Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Трансформуємо старі бюджетні субрахунки у нові: з'явився мануал
Роман Карп'юк, експерт, ЛІГА:ЗАКОН

Документ:

Кому читати:

бюджетним установам та організаціям

Що сталося:

Мінфін розробив трансформаційну таблицю для переведення старих рахунків бухобліку на нові

Набирає чинності:

з 1 січня 2017 року

Починаючи з 2017 року бюджетним установам доведеться вчергове підкорювати вершини вітчизняної бухгалтерської методології.*

* Докладніше про бухгалтерські нововведення у держсекторі читайте в матеріалі "Модернізація бухобліку в держсекторі: що очікує бухгалтерів у 2017 році" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 52 за 2016 рік).

Однією з таких вершин є новий План рахунків. Власне, він і є початковою точкою для подальшого переходу на нову методологію облікового процесу.

Коментовані рекомендації, судячи зі змісту, спрямовані зробити цей перехід зручнішим, адже побудовані у вигляді таблиці для співставлення старих субрахунків із новими.

Нагадаємо, у новому Плані рахунків коди субрахунків мають дещо незвичну структуру, де перша цифра балансового рахунка визначає клас рахунків, друга – номер синтетичного рахунка, третя – ідентифікатор суб'єкта державного сектору, четверта – номер субрахунка (крім рахунків класу 9 та класу 0).

При цьому ідентифікатор суб'єкта державного сектору має власну кодифікацію, а саме: цифрою 1 позначаються розпорядники бюджетних коштів, 2 – державні цільові фонди, 3 – державний бюджет, 4 – місцеві бюджети, 5 – рахунки органів Казначейства.

Наочно демонструють такий підхід до формування коду субрахунка, зокрема, і коментовані рекомендації. Поряд із запропонованими до застосування новими субрахунками майже завжди присутній субрахунок у дужках, наприклад: 1011 (1021) Земельні ділянки.

Так от, перший субрахунок позначає земельні ділянки розпорядника бюджетних коштів, а другий (у дужках) – такі ж земділянки державного цільового фонду.

Крім того, трансформаційна таблиця містить ще один цікавий нюанс, вартий уваги. Для деяких старих субрахунків запропоновано одразу декілька варіантів нових субрахунків і навпаки. Для наочності покажемо два фрагменти таблиці:

101 Земельні ділянки

1011 (1021) Земельні ділянки

1010 (1020) Інвестиційна нерухомість

<...>

211 Молодняк тварин на вирощуванні

212 Тварини на відгодівлі

213 Птиця

214 Звірі

215 Кролі

216 Сім'ї бджіл

217 Доросла худоба, вибракувана з основного стада

218 Худоба, прийнята від населення для реалізації

1714 (1724) Поточні біологічні активи тваринництва

Очевидно, це пов'язано з тим, що новий План рахунків передбачає інший підхід до класифікації активів, зобов'язань і капіталу; відтак, у момент перенесення залишків зі старих рахунків потрібно буде згрупувати або виділити окремі об'єкти обліку.

Насамкінець зауважимо, що для узагальнення інформацію про операції з перенесення залишків можна оформити за допомогою меморіального ордера за формою № 274 (бюджет) або № 274-авт (бюджет).

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua