Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Декларування доходів ФОП на загальній системі оподаткування: роз'яснення ДФСУ
Ірина Петрусенко, експерт, ЛІГА:ЗАКОН

Документ:

Кому читати:

ФОП на загальній системі оподаткування

Що сталося:

надано роз'яснення щодо декларування доходів ФОП на загальній системі оподаткування

Податківці коментованим листом нагадали, що з 1 січня 2017 року розпочинається кампанія декларування.

До того ж контролери зауважили, що з 1 січня 2017 року податкову декларацію про майновий стан та доходи буде змінено, а саме:

• кількість додатків зменшено з чотирьох до двох, у яких платники податків здійснюють розрахунок податкових зобов'язань з урахуванням понесених витрат: розрахунок інвестиційного прибутку (додаток Ф1) та розрахунок податкових зобов'язань самозайнятими особами (додаток Ф2);

• змінено порядок розрахунку податкових зобов'язань з доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, з урахуванням змін щодо порядку сплати авансових платежів з ПДФО;

• уточнено показники податкової декларації з урахуванням введення в дію ставки ПДФО у розмірі 18 %.

Читайте про це матеріал "Мінфін оновив форму декларації про майновий стан і доходи" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 45 за 2016 рік).

У зв'язку з впровадженням ставки ПДФО у розмірі 18 відсотків та скасуванням пп. "є" п. 176.1 ПКУ, у платників податку, які отримували доходи від двох та більше податкових агентів у розмірі, визначеному пп. "є" п. 176.1 ПКУ, за результатами 2016 року не виникає обов'язку щодо подання декларації.

Фізичні особи – підприємці (далі – ФОП), крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, з 1 січня 2016 року авансові платежі з ПДФО розраховують та сплачують згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). При цьому авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Отже, зважаючи на вказані зміни, протягом звітного (податкового) року:

– авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб формуються у платника податку в ІКП як переплата, а нарахування податкових зобов'язань здійснюються за даними податкової декларації за відповідний звітний (податковий) період. При цьому платник податків визначає суму податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету, за результатами звітного (податкового) року в рядку 1.1 додатка Ф2, яка переноситься до графи 6 рядка 10.7 податкової декларації;

– інформаційно платник податків у рядках 1.2 – 1.4 додатка Ф2 зазначає суму сплачених авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб; залишок суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті або поверненню з урахуванням сплачених авансових платежів, при цьому такі показники в ІКП платника податків не відображаються.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua