Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, БУХГАЛТЕР & ЗАКОН, 2017, 04, №16-17

Шановні читачі!

"Є у революції початок, немає в революції кінця!" – старше покоління ще пам'ятає цю пісню. Так само це справедливо й стосовно української податкової реформи. Адже тут за що не візьмись, відразу тягнеться ціла купа проблем: реформувати – не перереформувати…

Взяти, наприклад, ПДВ. Коли впроваджували СЕА ПДВ, нам обіцяли, що ось-ось, і настане світле майбутнє: махінації в системі будуть неможливі, адже всі податкові накладні забезпечуватимуться грішми на спецрахунках, перевірки податкового кредиту стануть не потрібні, усе відшкодування буде автоматичним, а конвертаційні центри відімруть як клас.

Однак, якщо вірити щоденним зведенням "недоліквідованої" податкової міліції (це, до речі, ще непочатий край роботи для реформи) про закриття чергового "конверта", вони не тільки не відмерли, а й плодяться з дивовижною швидкістю. А відшкодування не те, що не стало автоматичним, – деякі платники його й взагалі припинили отримувати.

Тож тепер нам кажуть, що без ризик-орієнтованої системи блокування податкових накладних ну ніяк не обійтися (ох, відчуває серце, ми з нею ще наплачемося). Критерії якраз розробили та випробовують систему в тестовому режимі до кінця I півріччя. А щоб відкинути вплив горезвісного людського фактора на відшкодування ПДВ, необхідно терміново реорганізувати систему органів ДФС (злі язики кажуть, що ниточки всіх зловживань у СЕА ПДВ тягнуться до органу, який нібито зобов'язаний із ними боротися, але вони, звісно ж, зводять наклеп).

Саме ці дві "надмети" і поставив собі Мінфін на цю весну. Самі собою такі наміри можна лише вітати. Навіть триматиму за них кулаки. Але тільки не вийшло б знову класичне "добрими намірами…". І до того ж, ворог теж не дрімає. Тож є у революції початок…

З повагою

Юрій Циганок, керівник бухгалтерського напрямку компанії ЛІГА:ЗАКОН

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua