повідомлення ДПСУ від 02.03.2022 р.
повідомлення ДПСУ від 02.03.2022 р.
Тимчасовий порядок виділення та використання коштів з резервного фонду бюджету в умовах воєнного стану, затверджений постановою Кабміну від 01.03.2022 р. № 175
постанова Кабміну "Щодо забезпечення стабільної роботи виробників продовольства в умовах воєнного стану" від 26.02.2022 р. № 160
постанова Кабміну "Про випуск облігацій внутрішньої державної позики "Військові облігації" від 25.02.2022 р. № 156
повідомлення ДПСУ від 01.03.2022 р.
Роз'яснення Держпраці щодо воєнного стану
Закони України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану" від 03.03.2022 р. № 2118-IX, "Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни"
постанова Правління Нацбанку "Про врегулювання діяльності учасників ринку небанківських фінансових послуг, небанківських фінансових груп, учасників платіжного ринку, колекторських компаній та юридичних осіб, які отримали ліцензію на надання банкам послуг з інкасації" від 06.03.2022 р. № 39
постанова Кабміну "Деякі питання затвердження фінансових документів в умовах воєнного стану" від 02.03.2022 р. № 177
постанова Кабміну "Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану" від 01.03.2022 р. № 174
постанова Кабміну "Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану" від 28.02.2022 р. № 169
Підкажіть, будь ласка, стосовно виплати заробітної плати. Оскільки в країні оголошено воєнний стан і ми, на жаль, не працюємо (відповідно, немає коштів на рахунках виплачувати заробітну плату й податки на зарплату), що робити в такій ситуації?
На тлі військової агресії РФ проти України, а також введення воєнного стану в Україні пропонуємо розглянути обліковий бік "мобілізації" основних засобів у цих умовах.
Після початку військової агресії РФ проти України, а також уведення воєнного стану в Україні чимало суб'єктів господарювання почали здійснювати "грошову" допомогу "армії" та іншим структурам й організаціям, які займаються різноманітними питаннями забезпечення.
Тож, закономірно виникли такі питання:
– як відобразити ці перерахування в обліку?
– які будуть податкові наслідки?
У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Президент України Указом від 24.02.2022 р. № 2102-IX запровадив воєнний стан із 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. Тож військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування запроваджувати трудову повинність для працездатних осіб (п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону № 389).
Скажіть, будь-ласка, наскільки правомірним у воєнний час є колективне звільнення працівників?
Як відкривають та оплачують лікарняні під час війни?
На тлі запровадження воєнного стану в Україні Нацбанк ухвалив низку рішень, спрямованих на стабілізацію банківської системи та валютного ринку.
У межах оперативних дій на тлі запровадження воєнного стану ДПСУ й ТПП оприлюднили повідомлення щодо організації роботи деяких критичних напрямів у податковій сфері.
Співробітник загинув під час обстрілу. Як правильно оформити?
Співробітника поранено під час обстрілів. Як правильно оформити?
Наразі виникає чимало запитань щодо декларування ПДВ, реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування (далі – ПН/РК) у ЄРПН тощо. Є декілька роз'яснень ДПСУ, є зміни до ПКУ й Постанова № 163. І не тільки. Тож, узагальнимо всю наявну інформацію.
На тлі військового вторгнення РФ в Україну одним із головних напрямів підтримки українських військових і цивільних є їх медичне забезпечення. А щоб забезпечити всім необхідним медичну сферу, небайдужі громадяни та бізнес пропонують благодійну допомогу. Тож, у цій публікації розберемо облікові питання отриманої допомоги на користь медзакладу в статусі КНП.
Під час воєнного стану може бути мобілізовано не лише працівника (про це ми писали в матеріалі "Мобілізовані працівники та добровольці"), а й ФОП.
Працівника мобілізували, у нього був лікарняний, з них 2 дні – за рахунок фонду. Отримати кошти працівник не має можливості. Як роботодавцю вчинити в даному випадку з коштами, отриманими від фонду?
Промислове підприємство, керуючись листом ТПП, припинило виробництво та намагається відправити працівників у безоплатну відпустку. Для оплати простою 2/3 немає коштів. Як оформити наказ на безоплатну відпустку не за власним бажанням працівника?
Чи може співробітник, який виїхав за кордон й одержав статус біженця, продовжувати отримувати зп на території України?
У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України з 24 лютого 2022 року указами Президента України введено воєнний стан й оголошено загальну мобілізацію.
Як правильно оформити співробітника, який пішов до лав ЗСУ у складі територіальної оборони?
Співробітник виїхав за межі держави, оформлює статус біженця в Польщі, продовжує працювати. Як оформити й відобразити?
Працівник виїхав за межі України до Польщі як біженець і надіслав електронною поштою заяву про звільнення. Як звільнити працівника в цьому разі?
Працівник спочатку був у теробороні, але потім його перевели до штату військкомату за військово-обліковою спеціальністю (він закінчував воєнну кафедру та має звання молодшого лейтенанта запасу). Йому повідомили, що будуть оформлювати офіційно в штат і що він має обов’язково поінформувати про це свою компанію-роботодавця. Зараз готують наказ РТЦК та СП (районного територіального центру комплектації та соціальної підтримки). Які документи має направити своєму роботодавцю такий працівник? У такому разі на період воєнного стану згідно із законодавством на офіційне місце роботи це не впливає, а, навпаки, зберігається?
Чи можна утримувати аліменти за виконавчим листом із середнього заробітку мобілізованого працівника?
Працівник виїхав із зони активних бойових дій, але не має можливості працювати. Як оформити?
Працівник, якому 16 лютого цього року було перераховано аванс за першу половину лютого, не з'являється на роботі. Його телефон вимкнений і вдома його немає. Із заробітної плати цього працівника підприємство утримує аліменти на підставі виконавчого листа. Як діяти в такій ситуації?
Мобілізований працівник просив не переказувати йому на картку середній заробіток за період військової служби. Як у цьому разі підприємство може проводити такі виплати?
Я – медична сестра, виїхала з міста, де тривають активні бойові дії. Наразі моя медична установа не працює, оскільки ми надавали тільки планові послуги. Як я можу офіційно працювати в іншому місці? Передати заяву на звільнення нема кому. Установа не працює.
Резидентство в Дія Сіті надає численні переваги в оподаткуванні, тож природно, що є неабиякий попит на застосування цього правового режиму. А втім, зареєструватися резидентами в Дія Сіті можуть тільки певні суб'єкти господарювання, які відповідають визначеним критеріям. Яким саме – розповімо у статті.
Хочемо віддати теробороні пісок, порадьте, як правильно оформити його списання у бухобліку?
Здравствуйте! Предприятие прошло плановую налоговую проверку. По результатам проверки был доначислен налог на прибыль за второй квартал 2021 года в сумме 18 тыс. грн. ГНСУ была обнаружена ошибка в расчете операционных курсовых разниц, а именно: сумма на субсчете 714 должна была быть больше на 100 тыс. грн. Как отразить результаты проверки в декларации по налогу на прибыль за 2021 год. Проверка завершилась в октябре 2021 года.
Доброго дня. Благодійна організація в умовах війни отримує гуманітарну допомогу з-за кордону, оплачуючи послуги перевізникам. Розвантажує її, сортує та відправляє через волонтерів за призначенням в пункти, де є потреба.
Запитання: як обліковувати таку допомогу, коли вантаж прибуває з різноманітним асортиментом (ліки, засоби гігієни, одяг) однією партією (машиною)? Як її правильно оприбуткувати і списати? Облік вести поштучно за кожною позицією? Як обліковувати вживаний одяг? Які документи потрібно оформляти на отримання й витрачання такої гумдопомоги?
Чи повинні медзаклади-КНП здійснювати закупівлі всіх товарів, включаючи реактиви для лабораторії, без проведення спрощеної закупівлі / відкритих торгів? Чи дія Постанови № 169 зі змінами, внесеними Постановою № 201, поширюється виключно на нові закупівлі, а ті, що вже було заплановано, треба проводити через майданчик Прозорро?
Чи є можливість наразі перейти на іншу групу єдиного податку або ж на іншу систему оподаткування? Як розглядаються такі заяви податківцями (і чи розглядаються взагалі)?
Як вирішити організаційні та виробничі питання, якщо ФОП мобілізувався, але його працівники продовжують провадити діяльність?
Як приватному підприємцеві оформити передання вантажного автомобіля (який раніше не було відображено у формі № 20-ОПП) територіальному центру комплектування та соціальної підтримки?
Учитывая значительные штрафы за нарушения в сфере раскрытия фактических собственников бизнеса и ажиотаж вокруг этой процедуры, продолжают возникать определенные вопросы.
24 лютого 2022 року з 5 години 30 хвилин Україна перейшла на військові рейки. Юридичним документом цього переходу став Указ 64/2022. Як би не складно було опустити політичну складову цього по суті поворотного для світу моменту, але ми поговоримо лише про зобов'язання суб'єктів господарювання, яких дотримуватися важливо в мирний час, а у воєнний – надважливо.
Без зайвих слів та передмов – триває війна. За таких реалій більшість суб'єктів господарювання опинилися в ситуації, коли виконувати взяті на себе зобов'язання за договорами не в змозі. Про те, що робити в такій ситуації, поговоримо далі.