Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, БУХГАЛТЕР & ЗАКОН, 2017, 02, №07

Шановні читачі!

Хочу повідомити, що 9 лютого відбулося чергове засідання Громадської ради при ДФСУ спільно з представниками Мінфіну, де останні, зокрема, висловили готовність погодитися з тим, що П(С)БО 22 в цьому році не застосовується. І підтвердити це листом.

Утім, як ми вже раніше інформували, на погодженні в Державній регуляторній службі на цей час перебуває проект наказу про внесення змін до П(С)БО 22, яким запропоновано запровадити чотири критерії його застосування в частині коригування показників річної фінансової звітності, а саме, якщо:

– більшість населення зберігає свої заощадження у формі немонетарних активів або у порівняно стабільній іноземній валюті;

– продаж і придбання активів на умовах відстрочення платежу здійснюється за цінами, які компенсують очікувану втрату купівельної спроможності грошей протягом періоду відстрочення платежу;

– відсоткові ставки, заробітна плата та ціни індексуються згідно з індексом цін;

– досягнуто значення кумулятивного приросту інфляції 100 й більше відсотків.

Загальновідомо, що ці критерії повністю запозичено з МСБО 29.

Загалом, на сьогодні чимало фінансових компаній, що застосовують МСБО, відкрито говорять про незастосування МСБО 29, оскільки наведені в ньому критерії не виконуються. Отже, цілком логічно буде стверджувати, що відсутність вимоги в МСБО проводити коригування показників річної фінансової звітності не дає права суперечити в цій частині й вітчизняним П(С)БО. Тож чекаймо на лист від Мінфіну та прийняття відповідних НПА.

Дякую за довіру! Читайте БУХГАЛТЕР&ЗАКОН і пам'ятайте: Закон на вашому боці!

З повагою

Галина Зубар,

головний редактор Б&З,

ЛІГА:ЗАКОН

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua