Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№13
Березень 2019
Тема номера:
ЗЕД: експортно-імпортні операції
Від редактора:

Шановні читачі!
Перед вами добірка матеріалів про експортно-імпортні операції. Оскільки валютні новації запрацювали лише місяць тому, ще не всі звикли до їх трансформації в обліку, а дехто поки тільки планує ЗЕД-операції.
Тому ми зібрали все потрібне й корисне в одному позачерговому номер...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Тема номера
Експорт послуг: податковий облік

Податковий облік операцій з експорту послуг має нюанси, пов'язані в основному з нарахуванням ПДВ. Для цілей ПДВ важливо правильно визначити місце постачання послуг, які експортуються, що в деяких випадках зробити нелегко. У сьогоднішньому матеріалі ми надаємо таблицю-підказку, яка допоможе вам у цьому.

Експорт послуг: особливості валютного регулювання

Експорт послуг – напевно, єдиний вид бізнесу, який від валютної лібералізації отримав не лише плюси, а й мінуси. Негативний момент пов'язаний з тим, що реформатори залишили поза увагою прийняті ще у 2017 році послаблення для експортерів. Як наслідок, валютний нагляд послуг після лібералізації став суворішим. Про нові правила валютного регулювання експорту послуг ви можете довідатися у статті.

Кредит-нота від нерезидента: особливості обліку

Кредит-нота – звичайне явище в ЗЕД-діяльності. Проте час від часу ми отримуємо запитання щодо того, як саме її показати в обліку. Воно й не дивно, адже відображення кредит-ноти в обліку прямо залежить від того, як саме її оформлено. Крім того, з деяких питань думка фіскального органу змінюється. Тож про це й поговоримо в статті.

Експорт товарів: податковий і бухгалтерський облік

Відображення в обліку операцій з експорту товарів має особливості. Такі моменти в цій статті й розгляне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Експорт товарів: нові правила валютного регулювання

Із 07.02.2019 набули чинності нові правила валютного регулювання експортно-імпортних операцій. Головний документ у цій сфері (Закон № 2473) було ухвалено давно, а ось підзаконні нормативи Нацбанк, судячи з усього, розробляв поспіхом. Інакше як пояснити той факт, що вже через місяць із моменту прийняття ключових "валютних" постанов Нацбанку вони зазнали масштабних правок? І лише зараз було скасовано "старі" валютні нормативи. Зрозуміло, що в цих динамічних змінах легко заплутатися. Тому сьогодні Б&З розгляне нові правила валютного регулювання експортних операцій з урахуванням останніх нововведень Нацбанку.

Експорт послуг: бухгалтерський облік

Під час розрахунків за експорт послуг переважно використовують іноземну валюту, хоча такі операції можна здійснювати й у гривнях. Бухгалтерський облік операцій експорту послуг у гривневих розрахунках зазвичай не викликає запитань, а ось у випадку з інвалютою необхідно враховувати ряд нюансів. У зв'язку з цим БУХГАЛТЕР&ЗАКОН нагадає основні правила бухгалтерського обліку операцій експорту послуг.

Імпорт послуг: бухгалтерський облік

Бухгалтерський облік операцій імпорту послуг зазвичай не викликає питань, але через те, що ми маємо справу з інвалютою, необхідно враховувати деякі нюанси. Про це й поговоримо в статті.

Імпорт послуг: валютне регулювання

Щодо імпорту послуг, то валютне регулювання відбувається в загальному порядку. Тобто всі валютні нововведення, які із 07.02.2019 запроваджено щодо імпорту товарів, стосуються й імпорту послуг. Проте, для того аби ви могли систематизувати нові валютні правила, у цій статті ми їх розглянемо окремо стосовно імпорту послуг.

Валютні новації: Нацбанк підкоригував нормативи

Не встигли валютні новації запрацювати, а Нацбанк уже вніс зміни до ухвалених ним місяць тому підзаконних нормативів. Причому всі новації набули чинності із 07.02.2019. Правок досить багато, але вони мають переважно уточнювальний характер. Крім того, Нацбанк скасував старі нормативи, і хоча кількість скасованих документів вражає (252!), насправді більшість із них регулювали зміни, які колись було внесено до скасованих нормативів. Пропонуємо до вашої уваги короткий огляд валютних новацій.

Імпорт товарів: облікові особливості

Приводом для написання цієї статті став лист до редакційної пошти: "Наше підприємство закуповує товар у нерезидента на умовах 100 % попередньої оплати (надалі закупівля товару буде здійснюватися і без попередньої оплати). Як визначати ціну придбання імпортного товару та суми ПДВ? Як і на основі яких документів відображати податковий кредит у декларації з ПДВ (які рядки декларації заповнювати)? Якими проводками в бухгалтерському обліку відображають таку господарську операцію?"

Імпорт товарів: нові правила валютного регулювання

Нові правила валютного регулювання операцій імпорту товарів загалом схожі з чинними до 07.02.2019. Однак є й важливі нововведення, які розглянемо в статті.

Імпорт послуг: податковий облік

Податковий облік операцій з імпорту послуг має особливості. Адже зазвичай розрахунки за такими договорами здійснюють в іноземній валюті, хоча не заборонено використовувати для цього і гривні. Є особливості і в нарахуванні ПДВ за придбаними від нерезидента послугами. Про це видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість у статті.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua