Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№23-24
Травень 2019
Тема номера:
Поворотна фінансова допомога
Від редактора:

Шановні читачі!
Найважливішою топ-новиною для бізнесу стала постанова Шостого апеляційного адміністративного суду від 14.05.2019 р. у справі № 826/8917/17, яка скасувала дію Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Як мінімізувати втрати бюджету: з'явилася методика оцінки фіскальних ризиків

Методика оцінювання фіскальних ризиків, затверджена постановою Кабміну від 24.04.2019 р. № 351

Squeeze-out очима Мінфіну, або Як оподатковувати викуп акцій у міноритарних акціонерів

Узагальнююча податкова консультація щодо оподаткування операцій обов'язкового продажу акцій акціонерами на вимогу особи, яка є власником домінуючого контрольного пакета, затверджена наказом Мінфіну від 26.04.2019 р. № 181

Неприбутківця "повторно" включили до Реєстру посеред року: як після цього звітувати

роз'яснення з категорії 102.04 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

Як видатки установи проводять через небюджетні рахунки в Казначействі

лист ДКСУ від 17.01.2019 р. № 16-04-04/1193  

Податкову звітність платника підписав аудитор: чи буде порушення?

роз'яснення з категорії 135.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

Дисконтування й податки в орендних відносинах: банківські маневри

лист Нацбанку від 07.03.2019 р. № 60-0007/13263 

Мінфін дозволив податківцям "викосити" МСБО-амортизацію законсервованих ОЗ

лист Мінфіну від 22.04.2019 р. № 11210-09-63/11170, лист ДФСУ від 15.05.2019 р. № 15340/7/99-99-15-02-02-17, індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 26.04.2019 р. № 1887/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Експорт послуг і робіт нарешті поза валютним наглядом

постанова Нацбанку "Про встановлення винятків та (або) особливостей запровадження граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і внесення змін до деяких нормативно-правових актів" від 14.05.2019 р. № 67  

Блокування ПН/РК: чергова версія "покращення" від Уряду

постанова Кабміну "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 117" 

Сплата ЄСВ й подання звітності особами, які здійснюють незалежну діяльність

лист ДФСУ від 12.04.2019 р. № 12340/7/99-99-13-02-01-17 

Бюджетна звітність і Ко: свіжі правки від Мінфіну

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України" від 27.03.2019 р. № 123  

Тема номера
Фінансові запозичення у звітності за МСФЗ: оцінки

Одним із найпопулярніших способів покриття тимчасового браку оборотних коштів є позика, і, зокрема, така її форма, як поворотна фінансова допомога. Із початку діяльності та в подальшому через подібні договори власники або інші небайдужі до долі компанії особи можуть за лічені години вирішити проблему з тимчасовими касовими розривами. Щоправда, у разі неналежних оцінки й обліку такі угоди стають об'єктом прискіпливої уваги представників контролюючих органів. У цій статті розглянемо оцінку фінансових запозичень компаніями, які перейшли на застосування МСФЗ.

Бухгалтерський облік поворотної фінансової допомоги в сторін за П(С)БО

Оскільки бухгалтерський облік поворотної фінансової допомоги має безпосередній вплив на податковий облік, розгляньмо практичні приклади відображення таких операцій у позичальника й позикодавця.

Поворотна фінансова допомога у формі № 1ДФ: надання й повернення

Підприємства нерідко надають безвідсоткові позики працівникам і фізособам, які й кваліфікуються за ПКУ як поворотна фінансова допомога. Проте з метою оподаткування ПДФО дуже важливо, хто й кому надав позику, на який строк і чи погашає її боржник. Тож коротко про головне.

Фінансові запозичення у звітності за МСФЗ: відображення в обліку

Зробивши первісні оцінки виданих або отриманих запозичень, а також необхідні розрахунки на подальші періоди, підприємство має забезпечити їх належне відображення в обліку на дату кожної операції та на звітні дати. Та й, звісно, коректно відобразити їх у фінансовій звітності.

Бухгалтерський облік поворотної фінансової допомоги за П(С)БО: проблема дисконтування

Порядок відображення в бухгалтерському обліку поворотної фінансової допомоги (ПФД) останнім часом викликає жваві дискусії. А через те, що це безпосередньо впливає на податковий облік, до тлумачення норм П(С)БО вже підключилися податківці й суди.

Поворотна фінансова допомога як фінансова послуга

На практиці бувають випадки, коли договори ПФД сторони намагаються визнати недійсними у зв'язку з тим, що вони кваліфікуються як договори надання фінансових послуг. Про це й поговоримо в статті.

Поворотна фінансова допомога: головні моменти

Поворотна фінансова допомога (ПФД) – досить зручний інструмент поповнення обігових коштів. До таких операцій зазвичай звертаються "дружні" суб'єкти господарювання, які можуть на безпроцентній основі позичити кошти. Водночас під час укладення таких договорів необхідно врахувати низку моментів, які розгляне у статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Читати всю статтю...
Якщо поворотну фінансову допомогу не повернено: податкові наслідки

На практиці іноді так трапляється, що поворотну фінансову допомогу не повертають. Докладніше про сплив строку позовної давності йдеться в публікації "Поворотна фінансова допомога: головні моменти". Як це впливає на податковий облік, розглянемо в статті.

Оподаткування операцій із поворотною фінансовою допомогою

Порядок відображення поворотної фінансової допомоги в податковому обліку загалом нескладний. Однак є нюанси, які потрібно врахувати платникам єдиного податку. У платників податку на прибуток головна проблема полягає в невизначеності бухгалтерського обліку таких операцій. Про це й розповімо в статті.

Аналітична палітра
Яких норм Закону № 877 повинні дотримуватися органи Держпраці

Доки органи Держпраці під час здійснення заходів державного контролю керувалися Порядком № 295, часто можна було почути від інспектора праці, що на їх Закон № 877 не поширюється. Проте деякі норми цього Закону є обов'язковими під час проведення заходів державного контролю. Після визнання Постанови № 295 нечинною, на обов'язкові норми із Закону № 877 варто звернути особливу увагу. Проаналізуємо їх, аби роботодавці змогли ними скористатися, а органи Держпраці – дотримуватися.

Бухгалтерські будні
Порушення мінімальних державних гарантій в оплаті праці

Це той випадок, коли фінансовий штраф застосовують за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення, а тому суми набігають мільйонні. Оскільки усталену практику вже маємо, можемо чітко визначити, які саме дії інспектори праці розцінюють як порушення мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

Штрафи в розмірі мінімальної зарплати: робочий час і час відпочинку

Порушення вимог КЗпП щодо робочого часу та відпочинку допускаються досить часто. Власне, не завжди це вина роботодавця, адже деякі норми виписано так, що дотриматися їх просто неможливо. Тож які це порушення?

Дискусійний клуб
Інспекційні відвідування інспекторами праці – поза законом

Минулого тижня відбулася важлива подія для всіх роботодавців – порядок здійснення Держпраці державного нагляду (контролю) визнано нечинним. Юристи й експерти говорили про його невідповідність законодавству ще з моменту ухвалення, проте судові розгляди позовів затягнулися аж на два роки. Розберімося, чи можуть тепер інспектори праці навідуватися з перевіркою на підприємство та якими нормативними актами вони керуються.

Бухгалтерський світ: події та люди
Кар'єра бухгалтера: п'ять якостей, що допоможуть досягти успіху

Поговоримо про якості, які завжди допомагали мені рухатися вгору кар'єрними сходинками.

Читати всю статтю...
Бюджет
Держдивіденди-2019: преференції знизилися, ставки зросли

Приводом для написання цієї статті стало ухвалення низки важливих змін до порядку визначення частини чистого прибутку, дивідендів держпідприємств і відповідних ставок відрахування до бюджету.

Бухгалтеру на замітку
Коригування заробітку (середньої зарплати) для оплати відпустки

Щойно починається відпускна пора, одразу ж виникають питання щодо обов'язку підприємства коригувати середню зарплату під час обчислення відпускних, адже механізм такого коригування не передбачено жодним нормативним актом (маємо лише численні роз'яснення Мінсоцполітики). Розгляньмо конкретні приклади.

Читати всю статтю...
Індексація зарплати в запитаннях-відповідях

Тема індексації зарплати не втрачає своєї актуальності. Причини – недосконалість законодавчих актів і великі штрафи за непроведення цієї процедури. Розгляньмо найпоширеніші запитання наших читачів.

Лікарняні й декретні: розбираємо тонкощі розрахунків

Під час нарахування лікарняних і декретних дуже важливо правильно зробити розрахунок середньої зарплати. Найпоширеніші запитання пов'язано з визначенням страхового стажу за останні 12 місяців і розрахункового періоду, а також із підрахунком календарних днів у ньому. Тож відповімо на ті з них, що виникли в наших передплатників.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua