Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Від редактора, БУХГАЛТЕР & ЗАКОН, 2017, 08, №32-33

Шановні читачі!

Відповідаючи на запитання "що нового?", можу лише констатувати той факт, що система блокування податкових накладних остаточно виснажила вітчизняних бухгалтерів. Так, непросто нині й податківцям, але бухгалтерам значно важче. Що ж маємо? Маємо повний колапс. Адже ця "суперсистема" у повному розумінні паралізувала діяльність реального бізнесу, який, крім того, що змушений чомусь доводити свою правоту, поступово втрачає партнерів і ділову репутацію. Хоча фіскали обіцяли мізерний процент заблокованих податкових накладних, навіть озвучували якусь незрозуміло звідки "намальовану" цифру, яка дуже далека від реальної картини. Якщо вірити фіскалам, то створюється враження, що в реальному житті маєш справу лише зі "скрутчиками". Зауважу, що блокуються навіть податкові накладні, які виписали неплатники ПДВ, а податківці, визнаючи абсурдність ситуації, радять подати весь пакет документів, аби розблокувати такі податкові накладні. До речі, як з'ясувалося, податківцям складно працювати з паперовими копіями підтвердних документів, тож просять платників податків приносити їм відскановані копії оригіналів на флешці. Ось він "прогрес"! При цьому комісія ДФС не вкладається у 5-денний термін, щоб надати свій вердикт платникам податків. Є навіть випадок, коли рішення щодо розблокування червневої податкової накладної (!), яка в принципі не мала блокуватися, не доходить до платника ПДВ понад місяць. Тобто воно є, от тільки платник про це не знає. Податківці визнають це й обіцяють найближчим часом виправити ситуацію. Проте чи легше буде бізнесу? Звісно, ні, адже ніхто не компенсує тих моральних і матеріальних втрат, що були понесені.

Є й хороша новина: ДФСУ надала свої пропозиції Мінфіну щодо внесення змін до критеріїв блокування, щоправда, невідомо, що саме і коли ми отримаємо на "виході". На словах, зокрема, обіцяють полегшити життя сільгоспвиробникам і реальному бізнесу. Проте, відверто кажучи, важко віриться, що незабаром таки настане "безхмарне й світле майбутнє".

З повагою

Галина Зубар,

головний редактор Б&З,

ЛІГА:ЗАКОН

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua