Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, БУХГАЛТЕР & ЗАКОН, 2017, 01, №03

Шановні читачі!

"Не вмер Данило, так технічна помилка задавила", – так неофіційно коментують ситуацію з ліквідацією податкової міліції в Апараті Верховної Ради. Нагадаємо, Мінфін у початковому проекті податкової реформи хотів ліквідувати її вже з 1 січня 2017 року. Але під час роботи над законопроектом у стінах Ради депутати вирішили відкласти "операцію-ліквідацію" до набрання чинності новим законом про фінансову поліцію, що цілком логічно. "Не вмер Данило".

Щоправда, депутати так захопилися внесенням поправок до урядового законопроекту про податкову реформу (який зрештою й став Законом України від 20.12.2016 р. № 1797-VIII), що припустилися технічної помилки, яка мало не стала сенсацією. Вносячи доповнення, вони змістили пункт 133 про ліквідацію податкової міліції на одну позицію вниз (і став він 134-м). При цьому забули змінити норму перехідних положень, яка відкладає ліквідацію, тож вона, як і раніше, посилається на пункт 133 цього Закону, який тепер до ліквідації стосунку не має. Вийшло, що новий "ліквідаційний" 134-й пункт, як і Закон № 1797 загалом, набув чинності з 1 січня. "Технічна помилка задавила".

Але радість була недовгою. Як мокрим рядном, накрив платників роз'ясненням податковий комітет ВР, повідомивши, що цій помилці не слід надавати великого значення, її буде виправлено найближчим часом окремим законопроектом, а податкова міліція продовжує працювати. Сенсації не вийшло.

Міністр фінансів, слід віддати йому належне, пообіцяв найближчим часом внести в Раду новий законопроект про фінансову поліцію. "Ні кроку назад", – сказав Міністр. Але це вже буде новий акт циркової вистави під куполом Верховної Ради. І, можете бути певні, нудно не буде.

З повагою

Юрій Циганок, керівник бухгалтерського напрямку компанії ЛІГА:ЗАКОН

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua