Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№17-18
Квітень 2018
Тема номера:
Договори комісії
Від редактора:

Шановні читачі!
Цього разу знову не можу оминути надто болючу тему – СМКОР. Ми всі пам'ятаємо, що ще за часів дії Критеріїв № 567 платники ПДВ мали можливість подати достроково (тобто до блокування податкової накладної / розрахунка коригування) Таблицю даних платника податку на додану вартіст...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Для відшкодування витрат на електронний проїзний квиток потрібна його паперова версія

індивідуальна податкова консультація ОВПП ДФС від 29.03.2018 р. № 1275/ІПК/28-10-01-03-11 

Чи є строк давності для застосування фінансових штрафів за порушення трудового законодавства

листи Мінсоцполітики від 05.01.2018 р. № 8/0/22-18/134 та Держпраці від 29.12.2017 р. № 12291/4/4.1-ДП17

Працівник витратив власні кошти на придбання товару: як відшкодувати без оподаткування

лист ДФСУ від 23.02.2018 р. № 765/6/99-99-12-02-03-15/ІПК  

Які з підприємств – видобувачів корисних копалин мають переходити на МСФЗ

лист Мінфіну та Держстатистики від 14.03.2018 р. № 35230-06-5/6959, № 04.3-07/22-18 

Виплата роялті на користь нерезидента: як коригувати фінрезультат

індивідуальна податкова консультація ГУ ДФС у м. Києві від 04.04.2018 р. № 1358/ІПК/26-15-12-03-11  

Зменшили від'ємний податок на прибуток в УД: коли нараховуємо самоштраф?

роз'яснення з розділу 102.23.02 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Рента за спецводокористування за I квартал 2018 року: звітність і сплата

ст. 255 ПКУ 

ПДВ: окремі роз'яснення контролерів

ІПК від 05.04.2018 р. № 1452/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, від 05.04.2018 р. № 1384/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, від 12.04.2018 р. № 1539/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

За якими критеріями ризику та з якою періодичністю перевірятиме Держпраці

проект постанови Кабміну "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності суб'єктами господарювання в частині дотримання вимог законодавства про зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю, з питань гігієни праці, визначається періодичність здійснення Державною службою України з питань праці планових заходів державного нагляду (контролю), та визнання такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 р. № 1288" (неофіційний текст)

Трудові книжки працівників іноземних представництв зберігатимуть за місцем роботи

проект розпорядження Кабміну "Про скасування пункту 2.21 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників" (неофіційний текст)

Якщо отримали від податківців запит без зазначення підстав – можна не відповідати

постанова ВС від 20.02.2018 р. у справі № 826/12244/14 

Податкові наслідки передання будинку до ОСББ

індивідуальна податкова консультація від 13.04.2018 р. № 1564/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Тема номера
Зовнішньоекономічні договори комісії на продаж: облік у комітента

Договори комісії на продаж товарів у зовнішньоекономічній діяльності досить часто використовують на практиці. Іноді їх застосовують для оптимізації оподаткування (див. статтю "Нетиповий експорт: податкові ризики"). Але в більшості випадків такі договори є для експортера зручним інструментом продажу товару. У цій статті розглянемо облік за договорами комісії у комітента.

Договори комісії на купівлю всередині України: облік у комісіонера

У статті "Договори комісії на купівлю всередині України: облік у комітента" ми розглянули облік договорів комісії в комітента. У цій статті розповімо про облік у комісіонера.

Зовнішньоекономічні договори комісії на купівлю товарів: облік у комітента

У зовнішньоекономічній діяльності використовують різні варіанти оформлення відносин, що стосуються придбання товарів за кордоном. У цій статті ми розглянемо облік у комітента операцій за найпоширенішими договорами: комітент-резидент доручає комісіонеру-резидентові придбати товар у нерезидента й здійснити його ввезення на митну територію України.

Зовнішньоекономічні договори комісії на продаж: облік у комісіонера

У матеріалі "Зовнішньоекономічні договори комісії на продаж: облік у комітента" ми розповідали про порядок відображення операцій за договорами ЗЕД-комісії в обліку комітента. Продовжуючи порушену тему, у цій статті розглянемо облік операцій за такими договорами стосовно комісіонера.

Договори комісії на продаж усередині України: облік у комітента

Облік операцій за договорами комісії на продаж у комітента насправді нескладний. Однак є нюанси, на які слід звернути увагу. Про них ми розповімо в статті.

Договори комісії: правові та документальні питання

Договори комісії на продаж – популярний інструмент оформлення відносин між сторонами. Адже такі договори дають змогу оптимізувати оподаткування в сторін. У цьому матеріалі розглянемо правові та документальні питання, пов'язані з укладанням договорів комісії.

Читати всю статтю...
Договори комісії на купівлю всередині України: облік у комітента

Договори комісії на купівлю раніше використовувалися для оптимізації податку на прибуток. Зараз можливість такої оптимізації обмежено, але все ж таки іноді сторонам зручно застосовувати такий інструмент. У цій статті ми розглянемо облік у комітента операцій за договорами комісії на купівлю.

Договори комісії на продаж усередині України: облік у комісіонера

Стосовно обліку в комісіонера головна складність полягає в процедурі розрахунку ПДВ. Податківці, своєю чергою, під час перевірок зазвичай скрупульозно аналізують правильність обчислення податкових зобов'язань у комісіонера. Тож у статті пропонуємо вам ознайомитися з обліком таких операцій за договорами комісії на продаж.

Аналітична палітра
Нараховано індексацію зарплати звільненим працівникам: як оподатковувати та нараховувати ЄСВ

Приводом для написання статті стали запитання читача: "На підприємстві не проводили кілька років індексацію зарплати. У квітні 2018 року нарахували індексацію зарплати за 2015 – 2017 роки всім працівникам, включаючи звільнених.

Чи потрібно нараховувати звільненим працівникам індексацію зарплати та компенсацію втрати частини зарплати у зв'язку з порушенням строків виплати? Які штрафи будуть, якщо ці виплати не нараховувати?

Якщо відображати в таблиці 6 форми № Д4 індексацію і компенсацію, нараховану колишнім працівникам: який місяць проставляти (квітень 2018 року чи місяць звільнення), який код типу нарахувань, як заповнити графи 9, 10, 11, 15, 22 та чи треба донараховувати ЄСВ, якщо сума доходу менша за мінзарплату?

Як заповнювати для звільнених працівників графи 5, 6, 7 форми № 1ДФ?".

Читати всю статтю...
Бухгалтерські будні
Первинка "під мікроскопом": аналізуємо проблемні моменти

Продовжуючи тему, розпочату публікацією "Первинка "під мікроскопом": тестуємо межі дозволеного", розглянемо глибше проблеми, які так чи інакше можуть виникати під час складання або отримання первинних документів.

Закупівля сільгосппродукції: як оформити документально й відобразити в обліку

Приводом для написання цієї статті стало запитання читача: "Наше підприємство закуповує сільгосппродукцію в різних осіб: зокрема у фізосіб, які ведуть особисте сільське господарство площею 2,0 га; у фізосіб, які мають земельну ділянку (пай); у фізосіб-підприємців; у фермерських господарств. Як такі операції оформити документально й відобразити в обліку?".

Дискусійний клуб
Аутстафінг як один із варіантів використання робочої сили

Власне факт існування такої форми співпраці з фізичною особою, як аутстафінг, свідчить про те, що це комусь потрібно. Тож у статті розглянемо законодавче регулювання, переваги й недоліки схеми роботи, дозвіл на здійснення діяльності, облік та оподаткування.

Бухгалтеру на замітку
Фальшиві купюри: відображаємо в обліку

Як розпізнати та як вчинити з фальшивими купюрами, ми розповідали в статті "Фальшиві купюри: як виявити та що робити". Нижче поговоримо про те, як відобразити фальшивку в обліку підприємства.

Фальшиві купюри: як виявити та що робити

Жодне підприємство не може на 100 % убезпечити себе від потрапляння до каси фальшивих грошей. Як відрізнити підроблені купюри від справжніх та як діяти в такому випадку – читайте в статті.

ПДФО та військовий збір: аналіз останніх роз'яснень

Останнім часом щомісяця з'являється стільки роз'яснень ДФС, що бухгалтер просто не встигає їх не те, що проаналізувати, а навіть переглянути. Оскільки наближається граничний строк подання податкового розрахунка за формою № 1ДФ за І квартал 2018 року, то акцентуємо на найважливіших моментах.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua