Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№09-10
Березень 2019
Тема номера:
Відрядження за кордон
Від редактора:

Шановні жінки!
Ось нарешті й настала весна – пора оновлення, розквіту і мрій. І напередодні нашого жіночого свята не хочу говорити ані про роботу, ані про податки, адже цього нам щодня вистачає. Натомість як жінка жінкам хочу щиро побажати, щоб у вашому житті завжди було тепло й сонячно, щоб...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Фінзвітні неув'язки та облік субвенцій: чергові роз'яснення Казначейства

листи ДКСУ від 16.01.2019 р. № 16-08/1113 та від 15.01.2019 р. № 16-08/1711

ОСББ повернуло співвласникам невикористані кошти – що з неприбутковим статусом?

індивідуальна податкова консультація ДФС від 07.02.2019 р. № 432/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Звіт про управління до ДФС не подають: позиція податківців

роз'яснення з категорії 102.23.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

Чергове оновлення Положення про касові операції

постанова правління Нацбанку "Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" від 12.02.2019 р. № 37 

Звіт про платежі на користь держави податківців не цікавить

лист ДФС від 19.02.2019 р. № 5491/7/99-99-15-02-01-17 

Електронна версія "прибуткової" декларації – 2018: яку хочеш вибирай!

лист ДФС від 13.02.2019 р. № 4622/7/99-99-15-02-01-17 та роз'яснення з категорії 102.23.01 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

Тема номера
Відрядження за кордон: бухгалтерський облік

Бухгалтерський облік закордонних відряджень залишається, як і раніше, незмінним, проте є сенс нагадати основні моменти й розглянути практичні приклади.

Відрядження за кордон: особливості використання корпоративної платіжної картки

Останнім часом для розрахунків у відрядженнях за кордоном суб'єкти господарювання дедалі частіше використовують корпоративні платіжні картки (КПК). Такий спосіб розрахунків досить зручний, причому іноді суб'єкти господарювання у відрядженні можуть залучити й мальтивалютні картки. Облік цих операцій має нюанси, які видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розгляне в статті.

Відрядження за кордон: податковий облік

Попри валютні нововведення, порядок відображення в обліку операцій, пов'язаних із відрядженнями за кордон, залишився таким самим. З новими валютними правилами можна ознайомитися в статті "Відрядження за кордон: нові правила валютного регулювання". А в цьому матеріалі ми нагадаємо основні правила ведення податкового обліку закордонних відряджень.

Відрядження за кордон: нові правила валютного регулювання

У нинішніх умовах із відрядженнями за кордон доводиться стикатися практично кожному успішному підприємству. Валютне регулювання закордонних відряджень завжди викликало запитання, а після прийняття нового Закону № 2473 невизначеностей стало більше. Отже, у цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість, що ж змінилося з 07.02.2019 у валютному регулюванні закордонних відряджень.

Читати всю статтю...
Як оплатити відрядження за кордон

Є кілька способів забезпечення працівників коштами на відрядження за кордон. Про них і поговоримо в статті.

Аналітична палітра
Виплати за вислугу років і в разі виходу на пенсію: чи будуть податкові різниці

Колективним договором підприємства передбачено одноразові виплати працівникам премій за вислугу років (10, 15, 20, 25 років) і допомоги в разі виходу на пенсію. Під час складання фінансової звітності за МСФЗ компанія не відображає такі майбутні виплати у складі довгострокових зобов'язань, а створює під них забезпечення. Чи треба застосовувати в такому випадку податкові різниці відповідно до п. 139.1 ПКУ?

Читати всю статтю...
Знецінення основних засобів у МСФЗ-обліку: як вплине на податок на прибуток

Зменшення корисності активів знайоме компаніям, які звітують як за МСФЗ, так і за національними стандартами. Так, якщо є ознаки, що вказують на знецінення активу, підприємство має здійснити низку дій, щоб оцінити можливе зменшення корисності активу. Якщо ж мовиться про знецінення основних засобів, компанія одночасно повинна оцінити можливі податкові наслідки. Як вплине зменшення корисності основних засобів на податок на прибуток – читайте в матеріалі.

Бухгалтерські будні
Захищаємо працівників від шкідливих умов праці – купуємо спецодяг коштом підприємства

Захист працівників від шкідливого впливу середовища – обов'язок роботодавця. Один із найпоширеніших способів попіклуватися про працівників – придбати для них спецодяг. Актуальності цій темі додають і нещодавні зміни до порядку забезпечення такими засобами захисту. Тож не зволікатимемо й одразу братимемося до справи.

Бюджет
Спецодяг для спецроботи: забезпечуємо захист працівників бюджетної установи

Продовжуючи тему, розпочату в публікації "Захищаємо працівників від шкідливих умов праці – купуємо спецодяг коштом підприємства", розгляньмо бюджетну специфіку цього питання.

Бухгалтеру на замітку
Експорт товарів: нові правила валютного регулювання

Із 07.02.2019 набули чинності нові правила валютного регулювання експортно-імпортних операцій. Головний документ у цій сфері (Закон № 2473) було ухвалено давно, а ось підзаконні нормативи Нацбанк, судячи з усього, розробляв поспіхом. Інакше як пояснити той факт, що вже через місяць із моменту прийняття ключових "валютних" постанов Нацбанку вони зазнали масштабних правок? І лише зараз було скасовано "старі" валютні нормативи. Зрозуміло, що в цих динамічних змінах легко заплутатися. Тому сьогодні Б&З розгляне нові правила валютного регулювання експортних операцій з урахуванням останніх нововведень Нацбанку.

Імпорт товарів: нові правила валютного регулювання

Нові правила валютного регулювання операцій імпорту товарів загалом схожі з чинними до 07.02.2019. Однак є й важливі нововведення, які розглянемо в статті.

Працівнику видали аванс на відрядження, а він помер у відрядженні: як бути з боргами

Якщо працівнику видано аванс у зв'язку з направленням у відрядження, у якому настала раптова смерть, то повертати його нікому. Тому зазвичай бухгалтера хвилюють такі питання: як бути із сумою неповерненого авансу; чи оподатковувати цю суму; як бути з боргами. З'ясуймо.

Працівник помер у відрядженні: дії роботодавця

Такі сумні події теж трапляються в житті. Звісно, у роботодавця виникає низка запитань, зокрема коли трагічна подія сталася під час виконання службового доручення керівника в іншому населеному пункті. Тому й постають запитання: які витрати зобов'язаний взяти на себе роботодавець; які виплати потрібно відшкодувати сім'ї померлого…

Працівнику видали зарплатний аванс, а він того ж дня помер: що з такими виплатами

Звісно, видану за першу половину місяця зарплату повертати буде нікому, якщо виникне борг. Тому бухгалтера зазвичай хвилюють питання, як бути з виплатами, коли їх неможливо повернути, та що робити з податками. Розберімося.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua