Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№07-08
Лютий 2019
Тема номера:
Від редактора:

Шановні читачі!
Тему номера нашого видання присвячено обліковим нюансам для постійних представництв нерезидента на території України. Наразі порядок ведення бухгалтерського обліку для постійних представництв нерезидента чітко не регламентовано, що спричиняє проблеми на практиці, адже саме бух...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Як рахувати квоту для осіб передпенсійного віку

лист Мінсоцполітики від 09.11.2018 р. № 21833/0/2-18/53 

Застосування Класифікатора професій органами місцевого самоврядування та державної влади

лист Мінсоцполітики від 02.11.2018 р. № 1690/0/101-18/284 

Відкрити депозит за рахунок міста можна лише за спецфондом – обмеження діє до кінця 2019 року

постанова Кабміну "Про внесення змін до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках" від 23.01.2019 р. № 53 

Членство в організації може коштувати прибутківцю додаткових податкових коригувань

індивідуальна податкова консультація ДФС від 28.01.2019 р. № 288/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Як довго зберігати первинку та звітність: порада податківців

індивідуальна податкова консультація ГУ ДФС у Луганській області від 04.01.2019 р. № 39/ІПК/12-32-14-09-08 

Оплата праці працівників медзакладів за сумісництвом

лист МОЗ від 13.11.2018 р. № 10.1-13/3208/30209 

Посади "Директор" і "Генеральний директор": називаємо згідно з Класифікатором професій

лист Мінсоцполітики від 06.02.2019 р. № 19/0/193-19 

Турзбір-2019: якщо немає рішення місцевої ради – орієнтуємося на ПКУ

роз'яснення з категорії 123.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

Процес виконання бюджетів актуалізовано: підкоригували форми та порядки їх складання

наказ Мінфіну "Про внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України" від 29.12.2018 р. № 1209  

Рекомендації зі складання звіту про управління стали менш настійними

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до Методичних рекомендацій зі складання звіту про управління" від 18.01.2019 р. № 27  

Неприбутківець і підприємницька діяльність: Мінфін не проти

лист Мінфіну від 06.02.2019 р. № 11210-09-5/3214 

Тема номера
Постійні представництва нерезидента: податковий облік

Для постійних представництв нерезидентів у ПКУ передбачено кілька способів ведення обліку з податку на прибуток. На жаль, кожен із них не ідеальний. У цій статті ми проаналізуємо їх плюси та мінуси, а також розповімо про оподаткування постійних представництв нерезидента іншими податками.

Постійні представництва нерезидента: бухгалтерський облік

На цей час порядок ведення бухгалтерського обліку для постійних представництв нерезидента чітко не регламентовано. Це спричиняє проблеми на практиці, що впливає й на податковий облік. У статті ми висловимо власний погляд на вирішення найпоширеніших облікових проблем, що виникають у постійних представництв нерезидента.

Постійні представництва нерезидента: податковий статус

Податковий статус іноземного представництва на території України безпосередньо впливає на те, як оподатковуватимуть отримані ним доходи. Такий момент на практиці нерідко призводить до спорів, у зв'язку із чим у цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН проаналізує критерії, на які слід орієнтуватися в разі розмежування іноземних представництв на постійні й некомерційні. Також буде розглянуто порядок узяття на облік іноземних представництв.

Читати всю статтю...
Аналітична палітра
МСФЗ 16 "Оренда": комунальні платежі та інші компенсації

Договори оренди нерухомості та рухомого майна найчастіше передбачають додаткові зобов'язання орендодавця, які сприяють цільовому використанню майна, без укладання окремих угод із сервісними організаціями (постачальниками енергоресурсів, води). Незалежно від того, виділено їх окремо в договорах і рахунках-фактурах чи ні, орендодавець, призначаючи ціну, розраховує на їх відшкодування.

Як діє це правило в умовах застосування МСФЗ 16 "Оренда" – у нашій сьогоднішній публікації.

Табу на зупинення амортизації в МСФЗ-обліку: чи розраховувати на податкову амортизацію

Підходи до відображення основних засобів у МСФЗ-звітності в багатьох питаннях подібні до П(С)БО-вимог. При цьому є низка моментів, за якими профільний МСБО 16 докорінно відрізняється від П(С)БО 7. Зокрема, МСФЗ не передбачає можливості зупинення нарахування амортизації в період тимчасового виведення з експлуатації об'єкта основних засобів. Як до такого підходу ставитимуться податкові органи та чи не визнаватимуть основний засіб невиробничим на період фактичного невикористання – далі в матеріалі.

Читати всю статтю...
Коригуємо прибуток у зв'язку з переходом на МСФЗ: чи подавати уточнюючу декларацію

Великі компанії будуть змушені звітувати з податку на прибуток за І квартал 2019 р. базуючись на фінрезультаті, визначеному за правилами МСФЗ. До пакета квартальної декларації входитиме й перша проміжна МСФЗ-звітність. Її порівняльні показники відрізнятимуться від минулорічної звітності за П(С)БО. Тому постає логічне запитання: чи потрібно подавати уточнюючий розрахунок до минулорічної декларації з податку на прибуток? У матеріалі розглянемо, коли уточнення є прямим обов'язком компанії, а в яких випадках такий розрахунок можна сміливо не подавати.

Бухгалтерські будні
Валютні новації: Нацбанк підкоригував нормативи

Не встигли валютні новації запрацювати, а Нацбанк уже вніс зміни до ухвалених ним місяць тому підзаконних нормативів. Причому всі новації набули чинності із 07.02.2019. Правок досить багато, але вони мають переважно уточнювальний характер. Крім того, Нацбанк скасував старі нормативи, і хоча кількість скасованих документів вражає (252!), насправді більшість із них регулювали зміни, які колись було внесено до скасованих нормативів. Пропонуємо до вашої уваги короткий огляд валютних новацій.

Бюджет
"Неприбутковий" звіт – 2018: бюджетні тонкощі

Відзвітували перед Казначейством та органами управління – час братися й до податкової декларації. У бюджетників вона своя – звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі – Звіт). Як відзвітувати за підсумками 2018 року та про що водночас не забути – з'ясуємо в цій статті.

Бухгалтеру на замітку
Працівник помер під час відпустки: нюанси заповнення трудової книжки та звіту з ЄСВ

Продовжуючи розгляд ситуації, описаної в статті "Працівник помер під час відпустки: як діяти роботодавцю", у цій статті визначимо, що проставляти в табелі обліку робочого часу, який запис потрібно зробити в трудовій книжці та як оформити її видачу родичам. А також нюанси заповнення звітності з ЄСВ.

Працівник помер під час відпустки: як діяти роботодавцю

Помер працівник, який перебував у щорічній відпустці з 24 грудня 2018 року по 19 січня 2019 року. Відпустку надано за робочий рік, який припадає на період із 26.03.2018 по 25.03.2019, відпускні нараховано й виплачено в грудні 2018 р. загальною сумою 4800 грн. Що проставляти в табелі та як бути з виплаченими наперед відпускними, якщо дата смерті – 09.01.2019, а свідоцтво про смерть надали родичі 14.01.2019? На якій підставі припиняти трудові відносини та з яким формулюванням уносити запис до трудової книжки? Як відображати припинення трудових відносин у звітності з ЄСВ, якщо працівнику виплачено доходи за майбутній період, але трудові відносини припинено у зв'язку зі смертю?

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua