Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№21-22
Травень 2018
Тема номера:
Виїзна торгівля
Від редактора:

Шановні читачі!
Не вщухають пристрасті навколо одіозної лютневої ІПК податківців, де вони вимагали оподаткування ПДФО та військовим збором відшкодованих працівникові власних коштів, які він витратив на госппотреби підприємства. Наше видання вже висловлювалося з приводу незаконності цих вимог...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Репатріація й аванси: податкові наслідки продажу корпоративних прав

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 19.04.2018 р. № 1721/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Із ПрАТ у ПАТ і навпаки: податкові наслідки зміни типу товариства

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 27.03.2018 р. № 1240/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Лісокористувач не здійснює заготівлі деревини: чи платити ренту

індивідуальна податкова консультація від 20.04.2018 р. № 1740/ІПК/25-01-12-03-06 

Податківці про облік доходів і витрат ФОП на загальній системі

індивідуальна податкова консультація від 04.05.2018 р. № 2003/П/99-99-13-01-02-14/ІПК 

Запропоновано змінити строки зберігання кадрової документації

проект наказу Мін'юсту "Про затвердження Змін до Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів".

Бухгалтерська служба установи має бути самостійним підрозділом

лист ДКСУ від 25.04.2018 р. № 16-09/436-6871  

Чи можуть податківці оподаткувати за підприємницькими ставками продаж майна фізособою

індивідуальна податкова консультація від 02.05.2018 р. № 1972/К/99-99-13-02-03-14/ІПК 

ОЗ перевели до групи вибуття – вважай, продали: що хотіли сказати в ДФС?

роз'яснення з розділу 102.05 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Оподаткувати все. Навіть відшкодовані працівнику власні кошти, витрачені на потреби підприємства

рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 02.05.2018 р. у справі № 816/909/18 

Заповнюємо розрахунок коригування: окремі рекомендації податківців

ІПК від 12.04.2018 р. № 1545/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, роз'яснення з розділу 101.15 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ, роз'яснення з розділу 101.15 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

За яких умов гарантійний платіж учасника тендера збільшує фінрезультат?

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 27.03.2018 р. № 1260/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Дооцінка ОЗ не бере участі в доходах юрособи-єдинника

роз'яснення з розділу 108.01.02 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Бухоблік у держкомсекторі планують переглянути: з'явився проект змін до Положення № 1213

проект наказу Мінфіну "Про затвердження змін до Положення про порядок бухгалтерського обліку окремих активів та операцій підприємств державного, комунального секторів економіки і господарських організацій, які володіють та/або користуються об'єктами державної, комунальної власності" (неофіційний текст)

Безробітним запропонують послуги кар'єрного радника та індивідуальний план працевлаштування

проект постанови Кабміну "Про затвердження Порядку ведення обліку осіб, які шукають роботу, реєстрації, перереєстрації та припинення реєстрації безробітних" (неофіційний текст)

Доходи єдинників і виправлення помилок аграріями: свіжі роз'яснення податківців

роз'яснення з розділу 108.01 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ; роз'яснення з розділу 108.01 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ; роз'яснення з розділу 108.02 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ; індивідуальна податкова консультація від 08.05.2018 р. № 2040/ІПК/13-01-13-01-12

Перші два бухстандарти на порозі оновлень: апдейт термінології та звітності

проект наказу Мінфіну "Про затвердження Змін до Національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності" та 2 "Консолідована фінансова звітність" (неофіційний текст)

Тема номера
Виїзна торгівля: особливості приймання готівки

Під час організації виїзної торгівлі зазвичай виникають запитання, пов'язані з прийманням готівки в торговельних точках, і зокрема з використанням реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Адже є ситуації, коли РРО використовувати не обов'язково. Про це й розповімо в статті.

Виїзна торгівля: особливості організації

З настанням тепла оживає виїзна торгівля. Вона дає неабиякий прибуток торгівцям, адже влітку чимало охочих освіжитися прохолодними напоями, морозивом та іншими ласощами. У цій статті розглянемо організаційні моменти, пов'язані з відкриттям такої торгівлі.

Читати всю статтю...
Аналітична палітра
Представницькі витрати: визначення, мета, види, звітність та оподаткування

Представницькі витрати є досить поширеним явищем на підприємствах. Однак через відсутність нормативного підґрунтя постійно виникають питання: які витрати можна вважати представницькими; як їх документально оформити, щоб уникнути податків; коли звітувати за витрачені підзвітні кошти. Тому з'ясуймо, що таке представницькі витрати.

Бухгалтерські будні
Чи можливе повернення сільгосппродукції та нюанси використання РРО

Приводом для написання цієї статті стали запитання читача: "У підприємства магазинів немає. При цьому здійснюється торгівля на підприємстві, а часом і виїзна торгівля (ярмарки тощо). Реалізуємо як власно вирощену/вироблену с/г продукцію, так і послуги. Чи можливе повернення такої продукції покупцем? Як бути з РРО? Якщо його придбано для виїзної торгівлі, чи потрібно в такому разі користуватися ним постійно (з огляду на те, що торгуємо ми й безпосередньо на підприємстві)?"

Літні майданчики закладів ресторанного господарства: як організувати роботу

Теплої пори року заклади ресторанного господарства для залучення клієнтів відкривають літні майданчики. У цій статті розповімо про те, які дозвільні документи необхідні для організації роботи такого майданчика.

Дискусійний клуб
Чи беруть участь у розрахунку ліміту каси виплати пайовикам?

Приводом для написання цієї статті стали запитання читача: "Чи треба під час розрахунку брати до уваги виплати пайовикам, чи їх віднімати? Чи необхідно під час розрахунку середньоденної видачі готівки з каси згідно з Положенням № 637 вираховувати такі виплати із суми готівки, виплаченої на різні потреби? І як бути в межах дії Положення № 148?".

Бюджет
Поштові марки в установі: обліковуємо придбання та використання

У добу розвинених цифрових технологій, як не дивно, одним із поширених в установах способів офіційної комунікації залишається паперове листування. Звісно, при цьому інколи доводиться мати справу із знаками поштової оплати – марками й маркованими конвертами. Саме їм, а точніше обліковим питанням "поштово-марочних" витрат ми й вирішили присвятити цю публікацію.

Обліковуємо картриджі для друкарської оргтехніки: бюджетні маневри

Мало яка бюджетна установа обходиться без друкарських помічників – принтерів, копірів або БФП. Звичайно, для належного функціонування вони потребують обслуговування, зокрема періодичної заміни картриджів або чорнил (тонера). У технічну сторону цього питання ми вдаватись не будемо, а от про те, як відобразити в обліку витрати на таке обслуговування, розповімо в публікації.

Читати всю статтю...
Підприємець
Закриття ФОП: особливості звільнення працівників

Підставою для написання статті стало запитання до редакції: "ФОП з найманими працівниками планує закрити діяльність. Яким чином провести звільнення персоналу відповідно до діючого законодавства?". Поговоримо про це у статті.

Бухгалтеру на замітку
Різні режими роботи: визначаємо гарантований розмір мінзарплати

Починаючи з 1 січня 2017 р., питання щодо забезпечення мінімального розміру зарплати не втрачають актуальності. Тому зосередимо увагу на випадках, коли працівник трудиться на умовах неповного робочого часу чи за сумісництвом або коли роботодавець запровадив підсумований облік робочого часу. Крім того, на прикладах розглянемо особливості обчислення суми доплати до мінзарплати.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua