Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№47-48
Ноябрь 2022
Тема номера:
Безнадійна заборгованість у ЗЕД
От редактора:

Шановні читачі!
Триває боротьба українського бізнесу з блокуванням податкових накладних. Не так давно ми бачили численні петиції, відкритий лист і звернення окремих бізнес-асоціацій до Президента України. На жаль, результат поки що нульовий, хоча дуже сподіваємось якщо не на зупинення блокува...
Продолжить чтение...
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
Содержание номера
Актуальный комментарий
"Податково-прибутковий" бік благодійності для цілей оборони: інфолист ДПСУ

інформаційний лист ДПСУ від 08.11.2022 р. № 7/2022 

Замість оригіналів первинки перевіряючим надали копії: власна оцінка ВС

Постанова ВС КАС від 04.10.2022 р. № 813/125/16 

Включення в категорію ризикових за критерієм 8 має бути більш аргументованим: ДПС сподівається на зменшення оскаржуваних рішень

лист ДПСУ від 24.10.2022 р. № 12876/7/99-00-18-02-02-07 

Як списати знищене (зіпсоване) війною майно: рекомендації від Мінфіну

лист Мінфіну від 10.10.2022 р. № 41010-06-62/23254  

Форма договору із фрілансером: усі деталі від Мінекономіки

Наказ Мінекономіки "Про затвердження Примірної форми трудового договору з нефіксованим робочим часом" від 26.10.2022 р. № 4179 

Бюджетний процес на місцях значно спростили: Постанова № 252 зазнала змін

Зміни, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 р. № 252, затверджені постановою Кабміну від 04.11.2022 р. № 1239

Страхування може відтермінувати перевірку ДСНС: як працює Закон № 2655

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перших кроків дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності" від 06.10.2022 р. № 2655-IX  

Бухоблік запасів по-новому: з 01.01.2023 запрацюють зміни до НП(С)БО 9

Зміни до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 "Запаси", затверджені наказом Мінфіну від 07.10.2022 р. № 320, і наказ Мінфіну "Про внесення змін до Змін до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 "Запаси" від 01.11.2022 р. № 357

Податковий борг єдинника другої групи за період війни повинні списати – ДПС назвала підстави

лист ДПС від 07.11.2022 р. № 695/2/99-00-24-01-03-02 

Пріоритетні видатки на час війни переглянули: листопадовий "апдейт"

Зміни, що вносяться до пункту 19 Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджені постановою Кабміну від 01.11.2022 р. № 1253

Прибуткова декларація для резидентів Дія Сіті

Наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств" від 13.09.2022 р. № 274 

Тема номера
Безнадійна товарна дебіторська заборгованість у ЗЕД: списання у воєнні часи

Безнадійна товарна дебіторська заборгованість у зовнішньоекономічній діяльності виникає в ситуації, коли резидент-покупець перерахував нерезиденту-продавцю попередню оплату, за якою так і не отримав товари (роботи, послуги). Ця ситуація має для покупця вкрай негативні наслідки, оскільки за такими операціями можуть нараховувати ЗЕД-пеню (див. статтю "Списання заборгованості в ЗЕД у період дії воєнного стану: валютний нагляд"). Порядок віднесення заборгованості до безнадійної ми аналізували в статті "Безнадійна заборгованість: особливості визнання в період дії воєнного стану", а зараз розглянемо облік такої заборгованості в резидента-покупця.

Безнадійна грошова дебіторська заборгованість у ЗЕД: списання у воєнні часи

Безнадійна грошова дебіторська заборгованість у зовнішньоекономічній діяльності виникає, коли нерезидент-покупець не оплачує відвантажені резидентом-постачальником на експорт товари (роботи, послуги). Для продавця така ситуація є вкрай неприємною, оскільки на заборгованість нерезидента можуть нараховувати ЗЕД-пеню (див. статтю "Списання заборгованості в ЗЕД у період дії воєнного стану: валютний нагляд"). Ситуації, за яких заборгованість визнають безнадійною, ми аналізували в статті "Безнадійна заборгованість: особливості визнання в період дії воєнного стану". Зараз ми поговоримо про те, як показати списання такої заборгованості в обліку продавця.

Безнадійна грошова кредиторська заборгованість у ЗЕД: списання у воєнні часи

Безнадійна грошова кредиторська заборгованість у зовнішньоекономічній діяльності має місце в ситуації, коли резидент-покупець одержує від нерезидента-продавця товари (роботи, послуги) і не розраховується за них. Така ситуація у воєнні часи є доволі поширеною, оскільки розрахунки за імпортними контрактами наразі обмежені (див. щодо цього публікацію "Списання заборгованості в ЗЕД у період дії воєнного стану: валютний нагляд"). У поточній статті розглянемо порядок відображення операцій списання такої заборгованості в обліку покупця.

Безнадійна товарна кредиторська заборгованість у ЗЕД: списання у воєнний час

Безнадійна товарна кредиторська заборгованість у зовнішньоекономічній діяльності виникає, коли продавець-резидент так і не зміг поставити товари (роботи, послуги) у рахунок одержаної від покупця-нерезидента передоплати. У воєнний час через об'єктивні обставини така ситуація трапляється доволі часто. У цій статті ми розповімо, як таку операцію показати в обліку резидента-продавця.

Списання заборгованості в ЗЕД у період дії воєнного стану: правові аспекти

Процедура списання заборгованості, яка виникла у відносинах із нерезидентом, має особливості. Адже ці моменти регламентує не тільки вітчизняне законодавство. У період дії в Україні правового режиму воєнного стану є і специфіка визнання ЗЕД-заборгованості такою, що підлягає списанню. Про це розповімо в статті.

Читать всю статью...
Списання заборгованості в ЗЕД у період дії воєнного стану: валютний нагляд

У разі списання заборгованості в зовнішньоекономічній діяльності слід урахувати, що певні операції підлягають валютному нагляду. До того ж у разі недотримання термінів проведення розрахунків із резидентом може бути ЗЕД-пеня. Отож для резидента вкрай важливо дотримуватися встановлених строків проведення розрахунків і за потреби виконувати певні процедури, завдяки яким не потрібно буде нараховувати ЗЕД-пеню. Про це й поговоримо у статті.

Особливості здійснення валютного нагляду під час воєнного стану

У публікації "Списання заборгованості в ЗЕД у період дії воєнного стану: валютний нагляд" ми розглянули головні моменти, пов'язані з дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами. Продовжуючи цю тему, у цій статті проаналізуємо особливості валютного нагляду під час воєнного стану.

Аналитическая палитра
Скасування звіту за формою № 10-ПОІ та облік відомостей про трудову діяльність: що змінив Закон № 2682

Із 6 листопада 2022 року набув чинності Закон № 2682, який уніс низку змін до законодавчих актів щодо працевлаштування осіб з інвалідністю та формування інформації в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі – Реєстр). Що саме змінилось?

Бухгалтерские будни
Форма № 20-ОПП: підстави для подання та порядок складання

Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП подають усі платники податків. Проте особливий статус цієї податкової документації не завжди дає змогу платникам визначитися, у яких саме ситуаціях її потрібно подавати обов'язково, а в яких можна обійтися без неї. Тож далі проаналізуємо ці питання докладніше на прикладі конкретних ситуацій. Але для початку нагадаймо базові умови подання форми № 20-ОПП.

Спрашивали? Отвечаем
Закордонне відрядження: чи може працівник придбати валюту в обміннику

Чи може працівник за рахунок виданого авансу в гривні купити валюту в обмінному пункті, а не в банку за кордоном або на території України?

Якщо працівник надає документ про обмін валюти з обмінного пункту за комерційним курсом, то за яким курсом підприємство має визнавати витрати:

– за курсом НБУ, а різницю відносити на курсові різниці, чи всі витрати визнавати за комерційним курсом, який зазначений у документі про обмін?

КВЕД на послуги з переробки для ПН: звідки брати

Прошу надати роз'яснення, як визначити в податковій накладній код послуги. Підприємство надає послуги з переробки на давальницькій сировині (побутова хімія). У нас є КВЕД на цю послугу, її вказували, але податкова пише, що такої немає в довіднику (під час подання таблиці даних платника податку).

Мобілізовані працівники: чи враховувати у середньообліковій чисельності

Чи враховувати мобілізованого працівника у середньообліковій кількості штатних працівників під час заповнення рядків 101 та 109 Податкового розрахунка?

Простій чи призупинення дії трудового договору: що обрати

У нас підприємство займається виробництвом алюмінієвого профілю. Знаходимось у Київській обл. Після деокупації ми відновили роботу, деякий час виробляли продукцію. Нині складна ситуація із замовленнями й електропостачанням. Чи можемо ми якимось чином призупинити діяльність підприємства та не оголошувати при цьому простій. Якщо так, то яка процедура, які органи треба повідомити? Звіти необхідно буде продовжувати подавати?

Бюджет
Боремось із "блекаутом" самотужки: купуємо генератори для бюджетної установи

На тлі віялових відключень електроенергії бюджетні установи дедалі частіше вдаються до закупівлі альтернативних джерел живлення. Одним із них є генератори. У цій статті пропонуємо ознайомитись з обліковою специфікою їхнього придбання.

Тримаємо інформаційний фронт у бюджетній установі: списуємо ворожі бібліотечні фонди

У процесі актуалізації бібліотечних фондів у зв'язку зі збройною агресією рф проти України бюджетна установа може вдатися до вилучення та списання ворожої літератури. У цій публікації пропонуємо розібратись з обліковою специфікою цього питання.

Читать всю статью...
Бухгалтеру на заметку
Коли діють готівкові обмеження

З огляду на нещодавні коригування в Положенні № 148 (див. коментар "Новації касового обліку") пропонуємо також пригадати ще одне важливе питання – застосування готівкового максимуму в розрахунках.

Грудневий циферблат-2022: що змінює новий розмір прожитмінімуму

З огляду на зміну розміру прожиткового мінімуму (далі – ПМ) з 1 грудня 2022 року пригадаємо, на які показники це впливає.

Доходи фізосіб – власників сільгосппродукції: як оподатковувати у 2022 році

У 2022 році неодноразово було змінено правила оподаткування доходів фізичних осіб, які вони отримали від продажу власної сільськогосподарської продукції. Для податкових агентів – суб'єктів, які придбавають таку продукцію у фізосіб, важливо враховувати ці зміни. Тож далі про це докладніше.

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакты редакции:
bz@ligazakon.ua