Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Увага! Нацбанк втричі знизив граничну суму розрахунків з фізособами
Галина Зубар, головний редактор Б&З, ЛІГА:ЗАКОН

Документ:

Кому читати:

суб'єктам господарювання, фізичним особам

Що сталося:

Нацбанк обмежив суму розрахунків між підприємством (підприємцем) та фізособою до 50 тис. грн

Набирає чинності:

04.01.2017 р.

Поява коментованої Постанови є нічим іншим як боротьбою Регулятора з готівковим обігом, що неодноразово лунало з вуст його представників. Та й підвищення мінімальної зарплати заради виведення доходів з тіні відіграло не останню роль. Отже, з 4 січня гранична сума розрахунків готівкою між фізособою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня встановлюється у розмірі 50 тис. грн, а не 150 тис. грн, як це було кілька років поспіль.

Крім того, розрахунки фізосіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, також обмежуються розміром 50 тис. грн.

Тобто відтепер фізособи мають право здійснювати розрахунки на суму, яка перевищує 50 тис. грн, через перерахування коштів з поточного рахунка на поточний рахунок, унесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки (у т. ч. у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

При цьому, як і раніше, безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень і банки зобов'язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі.

Гранична сума розрахунків готівкою підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня лишається незмінною – у розмірі 10 тис. грн.

Контроль за дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) згідно з ПКУ здійснюватимуть органи ДФС.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua