Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Сумісник на підприємстві: що з розміром МЗП
Ірина Петрусенко, експерт, ЛІГА:ЗАКОН

Чи потрібно працівнику, що працює за сумісництвом, донараховувати заробітну плату до розміру мінімальної?

(Олена)

Основне правило нарахування заробітної плати сумісникам – оплату здійснюють за фактично виконану роботу (ст. 1021 КЗпП, п. 5 Положення № 43).

Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.

Умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій визначаються Кабінетом Міністрів України.

(ст. 1021 КЗпП)

При встановленні сумісникам з погодинною оплатою праці нормованих завдань на основі технічно обґрунтованих норм оплата провадиться за кінцевими результатами за фактично виконаний обсяг робіт.

Одержана за роботу за сумісництвом заробітна плата при підрахунку середнього заробітку по основній роботі не враховується, крім випадків, передбачених пунктом 10 цього Положення.

(п. 5 Положення № 43)

Нагадаємо, що сумісника може бути прийнято на роботу:

• на повний робочий день – у такому випадку працівнику призначається 100 % посадового окладу;

• на умовах неповного робочого часу – праця оплачується пропорційно до відпрацьованого часу (ст. 56 КЗпП).

Бухгалтер нараховує зарплату (ст. 56 КЗпП):

– у разі погодинної оплати праці – на підставі табеля обліку використання робочого часу й окладу, установленого в штатному розписі підприємства (у т. ч. із урахуванням доплат, надбавок, передбачених умовами оплати праці для цієї посади в трудовому договорі);

– у разі відрядної оплати праці – за кінцевим результатом, тобто за фактично виконаний обсяг робіт на підставі первинних документів з обліку виробітку (наприклад, відрядних нарядів).

Як відомо, розмір мінзарплати у 2017 році становить 3200 грн. Вимога про нарахування заробітної плати в розмірі не нижче мінімальної заробітної плати (далі – МЗП) повною мірою поширюється і на сумісників. Жодних особливостей тут немає.

Відповідно, якщо сумісник працює в режимі повного робочого часу, розмір нарахованої йому зарплати має бути не менше 3200 грн.

Якщо ж сумісник працює в режимі неповного робочого часу, або частину місяця не працював з поважної чи неповажної причини, мінімальний розмір його зарплати визначається пропорційно до фактично відпрацьованого часу щодо норми робочого часу в цьому місяці (ч. 5 ст. 31 Закону про оплату праці). Тобто в разі застосування неповного робочого часу оплату праці провадять пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку (ч. 2 ст. 56 КЗпП).

Наприклад, якщо працівник працює на 0,5 ставки, то йому мають нарахувати за відпрацьовану норму праці не менше 1600 грн (3200 грн х 0,5).

Якщо ж такий працівник частину місяця хворів чи перебував у відпустці, потрібно зробити ще один пропорційний розрахунок, визначивши мінімальний розмір зарплати пропорційно до виконаної нормі праці (до відпрацьованого часу).

Крім того, окремо зазначимо про внутрішніх сумісників. Якщо на підприємстві є штатні працівники, які одночасно працюють на цьому ж підприємстві на іншій посаді (роботі), то підсумовувати зарплати за двома місцями роботи для зіставлення з 3200 грн не можна. Вимогу про оплату праці в розмірі не нижче МЗП потрібно виконувати окремо в розрізі кожного трудового договору (за основним місцем роботи та за сумісництвом). А ось, чи підсумовувати всі доходи внутрішнього сумісника в одного роботодавця для нарахування додаткової бази з ЄСВ – читайте в матеріалі "Зміни в оплаті праці та нарахування ЄСВ у прикладах" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 05 за 2017 рік).

1. КЗпПКодекс законів про працю України від 10.12.71 р.

2. Закон про оплату праціЗакон України "Про оплату праці" від 24.03.95 р. № 108/95-ВР.

3. Положення № 43 – Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затверджене спільним наказом Мін'юсту, Мінфіну та Мінпраці від 28.06.93 р. № 43.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua