Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№43-44
Октябрь 2022
Тема номера:
Благодійні організації
От редактора:

Шановні читачі!
Останні два тижні видалися надзвичайно важкими для нас усіх. Зовсім непросто навіть морально працювати в такій ситуації, але попри все – мусимо. І законодавчі зміни тому сприяють. Так, зокрема, Кабмін нам "покращив" блокування ПН/РК, маємо акцизні зміни та зміни у сфері публіч...
Продолжить чтение...
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
Содержание номера
Актуальный комментарий
Збільшено ліміт на купівлю безготівкової інвалюти: чергові зміни від НБУ

постанова Правління НБУ "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18" від 29.09.2022 р. № 211  

Не зареєстрована під час воєнного стану акцизна накладна не призводить до штрафів: ДПС змінила позицію

роз'яснення з категорії 114.09 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Коли та як холдингам переходити на МСФЗ: мінфінівські орієнтири

лист Мінфіну від 22.09.2022 р. № 41010-06-5/21480 

"Пальний" акциз знову в моді: що дав Закон № 2618

Закон України "Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану" від 21.09.2022 р. № 2618-IX 

Блокування ПН/РК: чергове "покращення" Порядку

Зміни, що вносяться до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджені постановою Кабміну від 12.10.2022 р. № 1154

Коли анулювання реєстрації платника ПДВ не призводить до втрати права на бюджетне відшкодування

постанова ВС КАС від 11.04.2022 р. у справі № 520/4810/2020 

Передання міжбюджетних трансфертів: які документи потрібні Мінфіну

лист Мінфіну від 07.10.2022 р. № 05120-03-6/23079 

Публічні закупівлі під час війни: з'явилась нова особлива процедура

постанова Кабміну "Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування" від 12.10.2022 р. № 1178  

Тема номера
Благодійні організації в період дії воєнного стану: оподаткування цільової благодійної допомоги

Продовжуючи тему оподаткування податком на доходи фізичних осіб благодійної допомоги (див. статтю "Благодійні організації в період дії воєнного стану: оподаткування нецільової благодійної допомоги"), у цьому матеріалі розглянемо особливості оподаткування цільової благодійної допомоги.

Благодійні організації в період дії воєнного стану: загальні правила оподаткування

Благодійні організації зазвичай належать до неприбуткових організацій та не сплачують податок на прибуток за певних умов. До того ж більшість операцій, які здійснюють благодійні організації в період дії правового режиму воєнного стану, не оподатковуються ПДВ. Докладніше про це ми розповімо у статті.

Благодійні організації: як створити в період дії воєнного стану

У період дії правового режиму воєнного стану створення благодійних організацій є особливо актуальним. Адже багато людей та організацій потребує допомоги, яку зручніше надавати саме через такі організації. З огляду на наведене, в цій статті ми розповімо, як створити благодійну організацію.

Читать всю статью...
Благодійні організації в період дії воєнного стану: оподаткування нецільової благодійної допомоги

У ПКУ передбачено пільги, якими дозволено не утримувати податок на доходи фізичних осіб із доходів, які благодійна організація надає бенефіціарам у вигляді нецільової благодійної допомоги. З пільгами, надаваними в оподаткуванні цільової благодійної допомоги, ви можете ознайомитися у статті "Благодійні організації в період дії воєнного стану: оподаткування цільової благодійної допомоги". А в цьому матеріалі ми поговоримо про нецільову благодійну допомогу.

Аналитическая палитра
Акценти МСФЗ-звітності за 9 місяців 2022 року: знецінення нефінансових активів в окупації

Якщо станом на звітну дату частина активів компанії, зокрема запаси та основні засоби, залишаються в окупації, то виникає логічне запитання, як їх показувати у фінансовій звітності? Розгляньмо можливі варіанти відображення в контексті знецінення активів за різних умов.

Припинення трудових відносин через смерть роботодавця – фізичної особи: Кабмін визначив процедуру

З 20 жовтня 2022 року набув чинності Порядок № 1172, яким визначено процедурні питання для припинення трудового договору, зокрема, у разі смерті роботодавця-ФОП. Далі з'ясуємо, у яких випадках потрібно застосовувати цей Порядок.

Акценти МСФЗ-звітності за 9 місяців 2022 року: знецінення фінансових активів в умовах війни

Договірні відносини в умовах війни, на відміну від мирного часу, істотно залежать від зовнішніх обставин. Виконання початкових умов договору не завжди є можливим, а товари, як і оплату, можна так і не отримати, однак не з вини контрагента. Принцип обачності, згаданий у Концептуальній основі, застерігає від завищення активів, тому особливо пильну увагу звертаємо на фінансові активи та ризик їх знецінення.

Акценти МСФЗ-звітності за 9 місяців 2022 року: сумніви у безперервності vs застосування МСФЗ

2022 рік приніс чимало викликів для бізнесу: від призупинення виробництва до релокації працівників, від згортання окремих напрямів до запровадження антикризових заходів управління, від втрат активів до участі в грантових проєктах із відновлення. Відображення виключно фактів господарської діяльності в обліку та звітності – для цьогорічної непересічної ситуації цього замало. Для розуміння користувачами всіх обставин, з якими стикнувся український бізнес, важливо описати в примітках вплив війни на конкретне підприємство, у т. ч. особливий акцент зробити на дотримання принципу безперервності.

Акценти МСФЗ-звітності за 9 місяців 2022 року: припинений напрям діяльності та його вплив на звітність

Війна впливає на бізнес-середовище з різними наслідками, зокрема бізнес стикається і з вимушеною ліквідацією окремих напрямів діяльності, які ще минулого року вважалися перспективними й прибутковими. Трапляються і позитиви: окремі бізнеси отримують новий подих заради посилення нашої економіки та відкривають для себе нові бізнес-сегменти – продуктові чи географічні. Віримо, що таких суб'єктів ставатиме дедалі більше. Наразі ж розглянемо, як подати у фінансовій звітності припинений напрям/сегмент діяльності.

Бухгалтерские будни
Війна завадила подати вчасно ф. № 20-ОПП: чи передбачена відповідальність

За загальним правилом, якщо з певних причин не вдалося вчасно подати повідомлення за ф. № 20-ОПП, то платник податків несе відповідальність у вигляді штрафу. Але під час дії воєнного стану даний штраф можна не сплачувати. І податківці це підтверджують. Поговоримо детальніше.

Дискуссионный клуб
Проблемні аспекти обов'язковості застосування рахунків в українських банках під час операцій з іноземними доходами

Резонансний лист ДПСУ від 04.07.2022 р. № 5064/Г/99-00-24-03-03-09 широко обговорює юридична спільнота, він викликає занепокоєння суб'єктів підприємницької діяльності. Мова про ситуацію, коли грошові кошти від нерезидента за надання йому послуг українськими підприємцями (наприклад, IT-консультантами) надходять і залишаються на їх іноземних рахунках. Тож, на думку ДПС, до таких підприємців застосовують ЗЕД-пеню, а сам дохід оподатковують у загальному порядку (18 % податку на доходи фізичних осіб та 1,5 % військового збору замість єдиного податку зі ставкою 2 % або 5 %). Постає питання щодо законності цих вимог.

Читать всю статью...
Спрашивали? Отвечаем
Єдинник другої групи сплатив податкові зобов'язання за період, коли не працював: чи може бути відповідальність

Якщо ФОП на другій групі не сплачував ЄП, користуючись наданим пп. 9.1 підрозд. 8 розд. XX "Перехідні положення" ПКУ правом, а тепер візьме і сплатить за всі дев'ять місяців, а потім відобразить цей факт у декларації. Чи може бути штраф за несвоєчасну сплату?

Передання транспорту в комунальну власність: що з ПДВ

ТОВ – платник ПДВ купує у ТОВ – платника ПДВ міський автобус для подальшого безоплатного передання місту (міській раді – неприбутковій організації). Які податкові наслідки у покупця? Податкову накладну включаємо до податкового кредиту й виписуємо компенсувальну на цю суму, оскільки це купівля не для госпдіяльності? Чи потрібно нараховувати податкові зобов'язання під час безоплатного передання?

Бюджет
Відновлення будівлі бюджетної установи після "прильотів": обліковуємо наслідки

Продовжуючи тему, розпочату публікацією "Відновлення будівлі бюджетної установи після "прильотів": організовуємо процес", пропонуємо ознайомитися з обліковими наслідками цього процесу.

Відновлення будівлі бюджетної установи після "прильотів": організовуємо процес

На тлі війни чимало будівель державної та комунальної власності зазнають пошкоджень. Тож цю публікацію ми вирішили присвятити питанням організації процесу відновлення таких будівель.

Бухгалтеру на заметку
Працівник – доброволець ДФТГ: гарантії, оплата й зарплатна звітність

Доволі часто бухгалтери та спеціалісти кадрової служби ототожнюють добровольців Сил територіальної оборони Збройних Сил України (далі – ТРО) і добровольців добровольчих формувань територіальної громади (далі – ДФТГ). Проте відмінності між ними суттєві, що впливає на їх соціальні гарантії, зобов'язання роботодавців перед такими особами, особливості подання звітності про таких осіб.

У цій статті зосередимо увагу саме на добровольцях ДФТГ.

Нагадаємо, що докладно про добровольців ТРО ми вже неодноразово розповідали.

Лікарняні та декретні: особливості нарахування для резидента Дія Сіті

У цій статті говоритимемо про особливості нарахування лікарняних і декретних для резидентів Дія Сіті.

Лікарняні працівникам у запитаннях та відповідях: нарахування та відображення у звітності

Пропонуємо до вашої уваги добірку відповідей на поширені сьогодні запитання щодо нарахування лікарняних.

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакты редакции:
bz@ligazakon.ua