Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№51-52
Грудень 2018
Тема номера:
Зміни до ПКУ-2019
Від редактора:

Шановні читачі!
Останній місяць поточного року видався надто насиченим різними подіями, і політичними, і релігійними, і, звісно, економічними. Про друге "пришестя" Романа Насірова як очільника ДФСУ, думаю, перед святами говорити не варто. Над цією темою саме час помізкувати нашим урядовцям...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Ухвала слідчого судді – не підстава для позапланової перевірки

постанова ВС/КАС від 19.10.2018 р. у справі № 805/3137/17-а  

Що розкривати у звіті про управління: з'явилися методрекомендації

Методичні рекомендації зі складання звіту про управління, затверджені наказом Мінфіну від 07.12.2018 р. № 982

Декларація з податку на прибуток зазнала змін: коли звітувати за новою формою

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств" від 19.10.2018 р. № 842  

Назад у майбутнє, або Про важливість своєчасного оформлення працівників

рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 01.11.2018 р. № 2340/3092/18  

Бюджет-2019: на що розраховувати в новому році

Закон України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" від 23.11.2018 р. № 2629-VIII 

Визначаємо масштаб підприємства на прикладах

інформаційне повідомлення Мінфіну "Щодо визначення категорії підприємства відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 11.12.2018 р. 

Хто має доводити, з чиєї вини виникли недоліки товару: судова практика

постанова ВС/КАС від 16.04.2018 р. у справі № 357/6497/17  

Продаж палива через АЗС – операції з роздрібної реалізації: позиція Верховного Суду

постанова ВС/КАС від 28.11.2018 р. у справі № 803/1165/16  

Які підприємства мають оприлюднити свою фінзвітність у 2019 році

лист Мінфіну від 07.12.2018 р. № 35210-06-5/32299 

Тема номера
Зміни до ПКУ – 2019: вимоги до обладнання акцизного складу

У статті "Зміни до ПКУ – 2019: на що впливає нова термінологія СЕАРП" ми зазначали, що з 01.07.2019 необхідність реєстрації в СЕАРП залежатиме від того, чи є суб'єкт господарювання розпорядником акцизного складу (акцизного складу пересувного). У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про те, яким новим умовам має відповідати акцизний склад.

Зміни до ПКУ – 2019: на що впливає нова термінологія СЕАРП

Головний пакет змін, привнесених Законом № 2628, стосується порядку електронного адміністрування пального та спирту. Незважаючи на те, що ці новації запрацюють із 01.07.2019, суб'єктам господарювання не завадить ознайомитися з ними вже зараз. Оскільки нововведення надзвичайно серйозні, ми вирішили розглянути їх докладно. Зокрема, у цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розкаже про новації, пов'язані зі змінами поняття "акцизний склад".

Читати всю статтю...
Зміни до ПКУ – 2019: новації в реєстрації акцизних накладних

Новації у сфері СЕАРП зачепили й порядок оформлення акцизних накладних. Ці зміни набувають чинності з 01.07.2019, проте ознайомитися з ними не завадить уже зараз. Про це й поговоримо в статті.

Зміни до ПКУ – 2019: нові правила ліцензування обігу пального

Однією з головних новинок у сфері обігу пального, унесених Законом № 2628, стало запровадження ліцензування на операції з виробництва, оптової й роздрібної торгівлі, а також зберігання(!) пального. Причому за недотримання встановлених вимог щодо ліцензування передбачено мільйонні штрафи. Про ці новації й розповість видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Зміни до ПКУ – 2019: нові штрафи за порушення обігу пального

Однією з неприємних новацій в адмініструванні обігу пального стало посилення відповідальності за порушення, допущені в цій сфері. Оскільки неприємності потрібно "знати в обличчя", у цьому матеріалі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН пропонує вам ознайомитися з новими штрафами.

Зміни до ПКУ – 2019: екоподаток, рента й плата за землю

З-поміж ресурсних платежів найбільше зростання чекає на ставки ренти за спеціальне використання лісових ресурсів. Наприклад, за заготівлю кожного виду деревини потрібно буде сплачувати більше на 50 %. Про інші зміни в порядку справляння ресурсних і рентних платежів читайте в цьому матеріалі.

Зміни до ПКУ – 2019: ПДВ

Традиційно щороку ми отримуємо "новорічні" зміни до ПКУ, і поточний рік не є винятком завдяки Закону № 2628. Щоправда, вперше за останні роки ми отримали зміни не 1 січня, а майже за два тижні до свята. Тож маємо трохи часу, аби ознайомитися з тим, що на нас чекає попереду. Змін до ПКУ щодо ПДВ не так багато (за що дякуємо народним обранцям), проте вони варті вашої уваги.

Зміни до ПКУ – 2019: адміністрування податків

Цього року законодавці обійшлися без гучних змін до порядку справляння податків і зборів. Дещо змінився порядок визначення строків у разі проведення перевірок, відкориговано порядок нарахування пені та розширено повноваження місцевих рад. Детальніше – читайте в статті.

Зміни до ПКУ – 2019: податок на прибуток і ТЦУ

У новий рік входимо зі змінами до ПКУ, що були внесені на підставі Закону № 2628. Серед численних податкових новацій можна знайти уточнення, які стосуються податку на прибуток і трансфертного ціноутворення. Тож у цьому матеріалі пропонуємо розглянути їх докладніше.

Зміни до ПКУ – 2019: чого очікувати щодо ПДФО та ЄСВ

Новацій щодо оподаткування ПДФО та військовим збором зовсім небагато. Проте проаналізуймо, на що саме потрібно звернути увагу. Розпочнемо з найважливішого.

Зміни до ПКУ – 2019: місцеві податки та збори

Не чекаючи на новорічну ніч, законотворці ухвалили, а Президент підписав Закон № 2628, що вносить зміни до ПКУ, на підставі яких справлятимуть податки та збори у 2019 році.

Про те, що левова їх частина торкнеться акцизного податку, було зрозуміло ще з проекту (цю тему редакція прокоментує окремо). А втім, не забули депутати підкоригувати й порядки справляння місцевих податків і зборів. Отже, що ж змінилось?

Аналітична палітра
МСФЗ 16 "Оренда": особливості обліку

Ми продовжуємо готувати своїх читачів до орендних МСФЗ-новацій, які запрацюють із 1 січня 2019 р. У цій статті пропонуємо детально розглянути облікові особливості орендних операцій.

МСФЗ 16 "Оренда": подальша оцінка активу та розрахунки

У статті розглянуто, як саме оцінювати актив надалі та здійснювати розрахунки.

Читати всю статтю...
Бухгалтерські будні
Вивільнення працівників через зміни в організації виробництва: про що пам'ятати роботодавцю

Сучасний бізнес має гнучко реагувати на зміни економічних умов. І досить часто це потребує від роботодавців змінювати істотні умови праці. Як це зробити й уникнути проблем із законом – читайте в статті.

Бухгалтеру на замітку
Оптимізація ПДВ: актуальна практика "продажу" податкового кредиту з ПДВ

Договори "продажу" податкового кредиту на практиці використовують досить активно. Головна перевага таких договорів порівняно з "нелегальними" схемами ухилення від сплати ПДВ полягає в тому, що обстояти за ними право на податковий кредит із ПДВ під час перевірки простіше. Як легальних "постачальників" податкового кредиту здебільшого використовують експортерів, які й досі мають проблеми з отриманням бюджетного відшкодування ПДВ. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН проаналізує найпоширеніші схеми "продажу" податкового кредиту із залученням експортерів.

Оптимізація ПДВ: що потрібно знати про "оренду" податкового кредиту з ПДВ

На просторах Інтернету можна натрапити на рекламні пропозиції фірм, які надають послуги так званої оренди податкового кредиту з ПДВ. Звучить заманливо, тому інтерес до цієї теми зберігається. Тим часом, якщо уважно придивитися, можна помітити, що ці "рекламки" датовані найпізніше 2015 роком.

У статті ми розповімо, чому пропонована схема тепер неактуальна та які способи "оренди" реально застосовують на практиці.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua