Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№37-38
Сентябрь 2022
Тема номера:
Будні бухгалтера у воєнному форматі
От редактора:

Шановні читачі!
Війна неабияк випробовує наше вміння швидко та чітко реагувати на всі виклики. Проте ви не самі й завжди можете перекласти частину свого клопоту саме на нас, а ми радо підставимо надійне та професійне плече.
Усі ваші запитання для нас у пріоритеті, тож, будьте певні, жодне...
Продолжить чтение...
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
Содержание номера
Актуальный комментарий
Ступінь локалізації виробництва товарів: Кабмін визначив механізм

постанова Кабміну "Про затвердження порядків підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів та проведення моніторингу дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва предметів закупівлі, внесених до переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва" від 02.08.2022 р. № 861 та лист Мінекономіки від 30.08.2022 р. № 3323-04/62315-06

Реструктуризація боргів та закупівля інвалюти: нові правила НБУ

постанова Правління НБУ "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18" від 02.09.2022 р. № 197  

Як новий Закон про АТ змінив Закон про ТОВ

Закон України "Про акціонерні товариства" від 27.07.2022 р. № 2465-IX 

Вийшов черговий "апдейт" пріоритетних на час війни видатків

Зміни, що вносяться до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджені постановою Кабміну від 27.08.2022 р. № 978

Подай звіт про те, що не можеш його подати, або Про Порядок підтвердження (не)можливості виконання податкового обов'язку

Наказ Мінфіну "Про затвердження Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, та переліків документів на підтвердження" від 29.07.2022 р. № 225 

Читать всю статью...
Сloud First: до сфери хмарних послуг з'явились законодавчі вимоги

Закон України "Про хмарні послуги" від 17.02.2022 р. № 2075-IX  

Вилучення та відчуження нерухомості під час війни: що кажуть у Мін'юсті

листи Мін'юсту від 06.07.2022 р. № 53892/63085-11-22/8.4.1 та від 06.07.2022 р. № 53896/65053-12-22/8.4.1

Тема номера
Дія Сіті: оподаткування фізичних осіб

Резиденти Дія Сіті можуть співпрацювати з фізичними особами на різних умовах. Правова форма таких відносин впливає на оподаткування. З огляду на це в статті йтиметься про трудові відносини резидентів Дія Сіті з фізичними особами.

Чи може резидент Дія Сіті порушити зарплатний критерій?

Підкажіть, як розрахувати зарплатний критерій, якого повинні дотримуватися резиденти Дія Сіті, і які санкції передбачено в разі його недотримання?

Дія Сіті: загальні правила оподаткування податком на прибуток

Головною перевагою резидентства в Дія Сіті є особливий режим оподаткування. Резиденти можуть обрати режим оподаткування податком на прибуток як резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах. У цій статті розглянемо загальні правила оподаткування податком на прибуток резидентів Дія Сіті.

Читать всю статью...
Дія Сіті: особливі умови оподаткування податком на прибуток

У публікації "Дія Сіті: загальні правила оподаткування податком на прибуток" ми зазначали, що резиденти Дія Сіті мають два варіанти сплати податку на прибуток: на особливих умовах та на загальних підставах.

Наразі пропонуємо більш детально розглянути процедуру розрахунку податку на прибуток на особливих умовах.

Аналитическая палитра
Виплата благодійної допомоги членам сім'ї учасника бойових дій: нові пільги з ПДФО та ВЗ

З 02.09.2022 набув чинності Закон № 2516, яким унесено зміни до ПКУ в частині пільгового оподаткування благодійної допомоги, виплачуваної благодійниками на користь членів сімей поранених і загиблих учасників бойових дій під час участі у відсічі збройній агресії та забезпеченні національної безпеки України. З'ясуймо, які умови застосування цієї нової пільги.

Спрашивали? Отвечаем
Отримано компенсацію за пошкоджений товар: що з ПДВ

Підприємство оплатило послуги перевезення транспортної компанії, щоб товар доставили від оптового складу у Львові до допоміжного складу нашого підприємства у Вінниці (переміщення між складами). Під час перевезення товару трапилася ДТП, через яку частину товару було пошкоджено; виставили претензію перевізнику:

1) у результаті на рахунок нашого підприємства за претензією надійшли кошти від страхової компанії;

2) згідно з актом приймання-передавання товару за кількістю та якістю списали пошкоджений товар.

Чи потрібно в першому та іншому випадку нараховувати ПДВ-зобов'язання (товар використано не в господарській діяльності, отримано компенсацію за пошкоджений товар)?

Замовлення скасовано: як оформити списання невикористаних ТМЦ?

ТОВ для виконання робіт за проєктом "А" для нерезидента придбало матеріальні цінності. Згодом проєкт нерезидент закрив, роботи більше не виконують, але частина ТМЦ залишилась. Такі ТМЦ нам більше не потрібні та ми не плануємо надалі їх використовувати. Ухвалено рішення, що залишки ТМЦ (мікросхеми, кабелі, пластикові пакети тощо) будемо передавати на утилізацію спецпідприємству. Договір на послуги з утилізації підписано. Як правильно оформити списання ТМЦ на підприємстві? Якими внутрішніми документами оформити?

Компенсувальні податкові зобов'язання в разі використання пального в негоспдіяльності: яка ставка ПДВ

Підприємство використовує пальне одночасно в оподатковуваних і в неоподатковуваних операціях. За якою ставкою нараховувати ПДВ за результатами здійснення ПДВ-розподілу, якщо підприємство є платником ПДВ за ставкою 20 %, а пальне купує за ставкою ПДВ 7 %?

Залучення працівників до роботи під час простою: що слід урахувати

У яких випадках під час простою підприємства працівники зобов'язані виходити на роботу й на скільки годин?

Виплата допомоги родичам працівника, який загинув: правила оподаткування

Хочемо виплатити матеріальну допомогу сторонній особі, яка не є нашим працівником. Це мати нашого співробітника, що загинув. Які нюанси потрібно врахувати? Які податки сплатити? Які документи оформити? Які проведення зробити?

Компенсувальні податкові зобов'язання за ст. 199 ПКУ: розглядаємо думку податківців

Ми отримали ІПК ДПСУ від 29.08.2022 р. № 1335/ІПК/99-00-21-03-02-06 з приводу нарахування умовного податкового зобов'язання під час реалізації металобрухту. Проте не можемо однозначно трактувати відповідь – потребуємо допомоги. Зокрема, незрозуміло, мається на увазі, що на сировину, придбану з ПДВ, а потім з неї утворився, у тому числі, металобрухт, що продається без ПДВ, потрібно нарахувати умовні зобов'язання, чи це стосується тільки допоміжних товарів і послуг, що забезпечують здійснення операції поставки, звільненої від ПДВ? І ще незрозуміло, що мали на увазі податківці в частині змін до ст. 199 ПКУ?

У розрахунковому періоді – простій, неповний робочий час та відпустка без збереження зарплати: як нараховувати відпускні

Підприємство – ТОВ на загальній системі оподаткування, платник ПДВ, 04.01.2022 прийняло до штату працівників на основне місце роботи. Січень і лютий 2022 року працівники відпрацювали повністю. Із 01.03.2022 по 30.04.2022 у зв'язку з військовим станом на території України підприємство зупинило свою діяльність та запровадило простій для всіх працівників, включаючи директора, з оплатою працівникам простою виходячи з 2/3 окладу. Травень і червень 2022 р. працівники відпрацювали повністю. Із 01.07.2022 по 31.08.2022 на підприємстві встановлено неповний робочий день тривалістю 0,5 норми робочого часу. Із 01.09.2022 по 30.09.2022 всі працівники будуть відправлені у відпустку за власний рахунок. У жовтні 2022 р. підприємство планує відправити працівників у щорічну відпустку. Як правильно визначити тривалість розрахункового періоду для щорічної відпустки та розрахувати середньоденну зарплату за розрахунковий період для оплати відпускних за 2022 рік?

Бюджет
Створення укриття в бюджетній установі: особливості обліку

Продовжуючи тему, розпочату публікацією "Створення укриття в бюджетній установі: організаційні моменти", пропонуємо ознайомитися з обліковими особливостями цього процесу.

Створення укриття в бюджетній установі: організаційні моменти

На тлі війни бюджетні установи й заклади неодмінно стикаються з питаннями облаштування укриттів. Тож пропонуємо зануритись у цю тему з позиції бухобліку. Традиційно спершу розглянемо декілька організаційних моментів.

Предприниматель
Загальна система оподаткування ФОП: подання декларації про майновий стан і доходи

Приватні підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, подають за звітний рік податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) за формою, затвердженою Наказом № 859.

Декларацію за рік подають за місцем податкової адреси підприємця протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п. 177.5, пп. 49.18.5 ПКУ).

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакты редакции:
bz@ligazakon.ua