Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, БУХГАЛТЕР & ЗАКОН, 2017, 07, №30-31

Шановні читачі!

Головною темою липня 2017, безсумнівно, став запуск системи блокування податкових накладних у повноцінному режимі. Щоправда, "повноцінним" його можна назвати з великою натяжкою, оскільки, усупереч обіцянкам блокувати тільки "скрутчиків", під удар потрапили й добросовісні платники податків – підприємства реального сектору економіки. Їх податкові накладні становили майже половину від загальної кількості заблокованих.

Мінфін і ДФСУ відзначають, що заблоковано лише 1 % від загальної кількості накладних, і це зовсім небагато. З одного боку, що таке 1 % з погляду "революційної доцільності" боротьби зі "скрутчиками"? З іншого боку, кожна заблокована податкова накладна добросовісного платника – це підірвана ділова репутація постачальника, фінансові втрати для його клієнта, та й просто нервові клітини бухгалтерів, які, як відомо, не відновлюються.

Під час круглого столу за участю представників Мінфіну та ДФСУ, який відбувся в Прес-центрі "ЛІГАБізнесІнформ" 20 липня, наші шановні органі пообіцяли оперативно доопрацювати критерії блокування, перебуваючи в прямому контакті з експертами, які представляють бізнес. ДФСУ до того ж пообіцяла збільшити кількість комісій, що розглядають технологічні карти й скарги платників. Як кажуть, поживемо – побачимо. Одне вже точно очевидно: блокування не скасують, оскільки це обов'язкова законодавча умова для того, щоб під час перевірок підприємства не позбавляли податкового кредиту, а ПДВ відшкодовували в строк. І напевно, зрештою, усе "владнається". Але липень – серпень 2017 року запам'ятається бухгалтерам надовго.

З повагою

Юрій ЦИГАНОК,

керівник бухгалтерського напрямку компанії ЛІГА:ЗАКОН

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua