Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, БУХГАЛТЕР & ЗАКОН, 2017, 04, №14-15

Шановні читачі!

Минулого тижня нас неабияк змусив хвилюватись лист фіскальної служби, в якому податківці висловились на користь застосування штрафних санкцій у разі порушення платником податку термінів реєстрації, а також у разі відсутності реєстрації в ЄРПН податкових накладних, складених при визначенні податкових зобов'язань з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ. Цей лист з'явився невипадково, адже невдало "перекроєна" з 1 січня ст. 1201 ПКУ викликала чимало запитань. Проте більшість фахівців, включаючи й видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, керуючись пп. 4.1.4 ПКУ, трактували її саме на користь платників податків. Однак були й ті, хто трактував зазначену норму кардинально протилежно.

Тож питання щодо застосування чи незастосування штрафів за п. п. 1201.1 – 1201.2 ПКУ нещодавно порушувалось на засіданні Громадської ради при Мінфіні і, як не дивно, саме представники Мінфіну (!), а не ДФСУ (!) висловлювались за застосування штрафних санкцій. Мовляв, керуємось виключно нормами ПКУ, згідно з якими кома після "що не надається отримувачу (покупцю)" означає не що інше, як "та", з чим можна посперечатись. Щоправда, офіційно таку позицію до цього часу не озвучили. Тож фіскальний орган першим вирішив порушити мовчання (щоправда, стосовно лише частини податкових накладних, які не видаються отримувачу) й у згаданому вище листі попросив Мінфін у найкоротший термін погодити позицію ДФС або висловити свою позицію з порушеного питання. Інакше кажучи, маємо ситуацію на кшталт "у мене є власна думка, але я з нею не згоден". Однак зачекаємо офіційної реакції автора "суперідеї" – Мінфіну. Цілком зрозуміло, що порожній бюджет необхідно якось наповнювати, проте невже не вистачить здорового глузду, аби такими єзуїтськими методами не добивати остаточно й без того напівлежачий бізнес?

Не отримали ми від Мінфіну й затверджених критеріїв блокування реєстрації в ЄРПН податкових накладних. Все ніяк не домовляться й постійно "покращують", а часу з 1 січня 2017 року було достатньо, аби до 1 квітня бізнес мав можливість хоч побачити той перелік критеріїв. Втішає лише той факт, що з 1 квітня до 1 липня система зупинення реєстрації працюватиме в тестовому режимі.

Проте, яким би не був подальший розвиток подій, ми завжди готові підставити вам своє професійне й надійне плече. Дякуємо за довіру.

Читайте БУХГАЛТЕР&ЗАКОН і пам'ятайте: Закон на вашому боці!

З повагою

Галина Зубар,

головний редактор Б&З,

ЛІГА:ЗАКОН

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua