Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, БУХГАЛТЕР & ЗАКОН, 2017, 02, №09

Шановні читачі!

"Ліквідована – не ліквідована, ліквідована – не ліквідована..." – свою версію популярної дитячої гри "Кохає – не кохає" розіграли депутати Верховної Ради минулого тижня. У результаті за поправку в законопроекті 0940, що повертає податкову міліцію в правове поле, не знайшлося достатньої кількості голосів.

Урешті-решт задоволені всі учасники гри: і депутати, які приміряли на себе тогу захисників бізнесу, і виконавча влада, що не бажає втрачати силовий інструмент для вибивання грошей у бюджет. Адже фактично податкова міліція все одно продовжує роботу доти, доки не набуде чинності новий закон про фінансову поліцію. Так то вже невдало було прописано перехідні положення передноворічного Закону України від 20.12.2016 № 1797-VIII, залишивши можливість трактування як у той, так і в інший бік.

І тут саме б час пришвидшити роботу над новим законом. Тим паче, що невдовзі виповниться рік, як у Раді було зареєстровано депутатський законопроект № 4228 "Про фінансову поліцію", на основі якого Мінфін згодом розробив і виніс на затвердження Кабміну свій проект. Та от нещастя: після розгляду проекту на засіданні Уряду Прем'єр-міністр виніс резолюцію: "створити робочу групу з розгляду концепції...". Наче й не було раніше ніякого проекту...

Але є й хороша новина. Зовсім нещодавно слідчий суддя Дарницького райсуду м. Києва відмовив податковим міліціонерам у доступі до матеріалів, що містять банківську таємницю. В ухвалі в справі № 753/63/17 він указав, що з 01.01.2017 не бачить правових підстав для діяльності податкової міліції.

Тож, поки депутати з Урядом захоплені політичними ігрищами, судова практика може внести свої корективи в розвиток подій навколо "ліквідації" податкової міліції.

З повагою

Юрій Циганок, керівник бухгалтерського напрямку компанії ЛІГА:ЗАКОН

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua