свого боку, пропонуємо потроху ознайомлюватися з цими новаціями, адже річна звітна кампанія вже не за горами.

Уроки судової практики
Податкові спори у світлі новацій адміністративного процесу. Чого чекати?

Якби у грудні 2017 року, після набрання чинності новим КАСУ, до адміністративного суду потрапив податковий спір про оподаткування операцій із криптовалютою, то, на перший погляд, у суду вже були б актуальні процесуальні механізми вирішування такого спору. Адже відповідно до нового КАСУ суд разом із письмовими доказами та показаннями свідків зможе приймати від сторін будь-яку інформацію в електронній (цифровій) формі, що містить дані про обставини, які мають значення для справи: не лише електронні документи, а й веб-сайти, текстові, мультимедійні та голосові повідомлення, метадані, бази даних та інші дані в електронній формі. Звучить прогресивно порівняно з "телеграмами, листами та письмовими записами", які пропонував старий КАСУ. Для судової системи це, звісно, несподіваний і сміливий крок уперед.

Зрозуміло, що про застосування саме таких новацій на практиці говорити передчасно. Проте уніфікація судової практики в податкових спорах, заощадження процесуального часу, зміна у правилах доказування – це ті нововведення (нові завдання) адміністративного судочинства, вплив яких на вирішення судами актуальних податкових спорів ми зможемо відчути на практиці в найближчому майбутньому. Про них і йтиметься у цій статті.

Бухгалтеру на замітку
Забудовник продає квартири через КУА: особливості обліку

Приводом для написання цієї статті стало запитання клієнта: "Забудовник продає квартири через компанію з управління активами (далі – КУА). У якому порядку відбуватиметься оподаткування (ПДВ, податок на прибуток) у будівельної компанії та в КУА?".

Анулювання ПДВ-реєстрації: облікові наслідки

На практиці іноді трапляється, що платник ПДВ через певні обставини знімається з реєстрації. І тоді виникає низка запитань, пов'язаних з обліком ПДВ. Про це й поговоримо у статті.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua