Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, БУХГАЛТЕР & ЗАКОН, 2017, 03, №10-11

Шановні читачі!

Минулого тижня головним ньюсмейкером новин був саме Мінфін. Так, неочікувано з 1 березня набрали чинності оновлені:

ПДВ-звітність і порядок її заповнення;

податкова накладна і порядок її заповнення.

І якщо з ПДВ-звітністю все більш-менш зрозуміло та є час на її вивчення, то з податковою накладною ситуація гірша. Оскільки нова форма податкової накладної набрала чинності з 1 березня, то з цієї дати навіть лютневі податкові накладні потрібно реєструвати в ЄРПН за новою формою. А дехто, не відаючи про існування нової форми податкової накладної, встиг лютневі податкові накладні зареєструвати в ЄРПН за старою формою, чим, відповідно до чинного законодавства, автоматично позбавив покупців права на податковий кредит. Проте 2 березня в Електронному кабінеті платника податків ДФСУ розмістило повідомлення про те, що задля створення комфортних умов для платників ПДВ та доопрацювання програмного забезпечення реєструватиме в ЄРПН податкові накладні / розрахунки коригування за новою формою лише з 16 березня. Звісно, таку ініціативу податківців можна привітати, бо й вони, як виявилось, не готові до таких стрімких змін. Однак жодної юридичної сили таке повідомлення не має, адже суперечить п. 3 Порядку заповнення податкової накладної. Натомість податківцям логічно було б видати хоча б відповідний лист. Тож чекаємо.

Крім того, наразі не до кінця зрозуміла ситуація з кодами послуг, адже змін до ДКПП так і не внесено. Розлогіше про все – у свіжому номері нашого видання.

На окрему увагу заслуговує набрання чинності формами заяв про внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру отримувачів бюджетної дотації та про зняття сільськогосподарського товаровиробника з реєстрації як отримувача бюджетної дотації. Відповідний наказ набрав чинності лише 2 березня, оскільки "Урядовий кур'єр" публікував його частинами. Знову технічна помилка. Усі подробиці – у свіжому номері видання.

Тему номера видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН присвячено правовим та обліковим особливостям форс-мажорних обставин. Від них, як відомо, не застрахований ніхто, а в разі їх настання діяти треба завжди грамотно. Якщо ж доведеться звернутися до представників Феміди – огляд судової практики в цій частині до ваших послуг.

Залишайтеся з нами, читайте БУХГАЛТЕР&ЗАКОН і пам'ятайте: Закон на вашому боці!

З повагою

Галина Зубар,

головний редактор Б&З,

ЛІГА:ЗАКОН

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua