Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№35-36
Август 2022
Тема номера:
Будні бухгалтера у воєнному форматі
От редактора:

Шановні читачі!
Добігає кінця наше з вами воєнне літо та на порозі вже стоїть осінь. І дуже велике бажання, аби ця осінь була мирною, без людських втрат, але ми, на жаль, глобально на це вплинути не можемо. Єдине, що в наших силах, – спільно працювати на Перемогу.
Тож наша редакція продовж...
Продолжить чтение...
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
Содержание номера
Актуальный комментарий
Якщо не всі з РРО/ПРРО, то хоч будуть із POS-терміналами: Кабмін затвердив строки для торговців

постанова Кабміну "Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)" від 29.07.2022 р. № 894  

Читать всю статью...
ЄСВ-уточнення: мануал від податківців

роз'яснення з категорії 201.10 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Не надано документи на вимогу Держпраці – створено перешкоду для проведення перевірки: позиція ВС

постанова ВС КАС від 02.06.2022 р. № 580/534/20 

Процедуру закупівлі для тергромад спростили: доповнення до Постанови № 169

постанова Кабміну "Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 169" від 02.08.2022 р. № 874 

Нові правила списання податкових боргів

Наказ Мінфіну "Про затвердження Порядку списання безнадійного податкового боргу платників податків" від 28.07.2022 р. № 220 

Новий Закон про акціонерні товариства: основні новели

Закон України "Про акціонерні товариства" від 27.07.2022 р. № 2465-IX 

Підтримка аграріїв: як скористатися коштами держпрограми

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затверджений постановою Кабміну від 16.08.2022 р. № 918

Програма з відновлення України: змінили порядок надання субвенції

Зміни, що вносяться до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Програми з відновлення України, затверджені постановою Кабміну від 19.07.2022 р. № 811

Як продовжити строк дії договору оренди держкоммайна під час війни: позиція ФДМУ

лист Фонду держмайна від 26.07.2022 р. № 10-16-9742 

Коли не застосовують "прибуткові" коригування для благодійної допомоги на користь ЗСУ

роз'яснення з категорії 102.12 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Тема номера
Податкова відповідальність під час воєнного стану: особливості застосування

Нарахування штрафів за податкові правопорушення під час дії правового режиму воєнного стану має специфіку. Адже наразі діють спеціальні норми, які можна тлумачити по-різному. Нещодавно свою позицію з цього питання висловили і податківці. Тож пропонуємо разом розібратися, які штрафи контролери можуть застосовувати на цей момент.

Відновлення перевірок Держпраці: кого і що можуть перевіряти та як штрафувати

З 19 липня 2022 року до Закону № 2136 унесено зміни, якими передбачено особливості проведення перевірок органами Держпраці під час воєнного стану. З'ясуємо, які саме перевірки можливі зараз.

Читать всю статью...
Аналитическая палитра
Що змінилося в порядку направлення податкових вимог

Попри неспокійні часи та потребу в нормативному регулюванні, яке б допомагало до них адаптуватися, планову регуляторну діяльність ніхто не скасовував. Так, 12 липня поточного року Мінфін видав наказ за номером 196, яким затвердив зміни до Порядку направлення податковими органами податкових вимог платникам податків.

Спрощене регулювання трудових відносин: кого стосуються чергові зміни в КЗпП

Новим Законом № 2434, який набрав чинності 19 серпня 2022 року, запроваджено спрощений режим трудових відносин у сфері малого та середнього підприємництва. Цим питанням присвячено нову главу в КЗпП та низку інших законодавчих новацій, які далі проаналізуємо детальніше.

Бухгалтерские будни
"Комп'ютерна" відпустка: кому та як надають

Попри суворість реалій, за календарем маємо розпал відпусткового сезону й актуалізацію питань, пов'язаних з оформленням відпусток. Зокрема, щодо додаткової відпустки за роботу з комп'ютером.

Дискуссионный клуб
Матеріальна допомога працівнику на відновлення будинку: як діють пільги з ПДФО та ВЗ

Компанія має намір виплатити працівнику матеріальну допомогу в сумі 60000 грн на відновлення будинку, пошкодженого внаслідок російської агресії. У працівника є акт від селищної ради, що підтверджує факт пошкодження житла, а також платіжні доручення, накладні та чеки на витрати на ремонт дому. Як можна виплатити цю допомогу без ПДФО і військового збору? Підпункт 165.1.54 ПКУ надає таку можливість? Якими документами потрібно оформити цю допомогу? Працівник повинен надавати оригінали чеків і накладних, чи достатньо копій? Дякую.

Спрашивали? Отвечаем
Допомога працівнику на ремонт пошкодженого майна: чи можна уникнути ПДФО та ВЗ

Компанія (платник податку на прибуток) має намір виплатити працівнику матеріальну допомогу на ремонт житла, яке постраждало від російської агресії. У працівника є акт, що засвідчує факт пошкодження, документи на витрачений матеріал для будівництва. Чи потрібно оподатковувати цю допомогу ПДФО та військовим збором?

Єдинник на пільговій ставці не сплатив податок за І квартал: яка відповідальність

ФОП на 3-й групі 2 % не сплатив до сих пір ЄП за І квартал. Чи буде штраф і в якому розмірі? Чи зобов'язаний у такому випадку підприємець перейти на загальну систему?

Перевірка бенефіціарної благонадійності контрагента

Як бути з контрагентом, який не розкрив структуру власності? Як упевнитися, що в його бізнесі немає частки рф чи рб?

Відпустка без збереження заробітної плати з 90-денним обмеженням: умови надання

Ми – критична інфраструктура, лікарня. Чверть працівників виїхало. Було надано відпустки без збереження з\п до 22.08.2022. Зазначені працівники більше ніж півроку відсутні на роботі та виходити на роботу найближчим часом не планують. Нині пишуть заяви без збереження з\п. Як діяти адміністрації в цьому випадку, чи можливе їх вивільнення та на яких підставах? З якого часу рахувати 90 днів ВПО, а також тим, хто за кордоном, – з 19.07.2022 чи вже з 23.08.2022?

Посадовий оклад в іноземній валюті: як визначати у трудовому договорі

Компанія хоче виплачувати працівникам заробітну плату за курсом НБУ в євро. Як правильно це прописати у трудовому контракті? Адже оклад можна збільшувати без проблем (якщо курс росте), а ось про зменшення окладу потрібно попереджати за 2 місяці.

Як припинити статус податкового резидента України

Який наразі механізм припинення статусу податкового резидента фізичної особи – громадянина України (яка провадитиме бізнес в Україні через корпоративні права іноземної компанії)?

Продаж комбайна фізособі: чи потрібно застосовувати РРО/ПРРО та як бути з обмеженням готівкових розрахунків

Юрособа на єдиному податку (група 4) продає комбайн фізособі за 925 тис. грн. Чи обов'язково при цьому застосовувати РРО? Чи може юрособа прийняти до каси від фізособи кошти повною сумою? Чи по 50 тис. грн на день?

Бюджет
Валютна фіндопомога бюджетній установі: облікові питання

Продовжуючи тему, розпочату публікацією "Валютна фіндопомога бюджетній установі: організаційні питання", пропонуємо ознайомитися з обліковим аспектом отриманої інвалюти як грошової допомоги.

Валютна фіндопомога бюджетній установі: організаційні питання

Під час війни міжнародна фінансова допомога, зокрема й українським бюджетним установам, стала поширеною практикою. Тому питання валютних операцій набули ще більшої актуальності. Тож пропонуємо розглянути такі інвалютні надходження і в цій публікації.

Бухгалтеру на заметку
Як штрафують за ненормативні оголошення про вакансії

Серед нещодавніх змін до трудового законодавства, про які ми розповідали в матеріалі "Захист прав працівників: чергові новації у трудовому законодавстві", є вимоги до формування роботодавцями оголошення про вакансії. Сьогодні пропонуємо розглянути, як має працювати ця новація на практиці.

ЄСВ: коли можна нараховувати менший, ніж мінімальний

Унаслідок чергових коригувань трудового законодавства маємо ще одну підставу для нарахування ЄСВ в розмірі, меншому за мінімальний (див. статтю "Трудовий договір із нефіксованим робочим часом: умови та порядок укладання"). Тож пропонуємо пригадати, коли ж донараховувати ЄСВ до мінімалки не потрібно.

Допомога мобілізованому працівнику: як відображати у зарплатній звітності

Компанія продовжує платити середній заробіток мобілізованим після 19 липня. Як провести це в обліку та які для цього потрібно оформити документи? Як відобразити мобілізованих у звітності за III квартал? Яким чином відобразити у звітності, якщо, окрім середнього заробітку, також були нараховані зарплатні виплати – донараховані відпустки чи виплачена матеріальна допомога?

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакты редакции:
bz@ligazakon.ua