Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№47-48
Листопад 2018
Тема номера:
Рекламні агентства
Від редактора:

Шановні читачі!
Тему номера нашого видання, на прохання клієнтів, присвячено питанням обліку в рекламних агентствах, причому не лише за прямими договорами, а й за посередницькими.
Звертаю вашу увагу на те, що з 1 грудня податкові накладні / розрахунки коригування необхідно реєструвати в ЄР...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Порядок блокування ПН/РК "покращено"

постанова Кабміну "Про внесення змін до пункту 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" від 24.10.2018 р. № 936  

Шило на мило: з 2019 року КЕКВ 2275 змінить свою назву

наказ Мінфіну "Про внесення зміни до економічної класифікації видатків бюджету" від 01.11.2018 р. № 865 

Що написано пером, того не вивезеш і волом, або Про (не)можливість коригувати план-графік податкових перевірок

рішення Київського окружного адміністративного суду від 04.10.2018 р. у справі № 810/2099/18, Черкаського окружного адміністративного суду від 16.05.2018 р. у справі № 823/1570/18

Податківці вперто не дозволяють ФОП-загальносистемникам зараховувати відсотки за кредитом до витрат

індивідуальна податкова консультація від 08.11.2018 р. № 4736/Л/99-99-13-01-02-14/ІПК 

За рахунок чого наповнюватимуть держбюджет: огляд майбутніх змін у ПКУ

проект закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" від 05.11.2018 р. № 9260 

Суд не може підтвердити факти щодо трудового стажу особи для призначення пільгової пенсії

постанова ВС/КЦС від 08.10.2018 р. у справі № 706/1637/16-ц 

Легалізація "євроблях" та оновлення акцизів: як депутати пропонують розмитнювати автівки

законопроекти "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України" від 13.07.2018 р. № 8488 і "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів" від 15.06.2018 р. № 8487

"Нерезидентські" коригування – за підсумками року: з'явилася обнадійлива УПК

наказ Мінфіну "Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо застосування положень підпунктів 140.5.4, 140.5.6 пункту 140.5 статті 140 Податкового кодексу України стосовно визначення податкового (звітного) періоду для коригування фінансового результату до оподаткування" від 14.11.2018 р. № 887  

Змінено порядок надання державної підтримки фермерам

постанова Кабміну "Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств" від 24.10.2018 р. № 911 

Від більшого штрафу може врятувати пильність під час ознайомлення з наказом на трудову перевірку

рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 30.10.2018 р. № 2140/1852/18 

Звіт про платежі на користь держави: хто та як має його складати

Закон України "Про забезпечення прозорості у видобувних галузях" від 18.09.2018 р. № 2545-VIII 

Чистий прибуток для "держдивідендного" розрахунка: від якої суми танцювати?

роз'яснення з розділу 102.23.02 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Клієнт не завжди має рацію, або Про важливість первинних документів

постанова ВС/КАС від 10.10.2018 р. у справі № 362/2159/15-ц  

Оподаткування позитивної курсової різниці: для кого з ФОП не вважається доходом

індивідуальна податкова консультація від 02.11.2018 р. № 4660/ІПК/26-15-13-06-12  

Тема номера
Рекламні агентства: облік за прямими договорами

Рекламні агентства можуть надавати послуги з різних видів реклами: інтернет-реклама, зовнішня реклама, медіа-реклама, організація й проведення виставок, презентацій. Звісно, облік цих видів реклами має специфіку. При цьому на порядку відображення рекламних послуг в обліку позначається також те, у межах яких договорів (прямих чи посередницьких) рекламне агентство надає послуги. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розгляне облік рекламних послуг за прямими договорами. А з обліком операцій за посередницькими договорами можна ознайомитися в статті "Рекламні агентства: облік за посередницькими договорами".

Рекламні агентства: облік за посередницькими договорами

Іноді рекламним агентствам зручніше працювати за посередницькими договорами. Зазвичай у таких випадках укладають агентські договори, але також може бути оформлено й договори доручення або комісії. Так, посередник може придбавати рекламні послуги або від імені принципала, довірителя (у договорах доручення чи агентських договорах), або від свого імені (у договорах комісії). Облік зазначених договорів має певні особливості, які ми розглянемо в статті.

Читати всю статтю...
Аналітична палітра
Митний склад: особливості обліку

У статті "Митний склад: особливості функціонування" ми розглянули порядок організації та специфіку діяльності митного складу. На продовження порушеної теми в цій статті розповімо про облік операцій, пов'язаних із діяльністю таких складів.

Митний склад: особливості функціонування

Митний склад є свого роду перевантажною базою, на якій суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності зберігають товари до поміщення в інший митний режим або до їх фактичного розмитнення. Головна перевага використання митного складу полягає в тому, що до моменту розмитнення товари, що зберігаються на ньому, не оподатковують митними платежами. У цій статті ми розглянемо особливості функціонування митних складів.

Бухгалтерські будні
Юрособа-єдинник відкрив депозит: облікові нюанси

Юрособа на єдиному податку III групи планує депозит. Які особливості оподаткування, отримання відсотків за ним та закриття? Які особливості передбачено для валютних депозитів? Про все це, а також про облікові нюанси поговоримо у статті.

Бюджет
Валютні операції в бюджетній установі: показуємо в обліку

На продовження теми, розпочатої статтею "Валютні операції в бюджетній установі: відкриваємо валютний рахунок", пропонуємо ознайомитися з особливостями відображення найпоширеніших валютних госпоперацій в обліку бюджетників.

Читати всю статтю...
Валютні операції в бюджетній установі: відкриваємо валютний рахунок

Нині мати у своєму арсеналі валютні рахунки можуть не лише комерційні структури, а й бюджетні установи. Зорієнтуватися в тому, якими властивостями наділено такі рахунки та які операції здійснюють за їх допомогою, допоможе ця стаття.

Підприємець
Закриваємо ФОП на єдиному податку: покрокова інструкція

Якщо зареєструватися сьогодні можна за один день, то процес закриття діяльності для підприємця триває дещо довше. І хоча фактично для припинення діяльності достатньо подати відповідну заяву, на практиці все не так просто. Отже, розгляньмо, які основні "кола" розреєстрації має пройти підприємець.

Порада юриста
Проблеми купівлі житла на первинному ринку в Україні

Сьогодні придбати "безпроблемне" житло на первинному ринку – не така проста справа. Причиною тому є велика кількість об'єктів незаконного будівництва. Тож як не потрапити в халепу – читайте у статті.

Бухгалтеру на замітку
Зустрічаємо "коригувальні" коди та готуємося до застосування нових форм податкових накладних / розрахунків коригування

Як ми й писали в матеріалі "Оновлені форми податкової накладної / розрахунка коригування застосовуємо з 1 грудня", з 1 грудня належить не лише застосовувати нові форми податкової накладної / розрахунка коригування, а й реєструвати їх за новими формами в ЄРПН (п. 3 Порядку № 1307). Сумніви були тільки щодо технічної готовності фіскального органу. Проте ДФСУ в роз'ясненні з розділу 101.16 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ підтвердила свою готовність. Тож до кінця поточного місяця є сенс максимально зареєструвати в ЄРПН всі наявні податкові накладні / розрахунки коригування, зокрема за другу половину листопада. Також фіскальний орган на виконання п. 23 Порядку № 1307 оприлюднив на своєму сайті коди причин коригування (графа 2.1 розрахунка коригування). Про це й поговоримо.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua