Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№21-22
Травень 2019
Тема номера:
ЗЕД-договори комісії?
Від редактора:

Шановні читачі!
Тему номера нашого видання присвячено ЗЕД-договорам комісії (на продаж і купівлю товарів). Облік таких операцій ми розглянули як для комітента, так і для комісіонера, адже в кожної сторони є свої особливості.
Наближається пора відпусток, тому, щоб бухгалтери могли спокійно...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Субвенція та придбання ОЗ: чи поставив Мінфін крапку в цьому питанні?

лист Мінфіну від 05.03.2019 р. № 35220-06-5/6300 

Прибутківець ліквідується: коли подати "прощальну" декларацію

роз'яснення з категорії 102.23 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

ІСІ & МУК: мінфінівська версія оподаткування дивідендів

лист Мінфіну від 06.03.2019 р. № 11210-09-5/6621 

Курсова різниця й упущена вигода: суд не знайшов зв'язку

постанова ВС від 30.05.2018 р. № 750/8676/15-ц 

Не авансом єдиним, або Які варіанти оплати електроенергії доступні бюджетній установі

лист ДКСУ від 18.03.2019 р. № 16-10-11/4879 

Придбання працівником за рахунок власних готівкових коштів: Мінфін остаточно завершив фіскальну епопею

Узагальнююча податкова консультація щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором суми доходу, виплаченого роботодавцем працівнику за товари (роботи, послуги), що були придбані таким працівником за рахунок власних готівкових коштів, затверджена наказом Мінфіну від 26.04.2019 р. № 181

Інвестор розпрощався з "кровними": податкова доля реінвестиції дивідендів

індивідуальна податкова консультація ГУ ДФС у м. Києві від 03.04.2019 р. № 1409/IПК/26-15-12-03-11 

Тема номера
ЗЕД-договори комісії на купівлю: нові правила валютного регулювання

Особливості валютного регулювання посередницьких договорів у нових валютних нормативах висвітлено вкрай лаконічно. Роз'яснень офіційних органів на цю тему немає, у зв'язку з чим виникають запитання. У цій статті ми розповімо про порядок валютного регулювання ЗЕД-договорів комісії на купівлю товарів.

ЗЕД-договори комісії на купівлю: облік у комітента

Найбільш поширеними у сфері ЗЕД стали договори комісії, за якими комітент-резидент доручає комісіонерові-резиденту придбати товар у нерезидента та здійснити його ввезення на митну територію України. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розгляне порядок ведення податкового й бухгалтерського обліку в комітента за такими договорами.

ЗЕД-договори комісії на купівлю товарів: облік у комісіонера

Особливість обліку операцій за ЗЕД-договором на купівлю товарів у комісіонера полягає в тому, що останній зазвичай придбаває іноземну валюту для виконання доручення комітента-резидента. Крім того, комісіонер часто оплачує митні платежі й замовляє для комітента додаткові послуги (наприклад, із перевезення товару).

ЗЕД-договори комісії на продаж: нові правила валютного регулювання

Договори комісії на продаж товарів у зовнішньоекономічній діяльності популярні не перший рік. Проте у світлі останніх нововведень у валютному регулюванні в практиків з'явилися певні питання, на які в цій статті відповість видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Читати всю статтю...
ЗЕД-договори комісії на продаж: облік у комітента

Порядок відображення в обліку комітента операцій за ЗЕД-договорами комісії на продаж має нюанси, адже зазвичай у таких договорах використовується іноземна валюта. Є також особливості в частині оподаткування ПДВ. У цій статті ми нагадаємо основні правила ведення податкового й бухгалтерського обліку за договорами ЗЕД-комісії у комітента.

ЗЕД-договори комісії на продаж: облік у комісіонера

Операції з майном комітента не впливають на фінансові результати комісіонера. У ЗЕД-договорах комісії на продаж у комісіонера за таким майном не виникає і податкових зобов'язань із ПДВ. Водночас щодо посередницьких послуг комісіонер у загальному порядку показує доходи (витрати) і відображає такі операції в обліку з ПДВ. У цій статті ми нагадаємо основні правила ведення обліку в комісіонера.

Аналітична палітра
Кодекс України з процедур банкрутства: банкрутство юридичних і фізичних осіб

На продовження теми, розпочатої в статті "Кодекс України з процедур банкрутства: вивчаємо новації", цю публікацію присвячено Книзі третій "Банкрутство юридичних осіб" і Книзі четвертій "Відновлення платоспроможності фізичної особи".

Кодекс України з процедур банкрутства: вивчаємо новації

19.04.2019 (через півроку після ухвалення Верховною Радою) Президент України нарешті підписав КУзПБ, який ще з 21.10.2019 мав повністю замінити свого профільного попередника – Закон про банкрутство, ставши реальним захисником прав кредиторів. Виходить, що Президент, маючи в розпорядженні всього 15 днів на підписання чи ветування, затягнув цей строк більше ніж на півроку. Отже, КУзПБ набрав чинності з порушеннями.

Читати всю статтю...
Бухгалтерські будні
Витрати на охоронну систему: як показати в обліку підприємства

Захистити майно підприємства – одне з головних завдань керівника такого підприємства. А завдання бухгалтера при цьому – правильно все відобразити в обліку. Які ж облікові рішення згодяться в цій ситуації, розгляньмо прямо зараз.

Бюджет
Витрати на охоронну систему: як показати в обліку бюджетної установи

Продовжуючи охоронну тематику, розпочату в статті "Витрати на охоронну систему: як показати в обліку підприємства", розглянемо бюджетну специфіку цього питання.

Бухгалтеру на замітку
"Дитяча" відпустка: порядок надання й практичні ситуації

На "дитячі" відпустки (як і на щорічні) поширюються норми щодо перенесення й продовження у зв'язку з хворобою працівника, проте порядок надання суттєво відрізняється. Розгляньмо практичні ситуації, пов'язані з такими відпустками.

"Дитяча" відпустка: тривалість та умови надання

Додаткові відпустки працівникам, які мають дітей, не належать до щорічних, але до їх тривалості не враховуються святкові й неробочі дні. Тож розглянемо найпоширеніші запитання, пов'язані з особливостями їх надання.

Відпустки-2019: основні акценти

Про надання щорічних відпусток написано чимало статей – усього не перечитаєш. Тому стисло розглянемо основні моменти, пов'язані з відпускною темою, наголосивши на найпоширеніших помилках. Особливу увагу приділимо відпускним дрібницям, за які можна поплатитися штрафом. Тож коротко про головне.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua