Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№49-50
Листопад 2019
Тема номера:
Cпонсорство
Від редактора:

Шановні читачі!
Тему номера ми присвятили обліково-податковим аспектам спонсорської допомоги, адже час від часу саме це питання турбує вас.
Традиційно відповідаємо на ваші запитання. Сподіваємося, що наша праця буде для вас корисною. Чекаємо на зворотний зв'язок і завжди готові стати в при...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Методика визначення предмета закупівлі: поради Мінекономрозвитку

лист МЕРТ від 20.08.2019 р. № 3301-04/34980-06  

Читати всю статтю...
Типову форму рішення про місцевий бюджет оновлено з 1 січня 2020 року

накази Мінфіну "Про внесення змін до Типової форми рішення про місцевий бюджет" від 23.09.2019 р. № 392 та "Про внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України" від 07.08.2019 р. № 336

Читати всю статтю...
Оприбуткування безхазяйного майна: поради бюджетникам від Мінфіну

лист Мінфіну від 01.10.2019 р. № 35120-04-3/24616  

Читати всю статтю...
Статус єдинника пов'язаний не лише з наявністю відповідної реєстрації: позиція суду

постанова ВС/КАС від 01.10.2019 р. у справі № 2040/6178/18  

Читати всю статтю...
Коли переговорна процедура в тендері виправдана?

лист МЕРТ від 02.10.2019 р. № 3304-02/40415-02 

Читати всю статтю...
Мінфін оновив правила повернення надміру сплачених сум податків

Порядок інформаційної взаємодії Державної фіскальної служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені, затверджений наказом Мінфіну від 11.02.2019 р. № 60

Читати всю статтю...
Фінальна звітність для ДПС: за якою формою подати ліквідаційний баланс

роз'яснення з категорії 102.23.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

Читати всю статтю...
Феміда розплющила податківцям очі: МСФЗ-амортизацію нараховують, навіть, коли ОЗ на "відпочинку"

рішення Донецького окружного адміністративного суду від 04.11.2019 р. № 200/11764/19-а  

Читати всю статтю...
Увага! Нацбанк оновив форми розрахункових документів

постанова Правління НБУ "Про затвердження Змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті" від 06.11.2019 р. № 127 

Читати всю статтю...
Аванс на відрядження й остаточні розрахунки в бюджеті – безготівкові!

постанова КМУ "Деякі питання здійснення виплат працівникам бюджетних установ" від 03.11.2019 р. № 918 

Читати всю статтю...
Тема номера
Спонсорство: податковий і бухгалтерський облік в одержувача

У статті "Податковий і бухгалтерський облік у спонсора" ми розглянули особливості відображення операцій, пов'язаних із наданням спонсорської допомоги, в обліку спонсора. Продовжуючи порушену тему, у цій статті ми розповімо про податковий і бухгалтерський облік цих операцій в одержувача спонсорської допомоги.

Читати всю статтю...
Податковий і бухгалтерський облік у спонсора

На податковий і бухгалтерський облік операцій, які здійснюють у межах спонсорських договорів, впливає їх правова природа. Ці питання ми розглянули в статті "Спонсорство: правові особливості". У цій статті розповімо про особливості, пов'язані з відображенням таких операцій у податковому та бухгалтерському обліку спонсора.

Читати всю статтю...
Спонсорство: правові особливості

Спонсорство давно зарекомендувало себе як ефективний рекламний хід. Формально такі заходи не належать до рекламних, хоча часом розмежувати їх досить складно. А зробити це необхідно, оскільки законодавство містить низку заборон на рекламу певних товарів, зокрема алкогольних напоїв, які на спонсорство не поширюються. Причому за рекламні порушення передбачено штрафні санкції, які іноді застосовують і до спонсорських договорів. Про це й поговоримо в статті.

Читати всю статтю...
Аналітична палітра
Новації Кодексу з процедур банкрутства в частині відповідальності керівника за борги компанії

Кодекс України з процедур банкрутства, що набув чинності 21.10.2019, привніс чимало новацій до процедури банкрутства. До одного з таких нововведень можна зарахувати й збільшення норм, що передбачають відповідальність керівника за борги підприємства-банкрута. Ця тема вже давно хвилює кредиторів, адже часто вони стикаються із ситуацію, коли стає зрозуміло, що стягнути борги з підприємства-боржника не вдасться, а причиною цьому можуть бути дії керівництва боржника. Отже, розгляньмо, що ж змінилося в цій частині.

Читати всю статтю...
Бухгалтерські будні
Організовуємо місце для автомобілів клієнтів: облік гостьової парковки

Аби справити гарне враження на своїх гостей, компанії часто вдаються до облаштування гостьової території різними зручностями. Не останнє місце у списку комфортних фішок посідають гостьові парковки. Саме про них, а точніше про особливості їх обліку, і йтиметься в цій статті.

Читати всю статтю...
Резидент надає послуги гарантійного ремонту в Україні від імені нерезидента: особливості обліку

Підприємство-резидент – платник ПДВ надає послуги з гарантійного ремонту в Україні від імені нерезидента за договором. Який облік та оподатковування цих операцій?

Читати всю статтю...
Запитували? Відповідаємо
Замість списання витрат зарахували до бібфондів: як виправити

Бюджетна установа торік придбала 5 книжок (довідники) по 700 грн кожна, які оприбуткувала на субрахунок 1112 "Бібліотечні фонди" в загальній сумі 3500 грн. Після видачі в користування нараховано знос у загальній сумі 1750 грн. Проте бібліотеки в бюджетній установі немає. Чи маємо право брати книжки на облік на цей субрахунок? Якщо ні, то як виправити помилку?

Читати всю статтю...
Даруємо м'яким меблям друге життя: облікові маневри перетяжки стільців

Підприємство – платник податку на прибуток і платник ПДВ вирішило з наявних на складі залишків покривал зробити перетяжку стільців. Які в такому разі будуть наслідки в обліку та чи потрібно збільшувати балансову вартість цих стільців?

(Ілля К.)

Читати всю статтю...
Підприємець
ФОП переходить із загальної системи оподаткування на спрощену: порядок реєстрації

Підприємець самостійно обирає систему оподаткування, яку вважає більш комфортною для ведення бізнесу. Проте непоодинокі ситуації, коли підприємець, пропрацювавши якийсь час на одній системі, вирішує перейти на іншу. У цій статті ми розповімо, як правильно перейти із загальної системи оподаткування на спрощену.

Читати всю статтю...
Бухгалтеру на замітку
Списки допризовників: подаємо до 1 грудня у військкомати

Наближається кінець року, а отже роботодавцям необхідно подати до військкомату список громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць. Але, як завжди, виникають питання: коли подавати? куди подавати? яку відповідальність передбачено за неподання цього документа? Тож відповіді на них дамо в цій статті.

Читати всю статтю...
Як обліковувати кліше в друкарні

Приводом для написання цієї статті стало питання клієнта з проханням пояснити особливості обліку кліше в друкарні.

Читати всю статтю...
Підсумований облік робочого часу: запровадження й оформлення

Більшість підприємств стикається з підсумованим обліком робочого часу. Навіть якщо підприємство не працює безперервно, все одно є такі категорії, як охоронники і сторожі. Вони працюють і в вихідні дні, і в нічний час. Тож без підсумованого обліку робочого часу тут не обійтися. Тому з'ясуємо, як запровадити й документально оформити такий режим роботи.

Читати всю статтю...
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua