Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Благодійна допомога учасникам АТО та членам їхніх сімей
Ірина Петрусенко, експерт, ЛІГА:ЗАКОН

Документ:

Кому читати:

особам, які надають благодійну допомогу на користь учасників бойових дій або членів їхніх сімей та особам які таку допомогу отримують, волонтерам

Що сталося:

ДФСУ роз'яснила порядок надання благодійної допомоги учасникам АТО

ДФСУ відзначилася новим роз'ясненням, яке є першим офіційним роз'ясненням порядку надання благодійної допомоги на користь учасника бойових дій або членів його сім'ї.

У листі фіскали дійшли висновку, що юрособа-благодійник, яка надає допомогу на користь учасника бойових дій або членів його сім'ї, несе обов'язок щодо контролю за цільовим використанням коштів одержувачами благодійної допомоги. І тільки за умови документального підтвердження цільового використання такої допомоги її сума не включається до оподатковуваного доходу. Також ДФСУ звернула увагу на те, що:

Благодійник – юридична особа після підтвердження одержувачами благодійної допомоги, які мають статус учасників бойових дій і членів їхніх сімей, цільового використання коштів указує відомості про надані суми благодійної допомоги в податковій звітності.

(лист від 05.11.2014 р. № 6280/6/99-99-17-03-03-15)

Тобто ДФСУ встановила такі умови звільнення від оподаткування благодійної допомоги на користь учасників бойових дій і членів їхніх сімей:

• надання благодійної допомоги з обов'язковим підтвердженням цільового використання;

• обов'язок благодійника контролювати цільове використання благодійної допомоги;

• відображення благодійником суми наданої допомоги в розрахунку за ф. № 1ДФ тільки після того, як він отримає від одержувача допомоги підтвердні документи.

Нагадаємо, що 26.09.2014 р. набув чинності Закон № 1668, яким було суттєво змінено порядок оподаткування благодійної допомоги, що надається, зокрема, учасникам бойових дій, які брали безпосередню участь в АТО, і членам їхніх сімей.

Про неможливість надання саме неоподатковуваної благодійної допомоги та зовсім недопомогу волонтерам від авторів Закону № 1668 видання "БУХГАЛТЕР&ЗАКОН" писало в матеріалі "Особливості оподаткування благодійної допомоги для учасників АТО" (№ 39 за 2014 рік).

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua