Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№11-12
Березень 2019
Тема номера:
Дивіденди-2019 
Від редактора:

Шановні читачі!
Ми присвятили тему номера особливостям виплати дивідендів у товариствах з обмеженою відповідальністю, адже саме щодо цих суб'єктів господарювання вітчизняне законодавство зазнало найбільших змін. Так, ще у 2018 році набрав чинності Закон про товариства з обмеженою відповідальн...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Кому світить обов'язковий аудит фінзвітності: АПУ поділилася думками

Позиція Аудиторської палати України – органу професійного самоврядування аудиторів щодо визначення випадків обов'язкового аудиту та кола суб'єктів аудиторської діяльності, які здійснюють обов'язковий аудит, схвалена рішенням Ради АПУ від 21.02.2019 р. (протокол № 8)

Який КЕКВ застосовувати для оплати послуг із вивезення побутового сміття

лист ДКСУ від 22.01.2019 р. № 16-06-06/1462 

Порядок ведення військового обліку знову підкоригували

постанова Кабміну "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань військового обліку" від 06.02.2019 р. № 74 

Тема номера
Дивіденди від резидента: облік й оподаткування

Інвестор може відобразити отримані дивіденди в бухгалтерському обліку кількома способами: у "звичайному" порядку з відображенням доходів або методом участі в капіталі. У цій статті Б&З розгляне особливості обліку й оподаткування в інвестора дивідендів, отриманих від резидентів України.

Виплата дивідендів учасникам-нерезидентам: бухгалтерський облік

Продовжуючи тему виплати дивідендів учасникам-нерезидентам, розпочату статтею "Виплата дивідендів учасникам-нерезидентам: оподаткування", у цій публікації поговоримо про особливості бухгалтерського обліку таких операцій.

Реінвестиція дивідендів у ТОВ: правові аспекти й облік у сторін

Реінвестиція дивідендів – особлива операція, яка передбачає спрямування нарахованих учасникам дивідендів на збільшення статутного капіталу ТОВ. Причому у 2018 році завдяки Закону № 2275 у ТОВ з'явилася альтернативна можливість збільшення статутного капіталу товариства без додаткових вкладів за рахунок нерозподіленого прибутку товариства. У зв'язку з цим у практиків виникли запитання щодо застосування цієї процедури. У статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про те, як ідуть справи з реінвестицією дивідендів у ТОВ сьогодні.

Дивіденди від нерезидента: облік й оподаткування

Інвестор може відобразити отримані дивіденди в бухгалтерському обліку кількома способами: у "звичайному" порядку з відображенням доходів або методом участі в капіталі. Є специфіка й у разі отримання дивідендів від іноземного інвестора. У цій статті Б&З розгляне особливості обліку й оподаткування в інвестора дивідендів, отриманих від нерезидентів.

Виплата дивідендів учасникам-резидентам: оподаткування

У статті "Виплата дивідендів ТОВ: організаційні моменти" ми розповіли про особливості прийняття рішення в ТОВ про виплату дивідендів. Продовжуючи порушену тему, у цій статті розглянемо порядок відображення в податковому обліку операцій з виплати дивідендів учасникам-резидентам у ТОВ.

Виплата дивідендів ТОВ: організаційні моменти

У 2018 році прийнято новий Закон № 2275, котрий вніс зміни в діяльність товариств з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Серед іншого, законодавці підкоригували й питання, пов'язані з виплатою дивідендів. Нові "дивідендні" правила розглянемо в статті.

Читати всю статтю...
Виплата дивідендів учасникам-нерезидентам: оподаткування

Оподаткування дивідендів, виплачуваних учасникам-нерезидентам, супроводжується нюансами, пов'язаними з утриманням податку на доходи нерезидентів. Про це й поговоримо в статті.

Виплата дивідендів учасникам-резидентам: бухгалтерський облік

Продовжуючи тему виплати дивідендів, розпочату статтями "Виплата дивідендів ТОВ: організаційні моменти" і "Виплата дивідендів учасникам-резидентам: оподаткування", у цій публікації розповімо, як відобразити в бухгалтерському обліку такі виплати, і розглянемо практичний приклад.

Аналітична палітра
Забезпечення, умовні зобов'язання та умовні активи в МСФЗ-звітності

У процесі діяльності підприємства мають справу із зобов'язаннями різного характеру. Серед них є такі, величина й строк погашення яких чітко визначені: заборгованість перед постачальниками за отримані товари та послуги, перед банком за запозиченими коштами, перед співробітниками із заробітної плати тощо. Поряд із ними є й група зобов'язань, визнання яких пов'язане з настанням чи ненастанням певної події. У цих випадках Міжнародні стандарти виокремлюють поняття забезпечень та умовних зобов'язань, які для правильного подання у фінансовій звітності належить чітко відрізняти від звичайних зобов'язань.

Положення про облікову політику за МСФЗ: із чого почати

Бухгалтерський облік на підприємстві ведеться безперервно – із першого дня реєстрації до його ліквідації. І саме власник підприємства або уповноважені ним особи повинні затвердити політику ведення обліку та складання звітності відповідно до законодавства та установчих документів. У процесі господарської діяльності облікова політика може змінюватися.

Зокрема, чимало нових категорій суб'єктів господарювання з 2018 року мусять готувати свою звітність за МСФЗ. У цій публікації ми розглянемо загальні вимоги, структуру Положення про організацію бухгалтерського обліку за МСФЗ, а також як підготувати вступні розділи Положення.

Бухгалтерські будні
Податкова знижка на лікування: чи можна скористатися за 2018 рік?

Працівник підприємства звільнився за станом здоров'я в листопаді 2018 р. Протягом минулого року тяжка хвороба вимагала значних коштів, також є розрахункові документи, що підтверджують зазнані витрати. Чи може така особа отримати податкову знижку за підсумками декларування за 2018 рік? Якщо так, то які документи потрібні для її отримання?

Сплата ПДФО та військового збору: нетипові ситуації

У цій статті проаналізуємо роз'яснення податківців щодо сплати ПДФО та військового збору, а також висловимо власну думку стосовно озвучених питань.

Читати всю статтю...
Ремонт і техобслуговування агротехніки: облікові орієнтири й податкові наслідки

Будь-яка агротехніка час від часу потребує уваги, особливо перед початком активних польових робіт. Полягає така увага у вчасному проведенні техобслуговування, а інколи й у ремонті. Звісно, технічний бік цього питання ми зачіпати не будемо, а ось про обліковий розкажемо обов'язково, тут і зараз.

Допомога на лікування та обслуговування: умови надання й оподаткування

Підприємства, які цінують своїх працівників, зазвичай допомагають їм у разі тривалої хвороби чи тяжких захворювань, зокрема операційного втручання. Зазначену допомогу можна надавати не лише працівникам, а й членам їхніх сімей першого ступеня споріднення та фізособам. На цей час маємо кілька видів матдопомоги, які за визначених умов звільнені від оподаткування. Тож зупинімося на кожному з них.

Оподаткування деяких видів доходів ПДФО: роз'яснення ДФС

Тлумачити норми ПКУ – нелегка справа, та й практика показує, що ДФС у переважній більшості випадків має власну фіскальну думку. Тому проаналізуємо деякі випадки оподаткування доходів фізосіб і відображення їх у формі № 1ДФ, враховуючи роз'яснення органів ДФС, та прокоментуємо неоднозначні ситуації.

Заповнення форми № 1ДФ у роз'ясненнях ДФСУ: виплати фізичним і самозайнятим особам

У цій статті продовжимо аналіз роз'яснень контролерів щодо заповнення форми 1ДФ, розпочатий у матеріалі "Заповнення форми № 1ДФ у роз'ясненнях ДФСУ: загальні реквізити, виплати найманим працівникам та ФОП". На черзі – відображення виплат фізичним і самозайнятим особам.

Заповнення форми № 1ДФ у роз'ясненнях ДФСУ: загальні реквізити, виплати найманим працівникам і ФОП

Особливості заповнення й подання податковими агентами податкового розрахунка за формою № 1ДФ визначено Порядком № 4. У цій статті розглянемо особливості заповнення загальних реквізитів форми № 1ДФ з урахуванням роз'яснень ДФСУ та надамо власні коментарі щодо цього.

Приклади заповнення розділу I форми № 1ДФ

Продовжуючи статтю "Заповнення й подання форми № 1ДФ: основні правила" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, розгляньмо на прикладах практичні аспекти складання форми № 1ДФ.

Заповнення й подання форми № 1ДФ: основні правила

Під час заповнення податкового розрахунка за формою № 1ДФ за звітний період, а також у разі подання уточнюючого розрахунка за попередні періоди виникає безліч запитань. Порядок заповнення податкового розрахунка містить лише загальні вказівки, тому доводиться керуватися ще й роз'ясненнями ДФС. Тож розгляньмо їх докладніше.

Бухгалтеру на замітку
Експорт послуг: особливості валютного регулювання

Експорт послуг – напевно, єдиний вид бізнесу, який від валютної лібералізації отримав не лише плюси, а й мінуси. Негативний момент пов'язаний з тим, що реформатори залишили поза увагою прийняті ще у 2017 році послаблення для експортерів. Як наслідок, валютний нагляд послуг після лібералізації став суворішим. Про нові правила валютного регулювання експорту послуг ви можете довідатися у статті.

Експорт послуг: бухгалтерський облік

Під час розрахунків за експорт послуг переважно використовують іноземну валюту, хоча такі операції можна здійснювати й у гривнях (див. про це статтю "Експорт послуг: особливості валютного регулювання"). Бухгалтерський облік операцій експорту послуг у гривневих розрахунках зазвичай не викликає запитань, а ось у випадку з інвалютою необхідно враховувати ряд нюансів. У зв'язку з цим БУХГАЛТЕР&ЗАКОН нагадає основні правила бухгалтерського обліку операцій експорту послуг.

Особливості звітування підприємств видобувних галузей

Коли наприкінці 2017 року до переліку підприємств, які зобов'язані перейти на МСФЗ, включили підприємства, що здійснюють діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення, чимало малих і середніх підприємств, які мають на балансі власні скважини або займаються відбором води з відкритих джерел для власних господарських потреб, занепокоїлись. Адже водні ресурси належать до корисних копалин загальнодержавного значення. Прийняття Закону № 2545 восени 2018 зняло всі питання щодо переходу на МСФЗ у міськводоканалів та інших водокористувачів, натомість суттєво підвищило рівень відповідальності за якість обліку та звітування всіх інших підприємств, причетних до видобутку корисних копалин.

Імпорт послуг: валютне регулювання

Щодо імпорту послуг, то валютне регулювання відбувається в загальному порядку. Тобто всі валютні нововведення, які із 07.02.2019 запроваджено щодо імпорту товарів, стосуються й імпорту послуг. Проте, для того аби ви могли систематизувати нові валютні правила, у цій статті ми їх розглянемо окремо стосовно імпорту послуг.

Імпорт послуг: бухгалтерський облік

Бухгалтерський облік операцій імпорту послуг зазвичай не викликає питань, але через те, що ми маємо справу з інвалютою, необхідно враховувати деякі нюанси. Про це й поговоримо в статті.

Імпорт послуг: податковий облік

Податковий облік операцій з імпорту послуг має особливості. Адже зазвичай розрахунки за такими договорами здійснюють в іноземній валюті, хоча не заборонено використовувати для цього і гривні (див. статтю "Імпорт послуг: валютне регулювання"). Є особливості і в нарахуванні ПДВ за придбаними від нерезидента послугами. Про це видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість у статті.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua