Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, БУХГАЛТЕР & ЗАКОН, 2017, 05, №22-23

Шановні читачі!

Останні два тижні неабияк сколихнули Україну внаслідок санкцій, зокрема, щодо програмного забезпечення "1С". Однак нині експерти та представники СБУ зійшлися на тому, що заборона на придбання програмних продуктів компаній, які потрапили під санкції, стосується насамперед державного сектору. І це не дивно, адже держсектор є майже стовідсотковим користувачем і "1С", і "Парус". Проте така заборона запрацює не одномоментно, оскільки зараз уже середина бюджетного року – тендери проведено, закупівлі відбулися. Але на наступний бюджетний рік держсектор уже не зможе використовувати продукти й користуватися послугами щодо їхнього супроводу.

Щодо представників бізнесу, то на словах представники СБУ підтвердили, що вони можуть використовувати "1С", щоправда, оновлення конфігурацій та адаптацію їх до змін законодавства можна отримувати лише від українських компаній, не пов'язаних із російською "1С" та її "дочками".

Компанія ЛІГА:ЗАКОН, своєю чергою, підготувала запит до СБУ з проханням офіційно підтвердити, що рядовим користувачам "1С" нічого не загрожує. Після того як буде отримано відповідь, ми обов'язково її опублікуємо.

Докладніше про це читайте в публікації "Заборонити не можна використовувати: що робити далі з "1С"?".

Крім того, до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції (конституційності) окремих положень Указу Президента України від 15 травня 2017 року № 133/2017 про санкції в частині введення в дію пунктів 271 – 276, 287, 422 – 425, 434 – 435 додатка 2 до рішення РНБО. Депутати вважають неконституційними санкції, зокрема, щодо Лабораторії Касперського, Доктора Веб, Яндексу, ТОВ "АБІ Україна ЛТД", Mail.ru, ВКонтакті, 1С. Щоправда, є сумніви щодо перспективи цього подання.

Дякуємо за довіру. Cтежте за нашими новинами.

З повагою

Галина Зубар,

головний редактор Б&З,

ЛІГА:ЗАКОН

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua